Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Problem ze swiatlem stop
Autor Wiadomość
artiwie15
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-20, 18:55   Problem ze swiatlem stop

Witam, dzisiaj ładowałem akumulator bo był slaby po zimie. Pó 1/4 niej poszedłem do garażu ,żeby chociaż chwilkę się przejechać wkońcu troche już domi stała w garażu. Od razu po włączeniu zapłonu zauważyłem problem. ?wiatło Stop świeci się cały czas. Zaznaczam ,że już wcześniej nie miałem stopu na hamulcu nożnym (tutaj też proszę o radę), obojętnie czy wciskam nożny czy ręczny to nie chce zgasnąć cały czas się pali. Co to może być? Czujnik stopu? wyciągnąć przeciścic? Gdzie sie znajduje( domyslam sie ,że przy manetce gazu tylko nie chce wszystkiego rozkrecac) prosilbym moze o jakies zdjecie ewentualnie. Jeszcze jedno nie mam podswietlania predkosciomierza. Żeby dostać się do zarowki trzeba rozlozyz zegary od gory? wyciagnac szybke itp? Pozdrawiam
Mam lampę led z tyłu. Wszystko działało wczesniej normalnie. Teraz jadąc cały czas na stopie troche to niebezpieczne , mało tego tył świeci jak choinka (bardzo mocne mam te stopy):D
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-02-20, 19:47   

czujnik stopu przedni jest od spodu pod zbiorniczkiem, idą tam dwie wtyczki, odłącz je
tylni stop to czarny walec zaraz nad sprężyną, można to rozebrać, ja czyściłem bo nie łączył
a najprawdopodobniej się deko podkręcił, wystarczy go opuścić i powinien działać normalnie
do podświetlenia zegarów dostaniesz się od tyłu zegarów, musisz zdjąc czache
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2012-02-20, 21:42   

jak będziesz sprawdzał żarówki zegarów wyciągaj delikatnie oprawki ( są gumowe) isprawd 1/4 najpierw czy kontaktują a potem wyjmij i zabierz na wzór bo sa trzy rodzaje zarówek . Możesz też sprawdzić w motoriście jakie idą zarówki w zaleznosci od modelu.
 
 
     
artiwie15
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-21, 12:31   

ok, dzieki, najpierw zabiore sie za ten stop, odlacze najpiew przednie te dwie wtyczki i zobaczymy czy stop zgasnie, jesli nie spojrze na ten nozny jesli nadal sie bedzie palic niestety ale do elektryka:D jesli zgasnie na przednim to znaczy ze ten czujnik do wymiany czy warto go rozebrac przeczyscic spryskac jakims wd? czy czesc niestety nie rozbieralna?
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-02-21, 15:03   

on jest tak prosty ze nie moze się zepsuć :-) co najwyżej nie kontaktować ale ma mały otwór rewizyjny przez który można przeczyścić styki

tylni też jest bardzo prosty
 
     
artiwie15
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-21, 15:52   

No to problem rozwiazany, po odlaczeniu przedniego nadal to samo takze go wyeliminowalem. Po odkreceniu tylnego kilka razy mocniejszym szarpnieciu cyckiem puscilo, wlalem troche wd kilka razy poczyscilem , ustawilem odpowiednia wysokosc tego czujnika i nawet tylny stop mi dziala:D, tylko zauwazylem wyciek tam na uszczelniaczu od kickstartera:(
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12