Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jak zimujecie moto?
Autor Wiadomość
libanczyk83
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-15, 14:57   Jak zimujecie moto?

Nie mogłem znale 1/4 ć tematu odnośnie jak przygotować moto do zimy. Podejrzewam że każdy z nas robi to na różne sposoby. Warto by było powymieniać się poglądami:
- moto trzymam w garażu na zimę zarzucam mu kożuszek:) (plandeka) oczywiście z dostępem powietrza co by nie skisnął :) ,
- zbiornik paliwa zalewam na maxa aż po korek,
- akusa wykręcam,
- wszystkie części które lubią korodować zabezpieczam olejem np WD, przy okazji psiknę na lagi, tylni amor, w manetkę, wszelakie d 1/4 wignię, linki itp.
- łańcuch czyszczę i smaruję smarem
- filtr powierza czyszczę
- olej w s-ku nie wymieniłem choć już swoje przejechał i przydało by się ale nie było czasu, jak macie do wymiany olej to wymieniacie, zostawiacie na zimę czy bez znaczenia?
- jak postępujecie z ga 1/4 nikiem? zostawiacie paliwo w komorze pływakowej czy nie? słyszałem różne opinie! ja sam zawsze zostawiałem i nie miałem problemów jak przyszedł sezon!
- nie starczyło mi czasu i nie zrobiłem stojaka centralnego, chciałem na zimę postawić Domina (no ale zima długa to może uda mi się zrobić - materiały już są)

Może robicie coś jeszcze czego nie wymieniłem i dajcie znać co robicie z ga 1/4 nikiem?
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-11-15, 15:06   

Moj garaż jest w domu, temperatura tam nie spada poniżej 6' przeważnie, więc aku nie wykręcam tylko podładowuje od czasu do czasu. Nie mam pokrowca i nie używam, łańcuch smaruję olejem i troche paliwa z ga 1/4 nika wypalam na zakręconym baku. Olej jak w zależności od przebiegu wymieniam albo i nie :-)
Oczywiście przed snem zimowym przegląd wahacza i prolinka i smarowanko obowiązkowe :)
 
     
Microbee 
Krzysio z Tik-Taka


Wiek: 47
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 452
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-11-15, 16:22   

madart napisał/a:

Oczywiście przed snem zimowym przegląd wahacza i prolinka i smarowanko obowiązkowe


jak się umie :)

(na razie to się zastanawiam, czy myć domina z błota, czy to olać, bo zimno kapkę)

myślicie, że lepiej postawić moto na stojaku (tzn w moim przypadku specjalne krzesełko pod ramę:), czy zostawić na bocznej ?
Ostatnio zmieniony przez Microbee 2011-11-15, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-11-15, 16:26   

umisz kluczem odkrecic srube i masz nasadki 17,19,24 oraz smar to dasz rade :-P
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-11-15, 17:22   

libanczyk83 napisał/a:
Może robicie coś jeszcze czego nie wymieniłem i dajcie znać co robicie z ga 1/4 nikiem?

noo :mrgreen: , jak się da to je 1/4 dzić trzeba nawet -17 C mi nie przeszkadza :mrgreen:


WD nie jest olejem :-x (wysycha) jak już to oliwa rusznikarska
 
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2011-11-15, 18:58   

no właśnie kto zimuje motor :lol: co to znaczy ,, dłuższą przerwę w nie jeżdżeniu niż tydzień '' :lol: to ja oznajmiam że nie zimuje motura tylko się :-P grubiej ubieram
 
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2011-11-15, 19:05   

zuczek 38, i robisz zimowe zdjęcia do kalendarza :D Zuch! :P
 
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2011-11-15, 20:42   

tylko gruba, błotna powłoka, po ostatniej je 1/4 dzie gwarantuje zimowanie :)
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-11-15, 20:44   

Kubeko, kocham Cię ;-)

DSC04027.JPG
dobrze zakonserwowane ?
Plik ściągnięto 193 raz(y) 766,76 KB

 
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2011-11-15, 20:49   

środki konserwujące w kolorze pustynnej burzy dają rade:)))
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2011-11-15, 21:53   

Warto przesmarować linki , po jesiennych jazdach często zostaje w nich syf i wilgoć a wiosną na wspólne spotkanie w maju potrafią sie zrywać. Ja już to zrobiłem ale mam zamiar jeszcze poje 1/4 dzić .żuczek ma racje odziać sie w cebulke i jazda.
 
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2011-11-15, 22:50   

i co Rav uważasz że masz sporo błota hahah u mnie amora nie widać :lol:
 
 
     
libanczyk83
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-17, 09:49   

w sumie za takie maseczki błotne w niektórych miejscach grubo się płaci :)
ja niestety w tym sezonie wycofałem się szybciej, ale od nowego roku będe miał duzoooo czasu i nadrobie sobie stracony czas yeee:)
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2011-11-17, 22:31   

hehe, też oznajmiam, że motóra nie zimuję;] może dopiero jak się lód pojawi bo wtedy mam strach o powłoki lakiernicze szlifowane piaskową posypką, ale tak to wystarczy się cieplej ubrać. A jak się po polach i lasach zapi#$dala to nawet nie trza się specjalnie ubierać, bo domi ciężkie i trza się nie 1/4 le namachać;] to ciepłość zapewniona:D

A tak na poważnie, jak ktoś już odstawia w sen zimowy to warto zmienić olej na świeży, zapodać na tłok 50g oleja, zasmarować łąńcuch i linki, i najlepiej moto postawić tak aby koła i zawiecha sobie swobodnie bimbały. Wtedy się opony w jednej pozycji nie ugniotą, i zawiecha odpocznie, koniecznie zalać bak do pełna w celu zapobiegnięcia zardzewieniu:D

No i odwiedzać raz lub dwa w tygodniu podrapać za lustereczkiem:D coby odpalenie po śnie było bardziej ochocze;]
 
     
Tezla
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-17, 23:35   

libanczyk83 napisał/a:
- wszystkie części które lubią korodować zabezpieczam olejem np WD, przy okazji psiknę na lagi, tylni amor, w manetkę, wszelakie d 1/4 wignię, linki itp.

Elementy gumowe nie lubią w WD40 po jakimś czasie takiego traktowania puchną, zamki też WD jest na tyle żrący że potrafi strawić delikatne sprężynki, do tych celów spray silikonowy.

libanczyk83 napisał/a:
- olej w s-ku nie wymieniłem choć już swoje przejechał i przydało by się ale nie było czasu, jak macie do wymiany olej to wymieniacie, zostawiacie na zimę czy bez znaczenia?

Starego oleju nie powinno się zostawiać ze względu na zawartość agresywnych związków z komory spalania ale przy zmianach oleju w Dominie co 3tys można to chyba olać albo wogule wypuścić i po kilku miesiącach stania wytrąci się z niego cały nagar i znowu będzie czyściutki :mrgreen:
Cytat:
- jak postępujecie z ga 1/4 nikiem? zostawiacie paliwo w komorze pływakowej czy nie? słyszałem różne opinie! ja sam zawsze zostawiałem i nie miałem problemów jak przyszedł sezon!

Jeżeli ma stać tylko zimę to można spuścić przed pierwszym odpaleniem, z paliwa stojącego w ga 1/4 niku z czasem odparowują lotne najłatwiej palne frakcje i zostaje sama trudnopalna ciecz.
Raviking napisał/a:
noo :mrgreen: , jak się da to je 1/4 dzić trzeba nawet -17 C mi nie przeszkadza :mrgreen:
Na advrider.pl zaczął pisać temat gość który w styczniu tego roku po zaliczeniu elefanta pojechał na nordkapp sam na Yamaszce Tenere z kolcowanymi oponami :shock:

Można też zmniejszyć ciśnienie w oponach.

Ci którzy muszą odpalać w zimie niech pamiętają żeby nie gasić silnika zanim przejadą taki dystans żeby z wydechu przestała lecieć para wodna inaczej woda spowoduje korozje układu wydechowego i przesączy się przez pierścienie do oleju, to naprawdę nie są śladowe ilości tej wody. ?wieca też musi mieć czas na oczyszczenie się po fazie nagrzewania.
Przymarznięte uszczelniacze zawieszeń można uszkodzić ruszeniem zastanej w ten sposób zawiechy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14