Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Raviking
2011-02-18, 18:39
Problem z modułem
Autor Wiadomość
Jacek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-13, 11:27   

Witam. Jestem właścicielem Dominatora 650 od lutego 2015. Motorek bardzo wdzięczny, uniwersalny, ale mało wygodny w trasie. Jedyny problem jaki z nim mam to wspomniany na forum gaśnięcie na wolnych obrotach. Motocykl został wyregulowany tj. zawory, gaźnik, sprawdzony zapłon. Fajnie się wkręca w obroty i jest żwawszy od tamtej pory. W sprawie modułu zapłonowego zastosowałem się do rad użytkowników forum , na własną rękę rozebrałem moduł. Dopatrzyłem się kilku tzw. zimnych lutów, odessałem cynę polutowałem na nowo - sprawdziłem. Motocykl odpalił, rzadziej gasł, ale jednak to mało. Następnie, na wszelki wypadek przelutowałem 4 punkty na płytce, jednak to tez nie pomogło. Pomimo małych problemów nie chce się go pozbywać, a dotrzeć do rozwiązania usterki. Czy ktoś z Was może mi pomóc w zagadnieniu : czy przelutować wszystkie punkty na układzie, bo może jestem ślepy i nie dojrzałem pęknięć lutowania, a może moduł ma popalone kondensatory od strony wtyczek ( w zalanej gumie), a może w ogóle coś innego. Pozdrawiam
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-05-13, 13:03   

Jacek, Jedynym ratunkiem jest przelutowanie wszystkich punktów. Ale jak już wcześniej wspominałem nie jest to naprawa dająca 100% gwarancji. Gdy uszkodzone są elementy zalane gumą to praktycznie nie jest możliwe usunięcie usterki. Coś kojarzę, że ktoś ostatnio pisał na forum o jakiś nowych dość tanich modułach (nie od skutera)....
 
     
Agathocles 
ZIELARZ POLSKI


Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 222
Skąd: Gorzyce/Nürnberg
Wysłany: 2015-05-15, 10:08   

Chyba juz czas zrobic ten tester modulow na arduino ;)
 
 
     
Jacek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-18, 09:18   

Dzięki Kolego. Przelutuje wszystkie i sprawdzę. Słyszałem o jednym kolesiu z Ostrołęki, który zajmuje się modułami od motocykli. Z tego co wiem regeneracja kosztuje 200-300 zł i daje gwarancje chyba na rok. Tylko czy on wywala całą gumę z modułów i dostaje się do bebechów to nie wiem. Czy to drogo, trzeba będzie zaryzykować jak nie dam rady sam. Pozdrawiam
 
     
jarkow
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-24, 10:01   

Nowy moduł na ebay kosztuje 300 zł z wysyką więc poco kombinować?
http://www.ebay.com/itm/C...%3D361151049886
http://www.ebay.com/itm/C...647b09e&vxp=mtr
http://www.ebay.com/itm/C...=item3a9050c558
 
     
Jacek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-01, 06:56   

Witam. Przelutowałem wszystkie punkty, jednakże nie pomogło to zbytnio. Ale jak bardzo rozgrzałem motocykl w terenie i asfalcie to nie gasł, ma skoki obrotów - Dziwne, nie mogę go rozgryźć. Miałbym prośbę, czy ktoś z Warszawy lub okolic mógłby na chwile użyczyć moduł do sprawdzenia. Wiedziałbym z czym dalej walczyć. Pozdrawiam
 
     
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2015-06-01, 11:29   

Jacek napisał/a:
Miałbym prośbę, czy ktoś z Warszawy lub okolic mógłby na chwile użyczyć moduł do sprawdzenia. Wiedziałbym z czym dalej walczyć. Pozdrawiam

Proponuję abys przekonał kogoś do włożenia twojego modułu.
Dowiesz się czy masz walnięty moduł, i unikniesz uszkodzenia czyjegoś modułu jeśli masz coś najeb .... w instalacji elektrycznej
 
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2015-06-01, 19:45   

święte słowa :mrgreen:
 
 
     
Jacek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-02, 10:22   

Ok. W takim razie zmieniam zapytanie do kolegów w okolic warszawy lub ze stolicy, czy można zastosować taka przemiankę i nic przy tym nie zepsuć. ostatnio nosze się z zamiarem kupić z ebay moduł jak pisał Jarkow, ale chciałbym najpierw sprawdzić. Proszę o odzew. Dzieki
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2015-06-02, 20:52   

Jacek, przyjedź do Kani środa - czwartek wszystko się wyjaśni
 
 
     
Jacek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-03, 07:23   

Ok. mogą przyjechać po 16.00, tylko dokładnie gdzie i z kim sie kontaktować. Jeżeli to Kania nad Bugiem to jakoś trafię. Dzięki
 
     
Jacek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-10, 10:28   

cześć. Nie umiem wysłać prywatnej wiadomości do Użytkownika Alibaba więc proszę o wskazówki dot. przyjazdu do Kani w sprawie sprawdzenia modułu zapłonowego, najlepiej w przyszłym tygodniu jeśli to nie problem. Obecnie mam awarię hamulców i sie nie wybiorę. Dzięki i Pozdrawiam.
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2015-06-10, 11:52   

Jacek, jeśli "nie umiem wysłać wiadomości" znaczy, że jest ona w "Do wysłania", to nie pękaj, wszystko jest w porządku ;-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13