Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jasna Góra 2012 - Gietrzwałd 14-15 Kwietnia 2012
Autor Wiadomość
robak
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-02, 08:54   Jasna Góra 2012 - Gietrzwałd 14-15 Kwietnia 2012

Zawsze chciałem się wybrać na takie rozpoczęcie sezonu, ale z tego co czytałem to jakieś zamieszanie jest w tym roku (inne miejsce, zawierucha polityczna).
Ktoś jest zainteresowany tematem lub wybiera się?
Więcej info:
Kod:
http://www.jasnagora.com/wydarzenie.php?ID=7133
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2012-04-02, 09:14   

Jak czytam po forach, to do Częstochowy i tak mają stada jechać, chociaż nie wiem dokładnie w które miejsce. Ja się wybieram tam z rana, bo nie mam daleko, pewno zamek w Olsztynie odwiedzę. Bokiem, jurajskimi szlakami, żeby było ciekawiej i odnieść podwójną korzyść :)
 
 
     
robak
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-02, 09:36   

Bardzo offowe są te jurajskie szlaki? Nie mam opon odpowiednich, a z chęcią bym się podpiął pod taką wyprawę- w kupie siła :)
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2012-04-02, 09:53   

W sumie pierwszy raz pojadę w tamtą stronę, ze znajomym, więc nie wiem do końca ;) Ja kojarzę Jurę z raczej spokojnych szuterków, miejscami piaszczystych i kamienistych, ale ogólnie spoko. Ja też nie mam rewelacyjnych opon, bo skromne e07. Tylko ja jadę od siebie z Siewierza, a nie z Krakowa, więc albo byś musiał się doturlać na ślunsk na 8-9rano, albo najwyżej w drodze powrotnej byśmy pośmigali ;)
 
 
     
glaca
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-02, 14:51   

Ja będę w Częstochowie. Zgadnijcie dlaczego? :) Można się umówić i spotkać w jednym miejscu
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2012-04-02, 16:52   

glaca, a byłeś w tamtym roku? Coś mi się przypomina taki żółto-szary Dominator i mu chyba za kanapę wsunęłam wtedy naklejkę forumową.. To nie był Twój moto? :D
A na jakieś umówienie - czemu nie ;)
 
 
     
glaca
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-03, 14:36   

managa napisał/a:
glaca, a byłeś w tamtym roku? Coś mi się przypomina taki żółto-szary Dominator i mu chyba za kanapę wsunęłam wtedy naklejkę forumową.. To nie był Twój moto? :D
A na jakieś umówienie - czemu nie ;)


Byłem w zeszłym roku, ale naklejkę wsunęłaś chyba koledze, który je 1/4 dzi bli 1/4 niaczym do mojego Dominikiem. No to zbieramy ekipę :)
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2012-04-03, 20:18   

http://www.scigacz.pl/Roz...lane,17915.html
 
 
     
SiMarco
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-05, 16:59   

robak napisał/a:
jakieś zamieszanie jest w tym roku (inne miejsce, zawierucha polityczna).

Pan Węgrzyn strzelił focha i zabiera swoje "zabawki" (czyli całą ideę kultywowania pamięci o kresach - mocno skrajnie prawicową, jedyną słuszną wersję narodowego patriotyzmu) na północ. A że kumpluje się z Paulinami, to przywłaszczył sobie i nazwę Jasnej Góry.
Foch wydaje się obiektywnie rzecz biorąc zupełnie nie uzasadniony i podszyty politycznie.
Szyld Węgrzyna przyciagał jakąś grupę motonitów, kilkadziesiąt tysięcy pozostałych przyciagało hasło "otwarcie sezonu na Jasnej Górze" przy czym ogromna większość nie uczestniczyła w mszy pod klasztorem nawet.
Dla tej ogromnej grupy Prezydent Cze-wy wydał zgodę na zorganizowanie w sobotę (Przeddzień głównego dnia spotkania) kiermaszu motocyklowego, paru atrakcji, wieczornego koncertu Acid Drinkers na placu w centrum miasta. Chodziło o to, żeby niektórych zachęcić do przybycia dzień wcześniej, pozostania w mieście, urozmaicenia im weekendu.
Ale Prezydent jest lewicowy, Węgrzyn poczuł, że traci monopol na szyld dla motonitów, zarzucił miastu, że kłóci sie to z jego ideami (zero handlu, zero komercji i zero polityki - co ciekawe prawicowa polityka i podjasnogórski handel nigdy mu nie przeszkadzały) i w akcie rozpaczy wydał oświadczenie o odwołaniu zlotu w Cze-wie.

Jednak polska społeczność motocyklowa ochłonęła, poczytała argumenty obu stron i generalnie na forach pisze się, że motonici w politykę się wkręcić nie mają ochoty, tradycja zlotu pod Jasną Górą jest dla nich ważniejsza i tysiącami, w grupach, klubach wybierają się jak co roku do Częstochowy.

Miasto na nich czeka. Jasna Góra tylko zasiała nową trawkę pod szczytem i ją ogrodziła więc nie będzie tradycyjnej mszy z poświęceniem motongów - ale każdy kto ma chęć może wziąć udział we mszy wewnątrz klasztoru.

To tyle w skrócie.

Przybywajcie do Częstochowy jeśli macie ochotę na otwarcie sezonu wśród motocyklistów. Tysiące z nich będzie się kręcić po uroczych winklach jurajskich.
Jeśli bliższe Wam są klimaty kresowe, narodowościowe, pisowskie, rydzykowe to Gietrzwałd i Węgrzyn ucieszy się z Waszej obecności.

Nie musze dodawać, gdzie ja będę :mrgreen:
 
     
Sosna 
Sosna


Wiek: 43
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 107
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-04-07, 23:45   

Tak to ja dostałem ta naklejkę za siedzenie bli 1/4 niak Glacy Dzięki
Zapraszamy wszystkich motocyklistów do Częstochowy na 15 kwietnia 2012 r. po mszy zawsze można polecieć gdzieś na Jurę np. do Złotego Potoku na rybkę z grilla zależy kto co lubi
 
 
     
Demolka 


Zabezpieczenie: 19283
Wiek: 101
Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 386
Skąd: devil's den
Wysłany: 2012-04-11, 09:48   

Czyli rozumiem że clue programu to w niedziele jak zwykle? ;)
 
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2012-04-11, 10:03   

Demolka, chyba tak, bo w niedziele była msza, a teraz w sumie nie wiem co będzie i gdzie dokładnie. W każdym razie my (ja i znajomek na xtz) lecimy w niedziele ;)
 
 
     
Demolka 


Zabezpieczenie: 19283
Wiek: 101
Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 386
Skąd: devil's den
Wysłany: 2012-04-11, 10:41   

No to git. Tak, własnie o ten 'mszowy' dzień mi chodziło. Nie umiem jeszcze powiedzieć czy jade, ale moze się zobaczymy :D

Btw, ciekawe czy bedzie Pan Chaos skoro właściwie mało kto wie po co jedzie (jak ja, bo Jasna Góra to po prostu tradycja i jechać się chce! ;) ) :mrgreen:
 
 
     
SiMarco
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-11, 14:39   

Demolka napisał/a:
clue programu to w niedziele

No chyba, że dla kogoś clou to będą koncerty :mrgreen:

Ale wygląda na to, że tradycyjnie niedziela będzie głównym dniem zlotowym.

Chaos będzie na pewno, jak co roku. ale to taki fajny chaos jest, spontaniczny. Wiele klubów, grup znajomków, jednomarkowców organizuje się niezależnie od głównej parady.

BTW, parada jest widowiskowa ale dość uciążliwa. Wiele miejsc startów, mnóstwo grup dołączających w trakcie, grzejące się motongi. Lepiej oglądać niż jechać :mrgreen:

Mam propozycję:
może zDominowane grono, niezależnie z kim i jak dojedzie, zbierze się gdzieś w jednym punkcie?
Np.: na wylocie w III Aleję z ulicy Kossak-Szczuckiej, ok. godz. 12-13. Dojazd albo od strony Al. N.M.P. albo od Racławickiej.
Pamiątkową fotę się zrobi, pogadamy, a wcześniej i pó 1/4 niej zajęcia statutowe każdy sobie ogarnie jak będzie chciał ;-)
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2012-04-11, 14:57   

SiMarco, ja poproszę linka do mapy, bo nie wiem dokładnie gdzie to miejsce, o którym piszesz. Godzina mi pasuje, chociaż pewno wcześniej tam będę.

A parada jest do dupy, szczególnie dla naszych moto ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13