Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
test nx 650 dominator na 100 000km artykuł włoski
Autor Wiadomość
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-09-02, 19:45   test nx 650 dominator na 100 000km artykuł włoski

Tworzę temat, bo kiedyś puszczałem ten "sensacyjny" przy micie 50 000km do remontu artykuł w szołboxie, a warto by to zarchiwizować.

link do oryginału bo włoskiego nie czaję, niestety:D


http://dl.dropbox.com/u/5...na%20100kkm.zip


w sumie to strach się bać, bo jeszcze na mnie inkwizycję naślą za herezje:D

dorzucam jeszcze kilka ciekawych wypowiedzi:
http://www.horizonsunlimi...r-mileage-22970

"Have a 93 Dominator with 230000 on it. Original piston and rings replaced at 210000. Heat is the big killer as everyone else has already pointed out. I change the oil (not just top up) every 4000 without fail. Most engines should use about 800 ml every1500km because they have large diameter bore and the rings have large end gaps to account for the exapansion when hot."

Edit:

Postanowiłem odświeżyć temat gdyż znalazłem ładną wersję w kolorze



















Miałem ostatnio, nie wiem czy można to nazwać przyjemność, rozkładać doszczętnie dominatora z udokumentowanym przebiegiem 50 kilka tysięcy km z powodu wygiętego wodzika skrzyni biegów. I mogę tylko potwierdzić, że przy tylu nawiniętych kilometrach wszystkie wymiary ( łącznie z pierścieniami i tłokiem) mieściły się w tolerancjach montażowych. Wierzcie bądź nie, ale nie było to 50kkm niedzielnych przejażdżek po asfalcie 80km/h;]

Życzę równie wysokich przebiegów (100kkm) bezproblemowej jazdy i Wam szanowne forumowiczki i forumowicze!!!
Ostatnio zmieniony przez adziad 2015-09-14, 17:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-09-03, 20:41   Re: test nx 650 dominator na 100 000km artykuł włoski

adziad napisał/a:
Postanowiłem odświeżyć temat gdyż znalazłem ładną wersję w kolorze


Czołem adziad, nie wiem czy to tylko u mnie (może mam coś z przeglądarką zrypane) ale poniżej tego tekstu nic u mnie nie widać, tylko pustą przerwę na kilkanaście linijek. Dopiero jak kliknąłem "cytuj" żeby napisać to co teraz piszę, zobaczyłem, że w tym miejscu są wklejone linki do zdjęć, które pewnie powinny być widoczne ale u mnie nie są.. Ktoś jeszcze tak ma?
 
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-09-03, 21:01   

krzysiek_DTR, sprawdziłem w kilku przeglądarkach, zdjęcia wyświetlane są poprawnie. W sumie post jak każdy inny ze zdjęciami wiec nie wiem skąd te problemy u Ciebie...

Ale można tez w inny sposób:
http://postimg.org/gallery/3kj6v7gk/

edit:

Przenioslem zdjęcia na dropbox, może teraz będą wyświetlane poprawnie, dajcie znać
Ostatnio zmieniony przez adziad 2015-09-04, 09:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
michal750
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-04, 02:36   

Ja tez tak mam jak Krzysiek DTR napisal. Gdy zastanawialem sie nad kupnem mojego motocykla przeczytalem ten artykul. Bardzo ciekawy artykul.

http://www.motocykl-onlin...ominator,4244,1

W nim pisze ze silniki robia ponad 50 tys. Ja na razie mam 32tys. Raz wrocilem bez oleju az cos zaczelo stukac w silniku. Wymienilem olej i motocykl jak nowy.

http://www.motocykl-onlin...enduraki,5423,1
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-09-04, 19:12   

adziad napisał/a:
Przenioslem zdjęcia na dropbox, może teraz będą wyświetlane poprawnie, dajcie znać


Dalej nie bangla :mrgreen: Ale za to działa z linka, który podałeś więc jest ok ;-)
 
 
     
michal750
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-04, 22:05   

Ciekaw jestem kto z forum jest rekordzista w przejezdzonych kilometrach i ile przejechal przed remontem. Fajnie by bylo jak by osoby jezdzace po asfalcie wypowiedzialy sie a druga grupa osob jezdzacych wiecej w terenie niz po drogach.

ADZIAD, u mnie tez dziala tylko z linka. U mnie z wloskim tez do niczego. Szybciej moge cos przetlumaczyc, tzn, poprosic o przetlumaczenie z chinskiego. Ale tu u mnie jest taka mieszanka kulturowa, ze moze trafie na jakiegos wlocha.
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2015-09-06, 08:15   

Ja póki co zrobiłem 12000 tyś/km i jeszcze silnika nie rozbieram.
 
 
     
marizaga 
RD02


Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 233
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2015-09-06, 11:46   

silnik w Hondzie NX jest solidny i sprawdzony, ale gora silnika (glowica) jest chyba slabsza, tzn w wielu egzemplarzach doszlo lub dojdzie do mikropekniec glowicy skutkujacych wysuwajacymi sie gniazdami zaworowymi. Taki remont nie jest kosztowny, ale jesli zdarzy sie swiezemu uzytkownikowi to bywa klopotliwy i chwile trwa i lepiej jesli regeneracja bedzie wykonana przez fachowca z wyzszej polki. Zastanawiam sie, jak konkurencja (czyli yamaha xt 600) poradzila sobie z tym zagadnieniem - to chyba najslynniejsze uniwersalne enduro w tej klasie, gdzie rzadziej slyszy sie o wypadajacych gniazdach lub innych uszkodzeniach zaworow/glowicy.
Pamietam swoje spostrzezenie na poczatku przygody z NX650, ze cylinder, kolektory i sam silnik ma znacznie wyzsza temperature robocza niz wczesniej posiadana szosowa xj600.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13