Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wyciek oleju przy śrubie silnika nad wydechem
Autor Wiadomość
Maju 
'89 nx650


Zabezpieczenie: 69710
Wiek: 31
Dołączył: 12 Cze 2023
Posty: 4
Skąd: Gdynia
  Wysłany: 2023-06-12, 20:33   Wyciek oleju przy śrubie silnika nad wydechem

Cześć,

Dopiero co się zarejestrowałem na forum - mam nadzieję, że będzie okazja zobaczyć się z którąś/ymś z Was na trasie.

Mam problem z Dominatorem, którego kupiłem niedawno, jako mój pierwszy motocykl. Silnik się 'poci'.

Generalnie po około 20 min jazdy widzę opary wydobywające od strony kierownicy z silnika. Dymi się olej, który osadza się na silniku. Obudowa silnika jest czarna w kilku miejscach, ale wygląda na to, że cieknie tylko od śruby na załączonym zdjęciu.

Ta śruba była luźna - wygląda na to, że gwint jest tam częściowo zerwany. Dołożyłem więc nakrętkę od dołu i dociągnąłem jak się dało kluczem. Dalej cieknie. Co dalej - wymienić uszczelkę pod głowicą?


Pozdrawiam,
Maju

sruba_wydech.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 206,93 KB

 
     
Maju 
'89 nx650


Zabezpieczenie: 69710
Wiek: 31
Dołączył: 12 Cze 2023
Posty: 4
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2023-06-14, 21:04   

OK więc podejrzewam wyciek oleju spod pokryw rozrządu. Pytanie do forumowiczów - czy dużo pracy, żeby je zdjąć i czy uszczelnia się ją na silikon, czy też jest dedykowana uszczelka?


Z innej beczki, drugie pytanie; Silnik ma ustawione obroty biegu jałowego na około 1250 i trzyma je równo. Rozgrzany potrafi nagle zgasnąć, gdy pracuje na biegu jałowym. Czy mogę liczyć na jakąś podpowiedź? Czy może zwiększyć prędkość obrotów biegu jałowego? Czasem gaśnie w momencie kiedy wciskam sprzęgło.

Pozdrawiam!
 
     
dario9z 


Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 173
Wysłany: 2023-06-15, 06:33   

Co do uszczelki to zdaje się z tego co pamiętam w oryginale jest ona metalowa. Ze djęciem pokrywy głowicy są dwa problemy:
pierwszy to odkręcenie śrub pokrywy głowicy raz , że niewygodny dostęp, dwa, często są zapieczone i lubią się urwać.
drugi trzeba odpowiednio się pogimnastykować by ją wyjąć na zewnątrz z silnikiem w ramie, wychodzi napewno na lewą stronę patrząc do przodu motocykla
 
     
Maju 
'89 nx650


Zabezpieczenie: 69710
Wiek: 31
Dołączył: 12 Cze 2023
Posty: 4
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2023-06-15, 10:28   

Dzięki Dario - zobaczymy co da się zrobić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14