Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
GŁOWICA - GNIAZDA ZAWOROWE
Autor Wiadomość
michal_dr350
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-03, 22:11   

odgrzeję kotleta :-P

Szukam już dość długo dobrej głowicy z dobrymi gniazdami, no i chyba takową znalazłem, ale żeby nie było za kolorowo, to przy świecy są dwa malutkie pęknięcia idące do gniazd zaworowych wydechowych.

Zatem pytanie za 100 punktów, warto kupić taką głowicę czy szukać dalej :?: Czy w ogóle bezpieczne będzie jeżdżenie a tak pękniętą głowicą :roll:

Moja głowica (która już się do niczego nie nadaje), po zdemontowaniu też miała takowe pęknięcia przy świecy, podejrzewam, że pęknięcia były jeszcze za poprzedniego właściciela, a ja kilka ładnych tysięcy z takim pęknięciem przelatałem :roll:

Czy bywały przypadki, że te pęknięcie przy świecy jakoś się powiększało albo doprowadzało do np odłupania kawałka głowicy :?:

Bo szczerze mówiąc, boję się składać świeżo remontowany silnik z pękniętą głowicą, żeby sobie w przyszłości nie narobić tym kłopotów ;-)
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-04-03, 23:13   

michal_dr350 napisał/a:
odgrzeję kotleta :-P

Szukam już dość długo dobrej głowicy z dobrymi gniazdami, no i chyba takową znalazłem, ale żeby nie było za kolorowo, to przy świecy są dwa malutkie pęknięcia idące do gniazd zaworowych wydechowych.

Zatem pytanie za 100 punktów, warto kupić taką głowicę czy szukać dalej :?: Czy w ogóle bezpieczne będzie jeżdżenie a tak pękniętą głowicą :roll:


Nie ma sensu kupować i je 1/4 dzić na pękniętej. Za jakiś czas gniazda zaworowe mogły by się poprzemieszczać, popękać itp.

Kolega yukikaze przerabiał ten problem w temacie No i krówka żarła, żarła i zdechła :-/ od strony 2 do strony 4 przewija się temat głowicy ze szczęśliwym zakończeniem.

Odezwij się na PW do yukikaze , bo znalazł zakład, który zrobił to wysyłkowo za niewielkie pieniądze.
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2013-04-04, 06:45   

Trzeba to dodać, że dość ładnie ta robota na głowicy yukikaze wygląda.
 
 
     
michal_dr350
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-04, 10:33   

kmaj, dzięki za podesłanie tego tematu :-) zaraz się odezwę do yukikaze ;-)
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2018-06-06, 06:57   

Odgrzewam kotleta, jako że wysunęło mi się gniazdo zaworowe prawe wydechowe. Można było się tego spodziewać ponieważ silnik był zatarty i przegrzany przez któregoś z poprzednich właścicieli, miałem tego świadomość.

Jest kilka zakładów, które wstawiają nowe gniazda, mam namiary.

Teraz pojawia się pytanie dla tych co regenerowali głowicę i wstawiali nowe gniazda. Jak jest z dalszym użytkowaniem ?? Czy ostro dajecie w palnik i wstawione gniazda to wytrzymują?? Może jednak szukać innej głowicy??

Nie ukrywam, że sprzęt nie będzie miał u mnie lekko więc cenne są dla mnie szczególnie informacje od osób, które mają wstawione gniazda i już dały solidny wycisk swoim silnikom.
 
     
odzio 


Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 115
Skąd: Serock
Wysłany: 2018-06-06, 07:06   

Kolega Boro ma wstawione gniazda w swoim nx a jak wiemy jest on dobr katem i niszczycielem i narazie jest ok
 
     
tomekz 


Wiek: 46
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2018-06-06, 09:43   

adziad, mam od 3 lat wsadzone lewe wydechowe , w tym roku zakładałem nowe zawory bo zrobiły się żyletki ale głowica była ok.
 
 
     
skrzatt 
Skrzat


Wiek: 33
Dołączył: 15 Paź 2017
Posty: 31
Skąd: Poznan
Wysłany: 2018-11-06, 20:28   

Ostatnio podczas remontu oczyściłem ładnie głowicę i dotarłem zawory trzema pastami. Powierzchnia styku na gniazdach i zaworach była ładnie doczyszczona. Po odpaleniu słychać ładną pracę zaworów (cykanie). Na chłopski rozum kiedy nagar został zdjęty i metaliczne elementy współpracują ze sobą to normalne że to słychać, natomiast piszę żeby się upewnić że tak powinno być :D u Was też tak było?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13