Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
LINKA SPRZĘGŁA
Autor Wiadomość
camell
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-06, 17:45   LINKA SPRZĘGŁA

czy linka z japońca pasuje do włocha ???


Długość całkowita linki sprzęgła,czyli od grzybka do beczułki to 98 cm ,zmierzyłem dzisiaj noofke sztuke.
Raviking


Temat powstał ze scalenia dwóch o lince sprzęgła - kmaj
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-05-06, 17:56   

pasuje
 
     
camell
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-06, 18:00   

madart bez przeróbek?? na allegro sa za 50zł ale do 94r a do włocha jakos brak a na majówkach niestety szczeliła
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-05-06, 18:17   

ja taką kupiłem jest identyczna, tylko u mnie sie urwal gwint :-?
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-23, 08:48   

Małe pytanko.... Jak często siada linka sprzęgła? Mniej/więcej... Właśnie mi to się przytrafiło i teraz nie wiem, czy zakupić sobie dwie na wszelki "słuczaj", czy to bez sensu, bo następny raz będzie za 5 lat? Jakie Wasze doświadczenia? Pozostałę linki też tak pękają? (gaz, prędkościomierz itp....)
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-05-23, 09:31   

linka sprzegla ma najkrótszą żywotność, pękła ci zaraz przy wejściu do klamki? jedna starcza spokojnie na rok-dwa, zalezy jak kto uzywa
 
     
camell
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-23, 12:46   

mnie własnie pękła na wejściu do klamki kupiłem zamiennik na allegro za 56zł i jest git
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-23, 14:55   

Ano właśnie przy klamce dokonała swojego żywota... Widzę, że po prostu ten typ tak ma.. Kupię zatem dwie i będzie gitara, bo teraz to mam przez to przymusowy przestój bez motóra.... Pozdrowencje...
 
     
camell
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-24, 08:09   

ptasiu powiem ci ze ten zamiennik bardzo przyzwoicie wyglada rozni sie tym ze nie ma na pancerzu napisu honda idealnie pasuje Na allegro sa do japonca ale idealnie pasuja do włocha,czasami napis honda kosztuje 100% wartości.
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-24, 09:43   

Takożem uczynił...
 
     
piwek
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-15, 18:46   Linka sprzęgła,gdziekupic i jaka długość.Jaki naciąg

Potrzebuje linki sprzęgła do xr 650L/93r.Moja zerwała się.Pewnie taka sama jest,jak w nx,w końcu to ten sam silnik.Jaka jest dokładnie jej długość i jaki powinien być naciąg dokładny,odległość itd.Próbowałem ostatnio po remoncie siln i kiszka .Ciężko to wyregulować.Jakieś patenty?
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-15, 22:16   

W dominatorze ma 106-107 cm urywana najczęsciej 2-3 cm za ciężarkiem przy klamce , temat przerabiany wielokrotnie . Kupiona nowa linka żeby wykluczyć wewnętrzne uszkodzenie po niedługim czasie znowu urywa w tym samym momencie .Kupuje wtedy w ogrodniczym linkę z metra dokładnie 106 cm za 2 zł średnicą taka jak orginalna , potem pręt stalowy otworek linka wbijam gwo 1/4 dzika tzn teksa taki klin od wewnątrz , potem linka w kwas i zalana cyną aż wypłynie drugą stroną , dla wzmocnienia cynuje ten odcinek od ciężarka klamki te 2 ,3 cm cyną i to by było na tyle ew co jakiś czas wpuszczam w pancerz olej jak na razie po tych zabiegach 600 km zobaczymy jak dalej ;-)


Regulacja na klamce i przy silniku u mnie działa tak im bardziej naciągnę tym łapie przy końcu a im mniej linka naciągnięta tym łapie wcześniej ( przynajmniej u mnie tak jest ) Osobiście wole lużne sprzęgło ;) Jedyna rzecz której nie rozumiem i która irytuje to luz na blaszce wychodzącej z silnika powinien być tam luz ?
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2012-09-15, 23:59   

MaciekTOS napisał/a:
Jedyna rzecz której nie rozumiem i która irytuje to luz na blaszce wychodzącej z silnika powinien być tam luz ?


Macku o której blaszce mówisz?
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-09-16, 07:47   

pewnie o wodziku sprzęgła, jak ustawisz linke na ciasno to nie ma luzu, no chyba że to coś innego?
 
     
piwek
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-16, 09:03   

Pamietam,ze spory problem jest z dlugoscia.Przycinalem kilkakrotnie linke,bo nie moglem jej wyregulowac(sprzegla).W momencie dociecia juz do odpowiedniej dlugosci i wlozeniu w ta beczulke,badz pret,jak pisales(koniec linki jest rozdwojony) i tu pojawia sie klopot.Ja uzywam do zestawu naprawczego takiego szesciokata ze stacyjki traktora(wchodza tam przewody i sa zaciskane wkretem)pozniej zalewam cyna.Ale nie jest to najlepszy sposob,bo linka pracuje i zrywa sie czesto.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14