Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
No i krówka żarła, żarła i zdechła :-/
Autor Wiadomość
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-27, 02:02   

maniek napisał/a:
krzywka do reklamacji, dziurki wyszły po obróbce, kto wie co się kryje pod spodem, może być sito.
Gadałem kiedyś z kimś od świątka i powiedzieli mi że wałka od nx nie zregenerują całego ze względu na mechanizm dekompresatora o co im chodziło ?


Maniek krzywka idzie na pewno do reklamacji. A z tym wałkiem to pewnie o to chodzi że mechanizm dekompresatora przeszkadza przy obróbce. Najpewniej chodzi im właśnie o tą krzywkę przy deko. Jest bliziutko deko, a tarcza szlifierska jest szeroka i może oszlifować też przy okazji deko, a wcześniej trzeba krzywkę napawać co może skutkować przyspawaniem deko do krzywki :mrgreen:
Ja deko mam ściągnięte bo od razu zrobię manewr madarta :lol:

kmaj napisał/a:
Sprawd 1/4 przykładając do krzywki czy nie wyszlifowali jej na półokrągło.

Nie wiem jak ma wyglądać ori d 1/4 wigienka. Ta jest zrobiona jak pozostałe 3. I w którym miejscu mam ją przyłożyć do krzywki i jak ma dolegać ?

Moje pęknięcia sa w identycznym miejscu . Po tym co dostałem od dwóch gości z allegro i zwrocie wku 1/4 wiłem się i moja głowica też poszła do spawania a ja
 
     
maniek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-27, 09:00   

czyli jak rozbiore deko to problem znika ?
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-27, 09:13   

maniek napisał/a:
czyli jak rozbiore deko to problem znika ?

A no na to wygląda bo Heinrich nic nie mówił, a właśnie u mnie była wywalona ta krzywka przy deko :roll:
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-01-27, 11:46   

yukikaze napisał/a:

kmaj napisał/a:
Sprawd 1/4 przykładając do krzywki czy nie wyszlifowali jej na półokrągło.

Nie wiem jak ma wyglądać ori d 1/4 wigienka. Ta jest zrobiona jak pozostałe 3. I w którym miejscu mam ją przyłożyć do krzywki i jak ma dolegać ?


Przykładaj do krzywki w kilku miejscach (jak wygodniej). Ori d 1/4 wigienka i krzywka stykają się z sobą powierzchniami cylindrycznymi (w przybliżeniu). A jeżeli wyszlifowali 1/4 le to powierzchnia kontaktowa d 1/4 wigienki będzie półkulista. Na rysunku jest zobrazowanie jak nie powinno być.

wałek.png
Plik ściągnięto 60 raz(y) 13,03 KB

Ostatnio zmieniony przez kmaj 2013-02-13, 16:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-13, 07:41   

Po dwóch zakupach głowic i od razu zwrocie ich do nadawcy zadecydowałem o spawaniu swojej. Za używki goście śpiewali po 4 stówy, jednak do każdej musiał bym dołożyć po około 150 PLN . W obu głowicach wszystkie gniazda do wymiany, a prowadnice na granicy normy więc się wku 1/4 wiłem i wysłałem moją na spawanie.
Głowica wróciła wczoraj po trzech tygodniach i jak na moje oko jest zrobiona profeska :mrgreen:
Pospawali koło świecy (co ważne mają piec do wygrzewania po spawaniu), znale 1/4 li jeszcze jedno pęknięcie koło prowadnicy i to tez pospawali.
Wymienili wszystkie gniazda na nowe i jedna prowadnicę która ponoć była uszkodzona. Zabielili pod uszczelkę i to wszystko z transportem w obie strony za jedyne 330 PLN :roll:
No i oczywiście gwarancja na 12 miechów.
No to idę składać bebechy a wy możecie pooglądać efekty ;-)

DSC02806.JPG
Plik ściągnięto 182 raz(y) 107,67 KB

DSC02808.JPG
Plik ściągnięto 149 raz(y) 127,43 KB

Ostatnio zmieniony przez Yukikaze 2013-02-13, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-02-13, 10:40   

yukikaze napisał/a:

Pospawali koło świecy (co ważne mają piec do wygrzewania po spawaniu), znale 1/4 li jeszcze jedno pęknięcie koło prowadnicy i to tez pospawali.
Wymienili wszystkie gniazda na nowe i jedna prowadnicę która ponoć była uszkodzona. Zabielili pod uszczelkę i to wszystko z transportem w obie strony za jedyne 330 PLN :roll:
No i oczywiście gwarancja na 12 miechów.
No to idę składać bebechy a wy możecie pooglądać efekty ;-)

Dobra, cena w huk ;-) Za wymianę 2 gniazd płaciłem ok. 160zł.

Zawory masz nowe?
 
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-13, 13:02   

kmaj napisał/a:
Zawory masz nowe?

Tak nowe, Vesrah czy jakoś tak. Stare już były na wykończeniu . Może by jeszcze chwile poje 1/4 dziły, ale jak już robię to do spodu i może pochodzi ze dwa lata bez roboty ;-)
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2013-02-13, 16:39   

yukikaze, ale masz głowicę - igła
 
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-13, 17:03   

Alibaba napisał/a:
yukikaze, ale masz głowicę - igła

Dzięki Alibaba :-D Mam nadzieje, że trochę posłuży :roll:
Dopiero jakoś zauważyłem, że podebrali materiału i wstawili grubsze gniazda zaworowe :-P
Ostatnio zmieniony przez Yukikaze 2013-02-13, 17:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2013-02-13, 17:05   

yukikaze, Pisz gdzie wysyłałeś głowice ?
Docierałeś zawory do gniazd ?
 
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-13, 17:09   

Głowice wysyłałem TU .
Zawory docierałem, ale gniazda były tak dorobione, że z 20 ruchów i pięknie równiutko się zabieliło na zaworze :shock:
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2013-02-13, 17:33   

No i pięknie masz po problemie.
 
 
     
maniek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-13, 19:51   

yukikaze napisał/a:
kmaj napisał/a:
Zawory masz nowe?

Tak nowe, Vesrah czy jakoś tak. Stare już były na wykończeniu . Może by jeszcze chwile poje 1/4 dziły, ale jak już robię to do spodu i może pochodzi ze dwa lata bez roboty ;-)


Wymienili bo musieli ją rozebrać, a starych Ci nie nabiją, rozbiórka potrzebna bo oni pęknięć nie spawają tylko wycinają i zalewają.

Bynajmniej w mojej tak zrobili :)
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-14, 18:31   

Czekaj maniek bo nie ogarniam :-?
Przytoczony cytat dotyczy zaworów, które sam zakupiłem, a z tego co piszesz to chodzi Ci o gniazda zaworowe :-P
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-15, 12:52   

I finał już prawie na zakręcie :mrgreen:
Dzisiaj nałożyłem talerzyk trzymający kółko łańcuszka rozrządu (wałeczek leżał sobie 3 dni w zamrażalniku) posługując się klockiem dębowym, nasadką 27mm, windą hydrauliczną 2,5 tony, oraz heblarką :-P
Przy okazji wykonałem manewr madarta z podkładką, tylko po swoich przemyśleniach dałem ją w innym miejscu. Poskładałem wszystko do kupy i teraz czekam na wypłatę co by zakupić uszczelkę pod dekiel klawiatury i zostanie regulacja zaworów i finał.
Pó 1/4 niej nastąpi wielka chwila strachu, czy coś po odpaleniu mówiąc tak po ludzku nie pierdolnie w środku :mrgreen:

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13