Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Moduł zapłonowy zammienik Tyrystora?
Autor Wiadomość
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-13, 20:05   Moduł zapłonowy zammienik Tyrystora?

Witam, mam problem z moim modułem zapłonowym nie mogę nigdzie znalesc Tyrystorów które są na zdjęciu, moduł cały rozebrałem razem z ta zalana gumą, jakie powinno być Ohm na cewce? wtórnym i pierwotnym? nie wiem ale jestem w 95% przekonany że to tyrystory tam gdzie zaznaczyłem dochodzi 17~~ V pradu stałego, a z tych tyrystorów na cewkę już nic, kiedyś rozbieraliśmy kolegi moduł od hondy i na tych tyrystorach było podbicie napięcia do 400v- o ile dobrze pamiętam..., prosze o pomoc i pozdrawiam:)))
O to Zdjęcia zaznaczone czarnym jest tam gdzie dochodzi napięcie 17v





Na tym drugim tyrystorze jest oznaczenie Nec 2v5p PTX
 
     
Bolo 
BoloLoLo


Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 829
Skąd: Szczygłowice
Wysłany: 2015-06-14, 09:19   

To chyba są TRANZYSTORY :-/
 
 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-14, 10:18   

Bolololo napisał/a:
To chyba są TRANZYSTORY :-/

To sa Tyrystory, ale i ja mogę sie mylić wiec poczekajmy na odpowiedz kogos jeszcze...
 
     
Domin0
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-14, 12:38   

Tyrystor :-P ja mam też NEC 2V5P ten drugi NEC 2P4M ( 50Hz / 400V / 2A ) , zmiennik to TAG106D / TAG108D do 2V5P nie mam zamiennika (narazie )ale może to pomoże http://www.alldatasheet.p...NEC/2V5P4M.html wygląda że różnią się amperażem :roll: ale masz charakterystyki ,to można porównać ,chociaż taż mogę się mylić :mrgreen: rózne rzeczy wybychały mi na stole :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-14, 13:17   

Domin0 napisał/a:
Tyrystor :-P ja mam też NEC 2V5P ten drugi NEC 2P4M ( 50Hz / 400V / 2A ) , zmiennik to TAG106D / TAG108D do 2V5P nie mam zamiennika (narazie )ale może to pomoże http://www.alldatasheet.p...NEC/2V5P4M.html wygląda że różnią się amperażem :roll: ale masz charakterystyki ,to można porównać ,chociaż taż mogę się mylić :mrgreen: rózne rzeczy wybychały mi na stole :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

NEC 2P4M ( 50Hz / 400V / 2A to nie czasem 45A? a nie 2A? znalazłem zamiennik ale to gdzies z chin i przesyłka 5tyg..., może inne propozycje jak naprawić ten moduł ?:> bo szkoda mi wydawać 400zł za używke; /
 
     
Domin0
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-14, 14:45   

2p4m - 2 A ,szczytowo do 20A ; 2v5p -2,5 A szczytowo do 45 (krytyczna 50A,wykres Itsm/Hz ) tak mówią internety,ale czy nie szkoda pogody ,żeby sie z tym pićkać :roll:
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-06-14, 17:36   

Burudurla, Kurcze, jak uda się Tobie to odpalić to jestem pełen podziwu. Zawsze wydawało mi się, że tego się nie da rozebrać w ten sposób i złożyć aby działało. Nie zrozum mnie źle, trzymam kciuki żeby się Tobie udało.To byłby precedens godny naśladowania. Sam tylko amatorsko potrafię przelutować płytkę od drugiej strony...

znalazłem kartę katalogową http://pdf.datasheetcatal...qy5dczpxdyy.pdf

Wygląda na to , że to zwykły 400V 2.5A. Jeżeli masz sklep z elementami elektronicznymi to wydrukuj i idź do nich a znajdą zamiennik.
 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-14, 22:14   

adziad napisał/a:
Burudurla, Kurcze, jak uda się Tobie to odpalić to jestem pełen podziwu. Zawsze wydawało mi się, że tego się nie da rozebrać w ten sposób i złożyć aby działało. Nie zrozum mnie źle, trzymam kciuki żeby się Tobie udało.To byłby precedens godny naśladowania. Sam tylko amatorsko potrafię przelutować płytkę od drugiej strony...

znalazłem kartę katalogową http://pdf.datasheetcatal...qy5dczpxdyy.pdf

Wygląda na to , że to zwykły 400V 2.5A. Jeżeli masz sklep z elementami elektronicznymi to wydrukuj i idź do nich a znajdą zamiennik.

Dzięki wielkie, jutro skocze do sklepu, a w wtorek wstawię nowe tyrystory, i zobaczę czy zapali, oczywiscie zdam raport, mam iskierkę nadziei że jednak zapali, ale jak ktoś ma inne pomysły to proszę pisać, pozdrawiam;), tak wogole to troche siedziałem przy tym żeby to wyczyścić z gumy itp, wszystkie diody kondensatory itp sa w porzadku, tylko ta cewka "przetwornica?" za tyrystorami jeszcze jest nie pewna ale przerwy żadnej nie ma bo jakieś wartości w ohm miernik wskazuje...
 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-20, 16:32   

Niestety zwiedziłem 3 sklepy elektroniczne, i nie moge dostac tego tyrystora, jeden sklep chciał zamówić z chin ale czas oczekiwania to 5 tyg, nic zamówilem juz nowy moduł z wyprzedaży na ebay za 280 zł, pozdrawiam;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13