Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
LINKA SPRZĘGŁA
Autor Wiadomość
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2012-09-16, 09:57   

po hooy męczycie linke ? ;-)

sprzęgło tylko do startu i zatrzymania :-P
 
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2012-09-17, 00:45   

madart napisał/a:
pewnie o wodziku sprzęgła, jak ustawisz linke na ciasno to nie ma luzu, no chyba że to coś innego?

Jeżeli chodzi o tą która opisał madart, to luz powinien być (mały) żeby łożysko oporowe dłużnej pożyło.


Raz popróbowałem dominem bez sprzęgła biegi pozmieniać i mnie jakoś serce bolało :mrgreen:
 
 
     
ferdas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-28, 19:52   

mam linke jeszcze sie nie rfie :-> pw
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2013-05-20, 21:06   

Urwała mi się linka pare dni temu przy samej klamce,kupiłem "beczułkę" z plastikiem,zrobiłem garnuszek do roztapiania cyny,rozwierciłem beczułke wiertłem 3.4 mm linka ma grubość 3mm.Po rozgrzaniu cyny zalałem beczułke,pilnikem obrobiłem nadmiar i jest gicio :mrgreen:
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2013-05-21, 07:12   

Oj Rafał a foto dla potomnych gdzie?
 
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2013-05-21, 15:59   

Pó 1/4 niej zrobie fotke przyrządu do roztapiania ,linka już założona i działa :mrgreen:
 
 
     
Damianel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-22, 01:13   

Ja przy przekładce silnika zostawiłem linkę od XL dokładnie taką jak ta
http://allegro.pl/ir-link...3446996013.html
pasuje gra i buczy :-)
 
     
RyZyK
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-13, 16:38   

Witam,

Prosiłbym o udzielenie pomocy w związku z linką sprzęgła.
Zaznacze, że motoryckl to FMX, chociaz nie wiem, czy ma to jakies znaczenie.
Na początku napisze, ze mechanik ze mnie zaden, umiem sobie poradzic co najwyzej z paroma srubkami, bylbym wdzieczny za wyrozumialosc jesli problem jest blahy lub smieszny:D

Otoz postanowilem zamontować handbary do mojego fmx, z prawej strony kierownicy - bez zadnych problemow, natomiast z lewej przeszkadzala mi linka sprzegła oraz ssania, nie bardzo mi sie podobało cokolwiek ruszac, ale nie bylo wyjscia, bo raz, ze wygladalo kiepsko, dwa nie moglem ustawic wysokosci klamki, trzebabylo odpiac linki i poprowadzic wewnatrz uchytu mocujacego , ok bez problemu na logike zapamietalem jak wszyskto bylo i mowie, ze zloze w ten sam sposob, okej poskładałem -> odpialem linke na dole i zalozylem u gory, okej wiec teraz mowie, ze wystarczy, ze przesune slimaka tak jakby bylo wcisniete sprzeglo i uda mi sie nalozyc linke-niestety nie, linka u gory na regulacji byla max poluzowana, tak samo bylo wczesniej, natomiast przy silniku nie, wiec tam zaczalem sobie robic nadmiar i powiedzmy, ze w pewnym momencie sie udalo, jednak skutkiem moich mechanicznych zapedow jest to, ze klamka lata doslownie tak luzno dziwnie, wiatr by mogl ja nacisnac, nastepna sprawa slimak sie rusza, ale sprzegla nie ma wciskam 1 i gasnie, dodatkowo napisze, ze wydaje mi sie, ze wczesniej linke mialem ustawiona tak, ze ten slimak tak jakby byl juz troche naciagniety, kiedy ja wypialem cofnal sie troche do tylu, wiec nie wiem czy bylo zle wyregulowane czy tak mialo byc, sprobowalem podkrecic linke przy silniku, bez efektu, oprocz tego ze slimak sie przesunal i klamka wczesniej sie blokuje, u gory to samo bez reakcji sprzegla nie ma nadal i nadal nie wiem jak to wyregulowac, klamka chodzi za luzno.

Jesli ktos sie pokusi o lekture to dziekuje jak rowniez za odpowiedzi

pozdrawiam
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2014-03-13, 17:33   

wygląda na to że jeszcze musisz podkręcić, u gory wykręć regulacje a przy silniku wykręć tak żeby metalowa część poszła bardziej w strone przodu motocykla i do góry - to będzie najbardziej napięta opcja
ten ślimak ma duży skok, trzeba skasować cały luz i faktycznie jescze troche go napiąć
przy pomocy d 1/4 wigni zobacz ile on się wciska i zrób tak żeby klamką robić gdzieś 2/3 tego skoku
 
     
RyZyK
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-13, 17:53   

okej, ale ja naciag linke to slimak jest naciagniety tez na max, wiec dlaczego nie ma sprzegla?
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2014-03-13, 18:34   

daj zdjęcie :)
oglądałem mechanizm i nie ma opcji zeby sie zepsul, wiec moze ten slimak moze isc dalej :)
 
     
RyZyK
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-13, 19:18   

ale on nie mial kiedy sie zepsuc, przeciez ja tylko zdjalem linke

nawet jak przesuwam tego slimaka recznie, palcem do konca, bo wiem jak to kiedys tam bylo ile sie przesuwal i przesuwa sie tyle samo probuje pchac motor na 1 i nie idzie, mimo wszystko moge dac zdjecie tylko powiedz mi hmm jaki scenariusz
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2014-03-13, 20:57   

Sprawd 1/4 czy teraz klamka sprzęgła nie włączasz ssania :mrgreen: ;-)

Na serio to pokaż fotki linki przy silniku i uchwytu przy klamce.
 
 
     
RyZyK
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-13, 21:22   

wszystkie scenariusze, z zalozona linka, be zalozonej z naciagnietym sprzeglem klamka i palcem + gora / jak wezme klamka/palcem to nie ma reakcji i tak kolo stoi nie da sie ruszyc











 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2014-03-13, 21:36   

RyZyK, wszystkie regulacje masz wkręcone do minimum.
Odkręć tą regulację przy kierownicy o 3-4 obroty. Przy silniku ten "gwint", z którego wychodzi linka - przesuń go śrubami w lewo (do przodu motocykla) - przesuwaj go do momentu aż zacznie naciągać linkę. Następnie skontruj, a ostatnią poprawkę zrób śrubą przy klamce i ją też za kontruj.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12