Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Hamulec piska....
Autor Wiadomość
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-26, 21:53   Hamulec piska....

Mam wymienioną z tyłu tarczę i klocki hamulcowe (nie pamiętam firmy). Na początku było OK, ale po jakichś 500 km zaczyna mi lekko popiskiwać przy końcówce hamowania (przy samym zatrzymywaniu...). Nie jest to jakoś specjalnie uciążliwe, ale irytujące, szczególnie, gdy dojeżdża się do kogoś na skrzyżowaniu z takim "piskaczem" to lekka siara. Jakby jechał WSK-ą (czy ktos jeszcze pamięta takie motóry?). Zdarzała się Wam taka historyja? Na wzrok wszystko jest okeyas...
 
     
Hannibal
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-26, 21:57   

klocki lipne, mi dzisiaj piszczał przód :) ale to przy hamowaniu opona sie slizgnela po asfalcie :P
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2012-05-27, 00:00   

tylko klocki są powodem popiskiwania hamulców , jeśli nie masz drgań na tarczach wymień klocki a problem sie skończy
 
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-02, 23:41   

Dzięki za podpowiedzi, na razie troszkę się pomęczę jeszcze, a jak już mnie nerw szerpnie na piskanie, to wymienię klocuszki na "klasę średnią"...
 
     
ferdas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-13, 22:21   

ku smar miedziany za 3zł w tybce i posmaruj klocki pd strony zacisku , czasem pomaga ;-)
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2012-10-14, 08:28   

polecam megatanie klocki siffert, o dziwo hamują z bardzo dobrą dozowalnością i są dość miękkie. Jak wiadomo lepiej wymieniać klocki niż tarcze. Mam takie w XR i dają rade na asfalcie jak i zaklejone totalnie błotem, w dominatorze też je miałem.

Wcześniej miałem też ebc czerwone i gold fren. Hamowały bardzo twardo i subiektywnie wyczówalnie słabiej. Było takie wrażenia jakby się nie wgryzały w tarcze tylko się po niej ślizgały, pomimo silnego ucisku na klamkę
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12