Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
strzela, gaśnie, nie wchodzi na obroty
Autor Wiadomość
pys123
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-18, 16:15   

Nic z tego, moduły maja inne oznaczenia i ja mam tylko 5 przewodów a w trampku jest 6, nie próbowałem przekładać, bał sie że i jego może sie sypnąć :-( musze szukać modułu od domina. Jest może ktoś z okolic Gorzowa chętny pomóc?
 
     
patro017
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-25, 09:57   

Witam
Mam podobny problem z nx 650
Odpala na wyższych obrotach i po chwili gaśnie albo tylko strzela...

Problem zaczął się jakiś czas temu jak odstawiłem go do garażu na dzień następny juz nie odpalił tylko strzelał,,, sprawdziłem wszystko rozrząd, zawory, gaznik i nic dalej to samo aż w końcu zabrałem się za moduł... po regeneracji modułu wymieniłem cewkę i odpalił jak złoto tak przez dwa dni, aż w końcu jak gdyby nigdy nic zgasł. Teraz odpala na wyższych obrotach i gaśnie...
Możecie mi wytłumaczyć jaki dokładnie CHIŃSKI moduł pasuje... tzn od jakiego modelu quada czy skutera
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-25, 11:18   

http://hondadominator.pl/viewtopic.php?t=96
Dokładnie zazwyczaj pisze Kymco aw0036 z regulacją wyprzedzenia zapłonu
http://moto.allegro.pl/mo...2284069885.html
Taki jest identyczny ;-)
 
     
pys123
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-25, 20:29   

Udało sie, chodzi, pyrka bez zarzutu :mrgreen: znalazłem moduł na przekładke, ale na nim w ogóle nie chciał odpalić, załamałem sie, wychodzi na to że jest kilka typów modułów. Korzystając z okazji ze już miałem moto na przyczepce zajechałem do mechanika, posłuchał popatrzył, zwątpił że to moduł, powiedział ze to może być też ga 1/4 nik ale teraz nie ma czasu, może w przyszłym tygodniu. Tyle czekać to bez sensu, wróciłem do domu, wyciągnąłem stary ga 1/4 nik który kiedyś kupiłem bo w moim rozsypała sie membranka, rozebrałem wyczyściłem, przełożyłem tylko membrane i iglice bo nie wiedzieć czemu była skrzywiona, założyłem i nagle cud, zapalił i chodzi, nie przerywa, dobrze sie wkręca :-D rozebrałem ga 1/4 nik który był i nie potrafie powiedzieć dlaczego nie chciał na nim chodzić, wszystko jest niby dobrze, ale nie interesuje już mnie to, w końcu zaczynam je 1/4 dzić,a już chciałem z niego zrezygnować :-P I tak bardzo dziękuje za waszą pomoc :)
 
     
patro017
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-26, 13:48   

pys123
napisałeś że masz stary gaznik dominatora...
a ja potrzebuje śrubkę regulacji dawki paliwa jak byś mógł odsprzedać , bo mam podobny problem i to może być przez tą śrubkę bo mam nieoryginalną... moj nr 666372346
 
     
patro017
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-27, 10:09   

Mam ten moduł od CHIŃCZYKA...
gdzieś czytałem że trzeba kabelki poprzemieniać...tak? tylko które?
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-04-27, 10:23   

Cytat:
Wkładając chiński moduł do dominatora trzeba konektor zasilania czyli czarny przełożyć na miejsce obok (w małej wtyczce) miejsce po nim zostawić puste i wypiąć czerwono-żółty idący od przycisku rozrusznika z dużej wtyczki.


ten temat http://hondadominator.pl/...ghlight=modu%B3
 
     
patro017
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-27, 13:31   

założyłem Chiński moduł ....
Czarny kabel przełożyłem obok do małej kostki i odłączyłem czerwono-żółty
i lipa brak iskry...
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-04-27, 17:11   

impulsator sprawny, kostki jakies nie poluzowane? najlepiej kazda odpiąć sprawdzic i wpiąć tak zeby miała kontakt
 
     
Hannibal
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-27, 17:31   

Spawdz czy w ogole dochodzi prąd do madułu.
 
     
patro017
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-28, 01:04   

Sprawdzenie kostek było już wielokrotne tak jak i cewka czy świeca...

Teraz jest Taki problem -przelutowałem jeszcze raz moj moduł i na nim mam iskre tylko słabą...tak mi się wydaje(wcześniej była bardziej wyrażna) i podczas kręcenia rozrusznikiem tylko strzela jakby łapał na jeden cykl tłoka i tak co sek.
A przy Chińczyku nic jakby pądu nie było:(
ten czarny kabel co przekładam (do chińskiego modułu) tak jak pisaliście to on idzie do cewki..
i odpinam czerwono żółty od przełącznika(start) czyli dobrze?
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-04-28, 06:50   

ten czarny to powinno byc zasilanie jesli wierzyc w ten rysunek

napewno jakas pierdołka wszystko psuje, cewka i jej masa dobrze dokręcone? masa z akumulator też?
 
     
patro017
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-28, 14:32   

hah Odpalił ale w dziwny sposób... a iskry nie miałem bo pomyliłem kabelki...

A wiec gdy odzyskał iskrę odpalał i gasł przeczyściłem ponownie gazior i dalej to samo...lekko zdenerwowany odkręciłem manetke do końca i jakby cud po odpuszczeniu ładnie cyka na wolnych, pali idealnie, no ale zobaczymy jak długo... już też latam na Chińskim module hah
 
     
pys123
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-12, 13:44   

Problem powrócił pod koniec sezonu, z każdym kilometrem gorzej z wolnymi obrotami, co pewien czas strzał w ga 1/4 nik, albo sie podniesie albo zgaśnie, jak widać ga 1/4 nik starczył mi tylko na sezon :-( , nie rozumiem co może sie w nim "kończyć", po rozebraniu nic nie jest lu 1/4 ne, rozerwane czy zapchane, ma ktoś pomysły?
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2013-01-12, 14:52   

sprawd 1/4 dyszę wolnych obrotów i pilot czyli śrubkę składu mieszanki czy jest prosta i nie uszkodzona dodatkowo powinien być na niej mały oring moze uszkodzony , a przede wszystkim szczelnośc króćca ga 1/4 nika i oczywiscie filtr powietrza spróbuj go wyjąć i zobacz jak pracuje bez filtra .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13