Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
brak iskry - pomocy
Autor Wiadomość
seven9
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-10, 21:48   brak iskry - pomocy

Hej!

Dziś rano odpaliłem motor i pojechałem do pracy. W drodze kilka razy mi zgasł na wolnych podczas dojeżdzania do skrzyżowania, ale pomyślałem, że nie rozgrzany i było zimno. Odpalałem i jechałem dalej. Po południu już motoru nie odpaliłem. Miałem ze sobą starą święcę, więc wyjałem fajkę, włożyłem do niej świecę i przyłozyłem do silnika. Może coś 1/4 le robiłem, ale nie było iskry jak kręciłem rozrusznikiem.
Przełaczałem parę razy przełącznikiem ON/OFF, stacyjką, probowałem odpalić ze złożoną stopką, z wciśniętym sprzęgłem, nic to nie dało.
Co mogło się zchrzanić ?
Od jakiegoś czasu podczas uruchamiania słyszałem cykanie tak jakby przeskakiwała iskra, ale motor odpalał i tak je 1/4 dziłem.
Czy zdiagnozowanie usterki może być trudne? Jeżdzę już trzeci sezon tym motorem i jak na razie obyło się bez pomocy serwisów motocyklowych, ale tym razem coś czuję, że dziada oddam w ręcę fachowca.

pozdrawiam.
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-05-11, 07:17   

jeśli to nie wtyczki (a sprawd 1/4 wtyczke od cewki pod bakiem) to wygląda na odzywający się moduł
 
     
f4u 
Marek


Wiek: 48
Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 601
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-05-11, 07:25   

na końcu kabla wysokiego napięcia a ma on jakieś 10do15 centymetrów jest cewka zobacz czy tam nie wypadł ten kabel i czy nie odpadł taki cienki kabelek jak to sprawdzisz to pozostanie Ci sprawdzenie samej cewki i czujnik hala ,czujnik hala możesz sprawdzić diodą a cewkę musisz mieć inną ja na przykład mam cewkę od kawasaki KLR 600 i jak mi coś szwankuje to nią sprawdzam
 
 
     
maniek
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-11, 19:46   

ewentualnie wd w on/off może zaśniedziało
 
     
seven9
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-11, 21:17   

Po wyjęciu wtyczek z modułu i włożeniu spowrotem silnik jak na razie odpala bez problemu. Zobaczymy na jak długo to pomoże.
 
     
JolKar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-07, 17:44   

Podobny problem - brak iskry. Wypadł mi kabelek z fajką od cewki, ale wcisnęłam z powrotem, połączyłam ze święcą, przyłożyłam do cylindra jako masy i włączyłam starter. Nic. Czy do wyjęcia modułu i cewki muszę zdjąć bak? Na razie cewkę zlokalizowałam, ciężki do niej dostęp.
Jol
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-07-07, 17:46   

moduł jest po prawej stronie pod owiewka
do cewki trzeba targać bak
 
     
seven9
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-07, 22:50   

postukaj w moduł i poruszaj wtyczkami, u mnie działa gdy nie chce odpalić ;).
 
     
JolKar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-08, 11:45   

Ok, odnalazłam moduł, postukałam, odłączyłam i podłączyłam wtyczkę. Niestety brak iskry wciąż. Jutro kupię nową fajkę.
Generalnie w piątek udało się odpalić motocykl. Był problem z akumulatorem, trzeba było go podładować prostownikiem. W sobotę motocykl już nie odpalił, więc odkręciłam świecę i zaczęłam się po dziś dzień zabawa z przywróceniem iskry... Moduł podobno był wymieniony przed sprzedażą (w tym roku). Może jednak cewka poszła od przeciążeń elektrycznych podczas ładowania aku...?
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-07-08, 12:20   

a na innej swiecy sprawdzales?
 
     
JolKar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-08, 20:39   

Tak, na starej od mojego motocykla. Ale na wszelki wypadek kupię jutro nową.
Jol
 
     
JolKar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-09, 19:33   

Sprawy wyglądają następująco. Dziś zamontowałam nową fajkę, w którą wkręciłam nowy kabelek, a całość wkręciłam w cewkę. Wcisnęłam nową świecę, przyłożyłam do cylindra, zakręciłam rozrusznikiem i... NIC! :evil: Czy coś mogło pójść od przeładowań akumulatora podczas ładowania prostownikiem?
 
     
Habit
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-09, 22:37   

Cudów nie ma... Sprawdzałeś przełącznik na kierze ON/ OFF jak pisał Maniek??
 
     
JolKar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-10, 13:54   

Rozrusznik kręci...
Który to impulsator? Żeby go sprawdzić trzeba mieć jakiś specjalny miernik (albo nakładkę) mierzący w milisekundach? Może jakiś bezpiecznik poszedł? Dziś posprawdzam.
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-07-10, 16:53   

impulsatora nie ma tym rysunku
on jest pod pokrywa sprzegla, kolo ramy wychodzi kabelek od niego
zeby go sprawdzic wystarczy jeden koniec podlaczyc do masy a drugi przez zarowke albo diode do plusa
co obrot walu swiatelko powinno sie zapalic na chwilke
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13