Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Raviking
2011-02-18, 18:54
Przedni hamulec nie odbija
Autor Wiadomość
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2011-02-02, 12:43   Przedni hamulec nie odbija

bolo napisał/a:
Klocki i płyn wymieniane dwa tysiące temu. Klocki powinny sie dotrzeć a płyn by nie sparciał w tak krótlim czasie. Przy wymianie sprwdzone zaciski oraz tłoczki. Cały układ szczelny i odpowietrzony. Dlaczego nie odbija tylko wciąż trze? Może miał ktoś taką sytuacje ?


radekmoto napisał/a:
Sprawdz dokładnie jeszcze raz tłoczek,bo mogą byc wrzery na samym początku i tłoczek nie ma siły samoczynnie sie wsunąć .a przed wymiana miałeś też ten problem czy nie???


bolo napisał/a:
Przed wymianą wszystko było w porządku. Krótko po wymianie też. Z płynem nie ma lipy bo był zalany płynem MOTUL RBF 600. a wymiana odbyła sie w najlepszym serwisie w moim regionie


radekmoto napisał/a:
No to jeżeli jestes pewny serwisu to jedz do nich bo z praktyki wiem ze może być to tłoczek i wrzery a może buć również zle poskładany hamulec,a nawet to ze przy wymianie dokładnie nie usuneli starego płynu i wlali swieży inny i sie "pokłuciiłu" ze sobą i wtedy płyn robi sie jak budyn i jest strasznie gęsty.albo przy kierownicy w pompce poszedł jakiś oring i już..


raviking napisał/a:
odpowietrzanie ponad wszystko masz zapowietrzony układ


bolo napisał/a:
Odpowietrzałem 4 razy i nic


bart1noga napisał/a:
Ja powiem tak...jest zima jeszcze, jest czas.. nie je 1/4 dzi się.Co samemu zrobisz-tego jesteś pewien. NA spokojnie, demontaż wszystkiego, pompa,zacisk, rozbiórka, sprawdzenie, czyszczenie, składanie. Na pewno coś wyjdzie. Ja bym obstawiał tłoczki.. miałem też podobnie-najgorzej było przyjść np. na drugi dzień, i wyprowadzić sprzęt.Garaż ma krótki, ale spory spadek, więc wjeżdżałem przodem przy prawej ścianie, wiadomo że hamowało się przodem, potem zgaszenie i do następnej jazdy. Wchodzę rano,i przeważnie do tyłu go sobie wypycham pod tę górkę, i na zewnątrz dopiero odpalam. Trzeba odpowiednio pchnąć żeby się wytaszczyć, a tu jakoś ciężko idzie, raz drugi...no nie wypchnę, wykręciłem na kilka razy w tym garażu, ustawiłem przodem, odpaliłem wyjechałem. Ale następnym razem to samo, myślę coś musi mi tam blokować(nieco wcześniej też zmieniałem klocki, i jak przyszły nowe grube to za uja nie mogłem na tyle tłoczków w zacisku cofnąć żeby założyć na tarczę...w końcu udało się, we 2 to męczyliśmy-to już był znak), myślałem że to jeszcze te klocki dotrą się będzie git. Ale w końcu rozbieram zacisk i się okazało że cholerny jakiś nalot na tłoczku, jeden jeszcze jakoś chodził, ale drugi to kamień. Napompowałem tyle aż wysunęły się do momentu gdzie była czysta powierzchnia,nie całkowicie żeby wyjąć tłoczki, więc tą operację zrobiłem unikając już odpowietrzania. Szmatka, pasta polerska, i do błysku, przesmarowałem minimalnie powierzchnie te co polerowałem, wsunęły się już z normalnym oporem tłoczki,założyłem klocki, bez problemu rozchyliłem aby mogły się na tarczę zmieścić-a klocki nadal wtedy prawie nowe były, kilkaset km.. i od tamtej pory problem znikł!! Minimalnie się szurają po tarczy, to zawsze, ale nie tak by blokować, ograniczać swobodny ruch koła. Jest ok. Więc proponuję wnikliwie wszystko sprawdzić, samemu. Ewentualnie jest czas na kupno jeszcze przed sezonem jeśli coś padło.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14