Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nie odpala strzela
Autor Wiadomość
16patryk16
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-02, 23:02   Nie odpala strzela

Witam mam dominatora 650 i jest taki problem moto kręci kręci i nie odpala a jak już to sie zacznie oddzywac i nie może zaskoczyć a paliwo wyżuca ga 1/4 nikiem od strony filtra jak zasłonie tam wlot ręką to chce odpalić ale nie może co to może byc
 
     
16patryk16
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-02, 23:03   

paliwo wręcz wypluwa strzela sobie od czasu do czasu w ga 1/4 nik
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2012-01-03, 08:04   

ustaw zawory na początek ,powinno być od razu lepiej :lol:
chyba że zawór się zaciął :-(
 
 
     
stachu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-03, 10:20   

Może rozrząd sie przestawił. A czy motorek wcześniej chodził bez problemów ? czy takiego go kopiłeś ?
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2012-01-03, 16:04   

przestawiony łancuch
przeskoczył :-(
 
 
     
PrezesASR
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-14, 15:48   

Witam
podepnę się już pod istniejący temat bo mam podobny problem
chciałem się dzisiaj trochę powozić, korzystając z okazji ze na drodze czarno, no to wyciągam aku z domu, ładuje, podłączam, kręcę rozrusznikiem z 15 sek (nie jeździł z 1,5msc) i motorek gada, w czasie gdy tak się chodzi ja pakuje prostownik do pudelka i zanoszę do domu, gdy wracam moto nie chodzi gdy próbuje odpalać odzywa się na sekundę i dalej nic, od czasu do czasu walnie z tłumika
więcej info na razie nie mam, moto stoi w warsztacie, rozpaliłem w piecyku żeby się trochę ogrzało (ale to nic pewnie nie da)
proszę o jakieś sugestie gdzie mam szukać przyczyny
z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam PrezesASR

a i jeszcze dodaje nic nie wnoszący filmik z odpalania
https://www.youtube.com/watch?v=7vCODdki2a8
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2015-01-14, 18:57   

PrezesASR, sprawdź czy kranik dobrze odkrecony , albo daj go na rezerwę. Wygląda na objaw braku paliwa.
 
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-01-15, 10:46   

Aby sprawdzić jednocześnie kranik oraz zaworek iglicowy:

Otwórz kranik następnie śrubokrętem płaskim odkręć trochę śrubę spustową komory pływakowej w gaźniku (na samym dole gaźnika). Wężykiem wychodzącym spod gaźnika w stronę gleby powinna zacząć lecieć benzyna. Jeżeli nie leci to masz zator w kraniku lub podwiesił się pływak. Sprawdź na różnych położeniach kranika, normalnym i rezerwowym. Zazwyczaj kranik zapycha się na rezerwowym bo wtedy wlatuje tam syf z dna zbiornika..


Jeżeli dodatkowo podczas tego spuszczania paliwa z komory pływakowej (za pierwszym razem) podłożysz pod wężyk jakąś czystą białą szmatkę to możesz sprawdzić czy jest w gaźniku czysto. Jak na szmacie zostanie po benzynie rdzawy nalot albo inny syf, to gaźnik przydałoby się wyczyścić, oraz założyć dodatkowy filtr paliwa bo jak się okazuje ten siatkowy w baku nie starcza. Opłaca się to bo syf podchodzi pod maluśkie dysze i je blokuje.

Powodzenia
 
     
PrezesASR
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-17, 13:59   

Kranik jest drożny, z komory pływakowej po lekkim wykręceniu tej śruby lało się jak z kranu, kolor benzyny na szmatce tez ok.

Wykręciłem świece, trochę ja oczyściłem, i motor jakby lepiej załapywał, częściej, ale wciąż za mało żeby odpalił. Nowa świeca też nie pomogła.

Iskra nie wyglądała na zbyt mocną, mogło to by być przyczyną?
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2015-01-17, 16:35   

o chłopie przyczyn może być wiele , cewka , moduł , połączenia elektryczne , przewód wysokiego napięcia itp . Ale na początek sprawdził bym jeszcze linkę ssania czy sie nie zawiesiła i tłoczek na końcu linki w gaźniku , dobrze jest go wykręcić oczyścić i delikatnie nasmarować olejem i sprawdzić igliczkę
 
 
     
Agathocles 
ZIELARZ POLSKI


Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 222
Skąd: Gorzyce/Nürnberg
Wysłany: 2015-01-18, 22:29   

czy zachowuje sie podobnie to tego jednego gara w mojej shadowce?

https://www.youtube.com/watch?v=KJyL9tKS1Sg

jezeli tak to u mnie zjebany mechanik z wodzislawia niejaki krystian zjebal i zle ustawil wauek rozrzadu przy wymianie lancuchow. naprawa polegala na obroceniu wauka o 180 stopni. ale w twoim przypadku radze to skontrolowac i ew. ustawic wedlug serwisowki

uwaga! silnik na filmiku chodzi tylko na jeden gar!
 
 
     
PrezesASR
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-19, 09:56   

mój wogóle nie chodzi :)
strzelał przy kręceniu rozrusznikiem przed wymianą świecy, raz tak ze dziwiłem się ze tłumiki na miejscu zostały :)

czy próba odpalenia na zaciąg bądź popych to dobry pomysł czy sobie darować?
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-01-19, 19:41   

ciężko jest odpalić na pych 650 w jednym garze, mi się dopiero z 3jki raz udało. Lepszym moim zdaniem pomysłem jest podpięcie kablami prądu z samochodu.
 
     
kubas9311
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-19, 19:46   

adziad napisał/a:
ciężko jest odpalić na pych 650 w jednym garze, mi się dopiero z 3jki raz udało. Lepszym moim zdaniem pomysłem jest podpięcie kablami prądu z samochodu.

a ja sam na "pycha" odpalałem dominatora bez problemu, TTR już nie idzie bo deko ma w kickstarterze;/ nawet na 5 koło blokuje.
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-01-19, 19:54   

To może wynikać z tego , że ja waga piórkowa no i zawsze miałem kartoflaka z tyłu. Na szosowej opona by się pewnie nie ślizgała;]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13