Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z elektryką ( MODUŁ/Przeróbka modułu )
Autor Wiadomość
Hannibal
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-03, 05:48   

no wlasnie tez sie zastanawialem bo sa tez na allegro ale chyba tak bo pasuje tez do transalpa ten modul..
 
     
puntek 
Landryn


Wiek: 54
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 263
Skąd: Raczyce
Wysłany: 2012-02-03, 08:45   

no w sumie nie wiem do XRV650 pasi i jest dobra cena na poziomie 255 u mnie :)

do transalpa pasi XL 600 V

ale w numeracji hondy to są zupełnie inne numerki :( sprawdzić trza - będę miał taki na dniach :)

Oryginał w hondzie kosztuje na dziś 3 luty 788 PLN
 
 
     
puntek 
Landryn


Wiek: 54
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 263
Skąd: Raczyce
Wysłany: 2012-02-08, 19:52   

więc czytałem i sprawdzałem i nie wiem czy pasi :(
generalnie jak mi ktoś tłumaczył z mądrych to ten ma zasilanie wew - a domisiowe raczej nie zasilanie leci z alternatora ,... więc trzeba odłączyć zaislanie z alternatora i chyba może być ;)

mój produkt tutaj:

cena lepsza niższa dla osób które się zalogują do sklepu i podadzą forum - na niektóre towary jest 10% na niektóre (oryginały z honday4%) rabatu .:)

http://szpejeszpunta.pl/i...uemart&Itemid=6

opis.JPG
Plik ściągnięto 562 raz(y) 1,42 MB

modul_honda_3.JPG
Plik ściągnięto 471 raz(y) 162,88 KB

modul_honda_1.JPG
Plik ściągnięto 516 raz(y) 146,48 KB

 
 
     
Tezla
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-08, 22:07   

Moduł różni się od Dominatorowego dwoma wyjściami na cewki WN i brakiem pinu do gaszenia stopką boczną, charakterystyki wyprzedzeń nie znam.
WG tego rysunku wtyczki to NX ma
1 +12V
2 masa (GROUND)
3 cewka WN (INGITION COIL)
4 sygnał z guzika START
5 impulsator (SENSOR)
6 masa od stopki bocznej
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-03, 07:20   

Słuchajcie mam ten moduł od kymco , chciałem go przełożyć i tak na kostce mam takie kable
W małej :
-zielony z białym
-czarny z szarym
w dużej:
- żółty z czerwonym
-czarny z żółtym
-niebieski
-zielony
Co gdzie mam przełożyć , Pomocy :roll:
 
     
Tezla
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-03, 20:55   

Cofnij się do pierwszego mojego postu w tym temacie.
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-03, 21:45   

Już ogarnąłem , dziwiło mnie trochę że zostają dwa wolne kable ale podłączyłem i odpalił aż miło ;-) jestem chyba juz 3 osobą na forum z chińskim modułem w sumie to się nawet sprawdza zobaczymy jak pojeżdżę ;-) Dzięki za pomoc

P.S w tym temacie ktoś napisał żeby tą regulacje przekręcić do końca w prawo , możliwe że na tym module jest mocniejszy niż na orginalnym ? bo odczułem chyba nagły przypływ mocy :lol:
 
     
Mirekdominator
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-10, 10:18   

witam. Jako że jestem zielony jeśli chodzi o elektrykę proszę kolegów o pomoc. Od jakiegoś czasu mam NX 250 i kilka dni temu odpaliłem go po zimie. pochodził sobie parę minut na wolnych i zgasł. Okazuje się że znikła iskra. Prąd dochodzi do modułu ale z niego nie wychodzi. Nie ma też prądu na cewce. Czy można ją jakoś sprawdzić ? Czytając Wasze porady zakupiłem moduł aw0036. Pytanie czy do NX 250 też kable trzeba pozamieniać jak opisywaliście na forum "konektor zasilania czyli czarny przełożyć na miejsce obok (w małej wtyczce) miejsce po nim zostawić puste i wypiąć czerwono-żółty idący od przycisku rozrusznika z dużej wtyczki" ? Czy ta instrukcja dotyczyła tylko Dominatora 650? Czy załączony plik opisu modułu dotyczy NX 250 czy Dominatora 650?. Z góry dziękuję za odpowied 1/4 . Pozdrawiam.

t_nfb8980d821102dcc7bf23a1492876f8a_264.jpg
Plik ściągnięto 483 raz(y) 12,93 KB

 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2012-03-10, 13:47   

nie wiem jak moduł który zakupiłeś, ale podpinałem kiedyś moduł od nx 650 do nx 250 i działało to normalnie. Więc myślę, że gdy podepniesz zgodnie z powyższym rysunkiem powinno to działać na chłopski rozum. Dziwne, że gdy podepnie się modół od nx 250 do nx 650 silnik odpala na parę cykli i gaśnie.... hmmm
 
     
Mirekdominator
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-10, 14:06   

może trzeba by popatrzyć w schemacie instalacji dlaczego nx 250 na module od 650 działa a 650 nie działa na module od 250 - moze tu jest rozwiązanie. nx 250 chyba nie ma wyłacznika stopki. Ok - przełożę kabel zasilania na module chińskim, i odłączyć mam czerwono żółty ? wg schematu to odłączę którąs masę, czy impulsator ? i jak w razie czego sprawdzić cewkę ?
 
     
Hannibal
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-10, 14:37   

na pewno w nx 250 sa inne kolory na module niz w nx 650 bylo to juz omawiane poszukaj na forum a znajdziesz jak to podłączyć. jezeli nie masz pradu na cewce to padl moduł. Sa nawet dodane schematy instalacji tych motocykli wiec porównaj i będziesz wiedział. Poszukaj też zwarcia w instalacji bo może to być przyczyna że ci padł moduł.
 
     
Mirekdominator
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-10, 14:53   

nie wiem czy to ma związek ale w zeszłym roku w kilka minut zepsuła mi się nowa świeca NGK. Poprawiłem wtedy połączenia kostek modułu i było ok. do wczoraj :(. Czy koledzy się orientują ak sprawdzić w razie czego cewkę ?
 
     
Hannibal
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-10, 15:25   

sprawd 1/4 opór uzwojenia pierwotnego i wtórnego cewki ale jak dla mnie po prostu wymień moduł i będzie ok
 
     
Mirekdominator
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-10, 16:00   

sory cos tu nie mam polskich znakow:\ znalazlem temat dot. problemu z modulem w NX 250 ale kolega w koncu poradzil sobie przelutowywujac tylko luty.
 
     
Mirekdominator
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-12, 18:50   

... rozbebeszyłem obudowę, założyłem okular zegarmistrzowski, przelutowałem podejrzane luty na płytce w oryginalnym module i jest ok :-) , ale kupuję na zapas ten chiński moduł aw0036 i proszę kolegów jakbyście wiedzieli jakie kable zamienić żeby go podpiąć do NX250 to będę wdzięczny :-) Dziękuję za pomoc :-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14