Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Raviking
2011-02-18, 18:39
Problem z modułem
Autor Wiadomość
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2011-02-03, 09:40   Problem z modułem

wlodeko napisał/a:
witam wszystkich mam problem prawdopodobnie z modułem hondy nx 650 89r jestem z okolic płocka/mazowieckie może ktoś jest z mazowieckiego i by mi pomógł czy to wina modułu żeby go sprawdzić.


raviking napisał/a:
a jakie masz objawy? i skąd ta pewność ,że to moduł


zuczek napisał/a:
A podaj jakieś objawy pracy silnika wtedy może coś pomożemy ?


przemekr napisał/a:
ja moduł wymieniałem, objawy to raz palił raz nie potrafił przejechać 10km i nagle chu.... łatwo sprawdzić włożyć dobry moduł i zobaczyć czy wszystko oki


wlodeko napisał/a:
obiawy były: brak iskry przy poruszaniu kostkami przy module problem chwilowo znikł,wyczyściłem kostki nic wymieniłem cewkę.Jeszcze myślę że może być to impulsator bo pzy kręceniu rozrusznikiem nie reaguje obrotomiesz


wartburg napisał/a:
a ładowanie kiedyś sprawdzałeś ?

i czy awaria wystąpiła nagle ?


Raviking napisał/a:
Tezla już pisał jak sprawdzić impulsator:pipkacz albo diode,żarówke podłączyć do kostki pod zbiornikiem i przy kręceniu rozrusznikiem mruga/piszczy to impulsator jest ok


wlodeko napisał/a:
a ładowanie ma jakiś, związek problemy podobne miałem jak w wpisie z impulsatorem


bald napisał/a:
A może gdzieś pod izolacją kabel ułamany.


tezla napisał/a:
wlodeko napisał/a:

objawy były: brak iskry przy poruszaniu kostkami przy module problem chwilowo znikł,wyczyściłem kostki nic wymieniłem cewkę.Jeszcze myślę że może być to impulsator bo pzy kręceniu rozrusznikiem nie reaguje obrotomierz

W takim wypadku nie wystarczy wyczyszczenie kostki trzeba zaopatrzyć się w ostre narzędzia i zoperować (po doginać wtyczki).Brak reakcji obrotomierza wskazuje że prądu niema już przed cewką WN.
raviking napisał/a:

Tezla już pisał jak sprawdzić impulsator:pipkacz albo diode,żarówke podłączyć do kostki pod zbiornikiem i przy kręceniu rozrusznikiem mruga/piszczy to impulsator jest ok

żarówkę nie to są za krótkie/słabe impulsy może nie zdążyć się rozżarzyć

Napięcie zasilające moduł jak najbardziej ma znaczenie.
 
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-06-25, 10:57   

jeśli ktoś potrzebuje,nowy moduł z Czech http://www.ignitech.cz/english/aindex.htm


Naprawianie modułu

ndbcaeb8525a362becf71163e808eabec.jpg
Plik ściągnięto 889 raz(y) 75,91 KB

nfb8980d821102dcc7bf23a1492876f8a.JPG
Plik ściągnięto 29193 raz(y) 13,32 KB

Ostatnio zmieniony przez Raviking 2012-04-13, 16:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-07-04, 06:13   

kolejna wersja jak naprawić moduł
http://www.thumpertalk.co...ad.php?t=980822
 
     
Hannibal
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-13, 09:11   

Kupię oryginalny zepsuty lub szwankujący moduł... jak ktoś ma to piszcie na pw
 
     
j23
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-13, 10:51   

Hhhannibal czy to właśnie moduł-chińczyk (aw0036) Ci poleciał, z którym kiedyś walczyłeś, czy postanowiłeś wskrzesić oryginał? Napisz, ile przejechałeś na chińskim i ogólnie czy duża różnica w pracy silnika. Pytam, bo mam podobny problem. Tezla dużo napisał ale wszystko na bieżąco a warto by było wiedzieć jak to wygląda po paru km.
 
     
Hannibal
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-13, 12:02   

ogólnie to zrobiłem z 1500 km na chińczyku i dalej chodzi. ciężko mi powiedzieć czy silnik chodzi ciężej niż na oryginalnym bo mało poje 1/4 dziłem na japońskim. Wydaje mi się że daje rade.... Silnik nie miał zdławień czy jakiś innych dziwnych odruchów ,ale po założeniu dobrze by było ustawić wyprzedzenie zapłonu w jakimś zakładzie (szczerze mówiąc nie wiem czy ktoś się tym zajmuje ) Ponoć można go ustawić przy pomocy stroboskopu.

Chcę kupić zepsuty bo mam możliwość naprawienia mojego, ale potrzebuję transformator z innego modułu bo mój się upalił przez zwarcie w instalacji elektrycznej. Inne klamoty w module można wymienić bez problemu.
 
     
Tezla
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-13, 21:11   

Mam taki moduł od Domina z niewiadomą przeszłością, częściowo oskubany od spodu z plastiku.
 
     
Hannibal
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-14, 05:16   

wiele byś chciał ??
 
     
Tezla
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-14, 21:28   

moduł nie działa więc bez specjalnej wartości
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2011-12-23, 16:22   

Tezla, udało mi się zregenerować mój moduł, może ten też da się naprawić, to nie jest trudne wcale
 
     
seven9
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-11, 20:57   

Witam!
Czy oryginalny moduł ma oznaczenia shindengen c1554 ?
 
     
Igor-Moto
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-11, 20:34   

Jeżeli ktoś chce to mam do sprzedania moduł CI 554. Chętni pisać na priv.
 
     
f4u 
Marek


Wiek: 48
Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 601
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-04-21, 17:55   

Witam ma ktoś na zbyciu moduł do NX 650 morze być uszkodzony ?Mam problem ze swoim jadę gaśnie po chwili odpala za jakąś chwilę znowu gaśnie i znowu po chwili odpala i tak w kółko i nie ma też znaczenia czy moto jest zimne/ciepłe/zimno/ciepło/sucho/pada jadę zgaśnie i po chwili odpala .świeca ,cewka ,impulsator już zostało sprawdzone został tylko moduł.No chyba że coś jeszcze może być przyczyną ,dodam że jak gaśnie to obrotomierz spada momentalnie z obrotów na zero .
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2014-04-21, 20:13   

zaloz od chinczyka za 30zl, poszukaj na forum jaki to ma byc bo jest ladnie opisane
 
     
f4u 
Marek


Wiek: 48
Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 601
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-05-06, 14:37   

Witam problem z modułem rozwiązany chyba ;-) ,moduł otworzyłem odessałem starą cynę i na nowo polutowałem, moduł zakleiłem owinąłem dodatkowo taśmą izolacyjną i moto chodzi jak marzenie,spędziłem 40 minut w lesie i nie oszczędzałem sprzęta i nic się nie wydarzyło więc pomogło :-) w razie co służę radą .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16