Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Raviking
2011-02-18, 18:52
Łatanie plastików
Autor Wiadomość
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2011-02-02, 13:48   Łatanie plastików

adziad napisał/a:
Witam
Mianowicie zimą zaliczyłęm kosmetyczną glebę na lodzie i został po tym lekko przeszlifowany zbiornik i wyłamany boczek przedni. Mam pomysł żeby to połatać żywicą epoksydową + łatka. I tak nie mam oryginalnego lakieru, więc kupienie i przełożenie gotowego boczku mnie nie ratuje, bym musial to malować.
Czy ktoś już tego próbował i ma jakieś rady?
Pozdro , podkowa


wartburg napisał/a:
wracając do tematu - boczek oraz zbiornik możesz kupić "w oryginale" a swoje sprzedać
tylko nie wiem jak to finansowo wyjdzie -
- chodzi o różnicę między zakupem oryginału a naprawą lub sprzedażą Twoich szpejów

PrzemekR szukał i znalazł - chyba na "jebaju"


adziad napisał/a:
a ja widzę w okienku fotkę, jak co to jest też w moim profilu. no ja chyba będę wolał to łatać, bo i tak jednocześnie muszę zrobić zbiornik (to taki mały szlifik był), więc zostanie materiału łatającego na boczek. a wszystko sie orientowałem za 14zł. i tak chce zimą przemalować motór na japoński myśliwiec z II wojny, po wypruciu wydechów już jak takowy chodzi

haha, sprawdza mnie forum pisownie po polskiemu jakiś apgrejt?


madart napisał/a:
na boczek to tak jak mowisz, zywica + włókno, sam tak dorabiałem
a na zbirnik to chyba sie szpachla nada.. tylko kup taką zeby sie z farbą zgrała bo ja wyszpachlowałem super boczki, a farba sie ku*** tego nie chyciła..
a malowanie no cóż.. Może pora na zmiane dizajnu :p
Albo we 1/4 tam jakąś nakleje przywal po wyszpachlowaniu


kubeko napisał/a:
Generalnie to co zrobisz własnymi ręcyma wychodzi zawsze taniej niż kupno następnego baku, czy boczku. I tak nie masz oryginała, więc wszystko co kupisz musi być malowane, a rada w temacie jest jedna:
idziesz do fachofca, pytasz od kitu, rzywicy po baze i klara, wszystko musi grać. Ja w zimę malowałem zbiornik, boczek, i zadupek przy +3,5 oC ( szpachla, podkład, baza, klar) i nic się nie zważyło.


maniek napisał/a:
Ja jestem po lataniu zderzaka , żywica i szpachel, na tym zdjęciu chuja widzę wiec opisze jak swoje zrobiłem, najpierw poskręcałem to na blachy , zalepiłem żywica i włóknem szklanym, usunąłem wystające śruby, zaszpachlowałem, gruuuuba warstwa, zjechałem z grubsza wiertarka z papierem ściernym 180,poprawiłem szpachlem, zjechałem gąbka z papierem ściernym jak na moje oko gr 500, popsikałem podkładem, wyszły nierówności wiec poprawka kosmetyczna szpachel, szlifowanko pod malowanie papier wodny, podkład, papier wodny, lakier, u mnie wystarczył sam lakier bo to nie metalic, przy metalic zalecane jest bezbarwnym, wszystko w spreju, jak masz zamiar wyginać plastik na którym masz szpachel, to po po paru glebach odpadnie nie ma bata pozdrawiam.
 
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-03, 20:04   

Wtrącając się do tematu jak zobaczyłem Dominatora Afryki jak on pięknie odmalowany, pomyślałem żeby zrobić swoje plastiki bo mam takie dwa zakalce.Dwa boczki drapnięte w tym samym miejscu plus jeden pęknięty myślę żeby go dać do klejenia i pomalować sprayem ten kawałek .Tylko tak nie bardzo wiem jak to wyjdzie pomalować ten kawałek tylko sprayem czy zmatowić całe boczki dać podkład i potem na kolor do tego jakaś szpachla taką lepsza żeby od drgań to nie odleciało .Robił ktoś takie rze 1/4 by sprawdzi się to ?

 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-04-03, 20:14   

Żywica pod spód, szpachla na wierzch i sprayem go, tylko żeby sie spray ze szpachlą zgrał - trzeba przetestować najpierw.
 
     
pawelNX
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-06, 19:17   

najlepiej zlutowac na początek zewnetrza strone potem zywica pod spod i na zywice platki włukna szklanego ;) ana zewnetrzene pekniecie po sklejeniu lutownicą dac szpachel zywiczny aby dobrze trzymalo nastepnie podklad i lakier Pozdro;)
 
     
marzka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-06, 19:37   

Pamiętaj dobrze i równo wyczyść element poszpachlowany (papier 400 na początek, a pó 1/4 niej 800 na mokro). Po pryśnięciu podkładem, jeśli zachodzi taka konieczność-znowu jedziesz na mokro z czyszczeniem (800). Gdy jest gładkie jak pupcia niemowlęcia-kładziesz warstwę lakieru uważając, aby nie porobiły się "zlewki".
Od siebie dodam, że żadne spraye nie zastąpią pistloetu malarskiego :]
 
     
maniek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-06, 22:16   

no i podkład do plastików i utwardzacz do lakieru (dla plastików)
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2011-04-06, 22:29   

,, motor albo je 1/4 dzi albo wygląda''....
sam po pierwszym sezonie, głównie asfaltowym reperowałem, malowałem tu i tam w nadziei na nienaganny wygląd, lecz po kilku glebach w terenie doszedłem do wniosku, że jedno wyklucza drugie... więc po co reperować? by potem rujnować?
,, motor albo je 1/4 dzi albo wygląda''
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-04-07, 14:49   

Kubeko napisał/a:
,, motor albo je 1/4 dzi albo wygląda''....
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-04-07, 15:02   

jak ktos se po asfalcie na szosówkach pomyka i tylko jak deszczu nie ma to może se łatać

mój moto je 1/4 dzi :mrgreen:
 
     
maniek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-07, 17:50   

Kubeko napisał/a:
,, motor albo je 1/4 dzi albo wygląda''....

święta prawda , właśnie jestem na etapie wygląda :)
Ostatnio zmieniony przez managa 2011-04-07, 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-04-07, 17:53   

Microo chyba tez tak miał ;-)
 
 
     
wartburg
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-07, 18:03   

madart napisał/a:
jak ktos se po asfalcie na szosówkach pomyka i tylko jak deszczu nie ma to może se łatać

mój moto je 1/4 dzi :mrgreen:


taki OFF w temacie ;)

ja mam szosówki i się tego nie wstydzę :mrgreen:

moto je 1/4 dziło przed zlotami/spotkaniami podczas oberwania chmury -

- tylko po to by sprawdzić czy "ducha nie wyzionie" w jakiejś głupiej sytuacji :mrgreen:

moto dało radę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...

... a widziało "troszkę" niepowodzeń "konkurencji" :mrgreen:

z przyzwoitości już zamknę mordę ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-04-07, 18:06   

tak wiemy !
Wartburg jestes Naj !!!
 
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-07, 18:12   

maniek napisał/a:
Kubeko napisał/a:
,, motor albo je 1/4 dzi albo wygląda''....

święta prawda , właśnie jestem na etapie wygląda :)


Ja jeszcze nie wiem do jakiej grupy należę , ale nic jeszcze nie połamałem chciałbym tylko zrobić to bo nie ładnie wygląda a potem się zobaczy jak długo wytrzyma :lol:
 
     
wartburg
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-07, 18:19   

MaciekTOS napisał/a:


Ja jeszcze nie wiem do jakiej grupy należę , ale nic jeszcze nie połamałem chciałbym tylko zrobić to bo nie ładnie wygląda a potem się zobaczy jak długo wytrzyma :lol:


i właśnie o to chodzi !!!

każdy ma jakieś swoje "racje" ... i nie przejmuj się opiniami z netu ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14