Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Raviking
2011-02-18, 18:53
Linka sprzęgła od XL
Autor Wiadomość
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2011-02-02, 12:52   Linka sprzęgła od XL

honor25 napisał/a:
Witam mam takie pytanie czy moze wiecie czy linka od xl podpasi do dominatora.Kurcze nie mam kasy na orginalną a do xl są tańsze.Prosze nie wysyłać że zaraz o 20zł.Ja mam dopiero 15 lat i nie zarabiam jeszcze kasy wiec szukam jak najtaniej.A te 20zł to wolę na paliwo wydać.Więc będzie pasować?


bart1noga napisał/a:
A może kup coś takiego?? http://www.moto-akcesoria...talowych,p,3298 nie wiem co by z tego wyszło, ale myślę że stary pancerz by wykorzystać a linkę się dopasuje może są te zaciski więc można na dowolnej długości linki zacisnąć...skoro tanio...co do tego czy od XL by pasowała-bardzo prawdopodobne, ale nie wiem więc nie wprowadzam w błąd.


adziad napisał/a:
Prostym i tanim sposobem jest wziąć starą linkę (bez pancerza) iść do motoryzacyjnego i kupić linkę od WSKi + taki zacisk ze śrubką jak na zdjęciu z powyższego linku (ok. 8 + 2 zł). Oczywiście zobaczyć czy to kółko co wchodzi do klamki jest podobnych rozmiarów, coby potem nie musieć dopiłowywać kształtu (choć i tak robiłem) i czy długość jest podobna. kupując dłuższą linkę zawsze możesz dociąć. W ten sposób wymieniałem dotąd większość linek w innych motocyklach. Ceny oryginałów + przesyłka są trochę zniechęcające.

Zakupioną linkę smarujesz olejem ładujesz w stary pancerz, oczyszczony wcześniej jakimś wd40 lub podobnym. Wymierzasz długość według oryginału i zaciskasz na końcu tym pierdolnikiem ze śrubką.

Wsio, powodzenia


honor25 napisał/a:
Dzięki Chłopaki pancerz mam,Wiec zrobie jak mówicie.Kupię linkę a to zakończenie to w normalnym motoryzacyjnym sklepie idzie kupić?


adziad napisał/a:
w jakiś wykwintnych sklepach to może nie być. Najlepiej w takich co sprzedają części do komarków wsk i innych cudów polskiej motoryzacji, a sprzedawcą jest tam od 25 lat "Pan Rysiu" i ewentualnie wskaże miejsce gdzie można takowe końcówki zakupić, jak nie u niego


bart1noga napisał/a:
Od bidy można takie coś dorobić... trochę zdolności manualnych i już.Bo w lutowanie to nie wierzę bardzo, oryginalnie fabrycznie jak to zrobią to może jeszcze i będzie,ale tak samemu to raczej po jakimś czasie odrywa się, w najmniej odpowiednim momencie czyli w trasie, haha. Potrzeba tylko taki wałeczek i gwintownik 4. Nawiercasz pod linkę w poprzek, a pod gwintownik pionowo, gwintujesz skręcasz i gra. Swego czasu lubiłem się w takie bawić rzeczy ;-) dziś jednak są gotowe..

aha- i pozdrawiam Panów "Rysiów", "Kaziów", i... "Andrzejków"...heheh też miałem do czynienia i doskonale wiem o czym adziad pisze, heheh zwykle w takim sklepie nie spędza sie tylko 5-ciu minut ;-) )))


raviking napisał/a:
Przecież takie sklepy są najlepsze


bart1noga napisał/a:
A czyż napisałem że nie są?? Tym razem nie miałem intencji ironicznych, hehehe Zawsze można zostać 1/4 le odczytanym, ale zawsze można też rozwiać wtpl. i to jest piękne. Pozdro.


raviking napisał/a:
honor i jak w końcu pochwaliłbyś sie jak to wszystko się skończyło?


honor25 napisał/a:
Narazie nic nie robiłem.Jedyne co to kupiłem bocze owiewki teraz jeszcze szukam wypełnienia zegarów i tej małej krateczki pod lampą.Jak to złoze zabiorę się za linkę.
 
 
     
daarren
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-23, 19:15   

tak informacyjnie tylko to do domina pasuje też linka sprzęgła od Kawasaki ZX12, a jak ktoś ma nowe sprzęgło to trzeba o 0,5 cm skrócić pancerz. W potrzebie sprawdziłem kilka linek i ta była najbliższa oryginałowi.
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-06-25, 11:49   

daarren dzięki za info,

od XL-ki pasuje na pewno bo je 1/4 dziłem z taką(teraz jest w rezerwie) :mrgreen:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14