Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Regeneracja/naprawa napędu linki prędkościomierza
Autor Wiadomość
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2012-07-06, 08:22   

Bolo, we 1/4 zetnij 3 mm uszkodzonych zębów , załóż zębatkę i po między wypustki kły , daj trochę gąbki aby docisnąć zębatke do podkładek aby się nie cofnęła i jeszcze powinno trochę wytrzymać . To taki chłopski sposób .
 
 
     
borówka
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-11, 19:02   

u mnie własnie tez padł ślimak, tzn myslalem z poczatku ze to wina linki bo byla poprzecierana i w sumie tez nie chodzila ale po zalozeniu nowej licznik nawet nie drgnal. Mysle nad zalozeniem licznika rowerowego , ewentualnie pojsc dalej u kupic nawigacje wsadzic w pokrowiec jakas do 200 zł i cieszyc sie takim bajerem. Tylko nie wiem czy w nawigacji kilometry sa zapisywane, a to by sie przydało chociażby by wiedziec ile oleju bierze na ile km.
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-03, 11:29   

Dopadło to i mnie jak wszystkie plagi chyba tego motoru musiałem wyjąć linkę jak zakładałem wysoki błotnik i teraz jak jadę to drży ta w wskazówka jak a jakimś starym autobusie :-| to jest obiaw ze zaraz padnie tak ? co robić ? :-?
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2012-09-03, 11:39   

skacząca wskazówka to oznaka, że trzeba umyć linkę i pancerz, po czym nasmarować założyć i znów będzie płynnie, bynajmniej u mnie tak jest.
 
     
Radox
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-03, 20:01   

na razie skacze, a po chwili stanęła i już się nie podniosła musiałem wymienić ślimak bo już ten plastyk się wyrobił, w końcu to ma swoje lata
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-03, 22:02   

Radox napisał/a:
na razie skacze, a po chwili stanęła i już się nie podniosła musiałem wymienić ślimak bo już ten plastyk się wyrobił, w końcu to ma swoje lata


Ehh tak myślałem że się tak to skończy :mrgreen: no nic posmaruje zobaczymy
 
     
tmarc 


Wiek: 53
Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 137
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-09-03, 22:28   

tak jak kubeko pisze wyczyścić i grubo smarować. Dodam tylko że u mnie ślimaki padały bo za mocno skręcałem obejmę na ladze i blokowała linkę w pancerzu.
 
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-07, 07:19   

tmarc napisał/a:
tak jak kubeko pisze wyczyścić i grubo smarować. Dodam tylko że u mnie ślimaki padały bo za mocno skręcałem obejmę na ladze i blokowała linkę w pancerzu.


Hmm szkoda że dopiero teraz się o tym dowiedziałem :-P
 
     
gozdek
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-07, 18:41   

Przyczyną skakania wskazówki prędkościomierza bywa często zbyt mocne dokręcenie linki przy liczniku,chyba poprostu zbyt głęboko tam wchodzi i się lekko blokuje, przy czym nie wystarczy ją popuścić ale trzeba całkiem wyjąć i wkręcić tyle żeby nie skakała(podniesione koło i metoda prób i błędów) ja tak miałem w Dominatorze, w innych motocyklach tez tak bywa.. myśle, że może to też być przyczyną ukręcania ślimaka... pozdrawiam.
 
     
ferdas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-25, 20:57   

linke mam ślimak mam przed moim wypadkiem dzialało świetnie, jak kto by potrzebował mam w gieldzie ogloszenie ;-)
 
     
blaadee
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-11, 15:10   

Czesc, czy ktos wie moze gdzie mozna kupic ten plastikowy tryb w ślimaku, dzisiaj wyjechalem i szlag go trafil po 30km rozkreciłem i tryby sa juz starte, drugi trybik i linka obraca sie lekko
 
     
Mateusz 


Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 89
Skąd: Zagłębie | SD
Wysłany: 2013-04-11, 19:26   

www.motorista.pl 110,70PLN...
 
 
     
blaadee
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-11, 21:19   

to taniocha jak za kawałek plastiku, myślałem ze z 1000zl trzeba dac :)
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2013-04-11, 21:32   

blaadee, można jeszcze podkładkę zapodać żeby głębiej łapał zębatkę , ktoś na forum tak zrobił i latał .
 
 
     
blaadee
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-11, 22:08   

robiłem tak w nx250 ze lekko przyszlifowałem tego tryba z czoła tam gdzie starte byly zeby i chodziło :) tutaj w nx 650 tryby sa starte równo od lewej do prawej tak samo, nie ma tak jak w nx 250 ze do połowy :idea: :-( przytarłem i niestety licznik amen
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12