Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Luz sworznia w korbie
Autor Wiadomość
dudi_s
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-25, 15:14   Luz sworznia w korbie

Witam wszystkich,
Podczas przeglądania silnika przed sezonem zauwarzyłem że uw sworzeń ma minimalne luzy promieniste. Czy powinien mieć jakikolwiek luz? Mechanik powiedział zeby tego nie ruszać ze powinien mieć według niego podwójny luz, z uwagi na to ze jest nieustannie smarowany.
I teraz nie wiem czy wymieniać korbę, czy może wstawić coś ala tulejkę pod wymiar czy nie ruszać?. Co o TYm myślicie?
Ostatnio zmieniony przez managa 2011-03-25, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tezla
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-25, 17:52   

Ręką tego się nie sprawdzi zwłaszcza pierwszy raz, średnicówka do dziury i sprawdzić czy jest jajo, wymiary serwisowe w tym limity są dostępne, trzeba też zwrócić uwagę na rysy/zadziory.
Gdy silnik ma luz na sworzniu to stuka.
 
     
dudi_s
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-25, 18:25   

Dzięki wielkie ! :-D
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2011-03-25, 18:26   

dudi_s, teraz do przywitalni zapraszam ^^
 
 
     
dudi_s
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-05, 20:25   

Witam ponownie. Po złożeniu silnika zrobiłem ok 100km. I po któryms odpaleniu zauwarzyłem a wlasciwie usłyszalem dziwny dziwięk jakby stukot tak mniej więcej cylinder głowica. moto chodzi pięknie , dobrze pali nie grzeje się nie dymi, nie strzela w wydech, skąd to stukanie>? ma ktoś pomysł??
 
     
Tezla
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-05, 21:53   

łańcuszek, napinacz, dekompresator, lu 1/4 na śruba, krzywy ślizg, słabe pasowanie łożyska wałka rozrządu w gnie 1/4 dzie, główka :?:
 
     
dudi_s
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-06, 07:31   

Najbardziej sie obawiam ze to luz na sworzniu korby??// Mocno by stukał gdyby była to korba? aha jak zimny to ciszej stuka a jak się rozgrzeje to zdecydowanie głośniej. Dziwne bo słysze te stuki po regulacji ga 1/4 nika i wytłumieniu owiewek. Przed tym nie słyszalne były. Silnik złożyłem w sobotę, zawory według serwisowki. Możliwe zeby się rozlegulowały?


http://www.youtube.com/watch?v=0c4WfItu6LE
Ostatnio zmieniony przez managa 2011-04-06, 08:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2011-04-06, 17:13   

a pompa olej Tobie zassała bo może przytarłeś !!!!!!
teraz jak zmieniałem olej i jak wyciągałem pompę to po zalaniu olejem i odpaleniu olej nie był pchany w układ miałem juz tak drógi raz tym razem nalałem olej w otwór w obudowie filtra ten od pompy pokreciłem rozrusznikiem i olej zaczął lecieć więc jeśli ruszmy pompę to zalewajmy olejem bo bedziemy mieli kłopoty . A kontrolki ciśnienia oleju brak !!!!
 
 
     
dudi_s
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-06, 19:26   

To juz przerabiałem ... sprawdzam teraz raz na kilka dni czy pompuje olej kręcąc rozrusznikiem. obawiam się ze to luz na korbie:(
 
     
Tezla
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-06, 20:51   

dudi_s, ten silnik cicho pracuje może wystarczy go dotrzeć, stukanie główki to byłby donośny łomot którego na tym filmie nie nie ma

zuczek 38 napisał/a:
a pompa olej Tobie zassała bo może przytarłeś !!!!!!
teraz jak zmieniałem olej i jak wyciągałem pompę to po zalaniu olejem i odpaleniu olej nie był pchany w układ miałem juz tak drógi raz tym razem nalałem olej w otwór w obudowie filtra ten od pompy pokreciłem rozrusznikiem i olej zaczął lecieć więc jeśli ruszmy pompę to zalewajmy olejem bo bedziemy mieli kłopoty . A kontrolki ciśnienia oleju brak !!!!
Dziwne co piszesz bo pompa jest poniżej zbiornika oleju i po nalaniu do niego oleju sam do niej płynie.
 
     
dudi_s
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-06, 21:10   

Witam. Dzięki TEzla za opinię, bo sam już nie wiem. Fakt silnik po kapitalce. I dopiero 80km przejechane. Pojerzdzę ze 2 tyg i poobserwuję.
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2011-04-06, 21:11   

Tezla też mnie to dziwi ale fakt jest faktem , nalałem oleum poczekałem z 10 min z minutę kręciłem rozrusznikiem niechciał odpalić zapomniałem na rezerwę przerzucić , potym odpalił pochodził z minutę zgasiłem zaglądam do zbiornika olej jest , odkrecam śrubę od rurki kręcę olej nie leci !!!!, rozkręcam filtr a tam pusto , kręcę oleju nie ma , wlewam olej w dolny otwór kręcę pare obrotów i olej zaczyna płynąć !!!!!! tak miałem już drugi raz zawsze po wykręceniu pompy oleju . Może gęsty olej i nie może wydusić powietrza pompy nie wiem ale teraz zawsze po wymianie oleju sprawdzam czy olej leci rurką
;-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13