Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wałek rozrządu, DEKO - prosze o pomoc!
Autor Wiadomość
Rafał 


Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 12
  Wysłany: 2020-06-24, 06:50   Wałek rozrządu, DEKO - prosze o pomoc!

Witam kupiłem Nx 650, posiadał wycieki spod pokrywy zaworów cieżko kręcił. Do uszczelnienie rozebrałem silnik przy okazji robie szlif itp . Niestety mam problem mam z deko którego nie było. Udało mie się zakupić używane deko z allegro lecz :
1. Wałek ma uciety szlifirką staly kołek na wałku rozrządu - czy ktoś sie orientuje czy jest to część wymienna?
2. Czytajac forum i oglądając serwisówki zauważylem ze powinien być tzw pinolek ze spreżynka w glowicy oraz wydaje mi sie że oprócz stalej blokady ( wałka który mam sciety) na wałku rozrządu tez powinien być po drugiej stronie pinolek ze spręzynką (widzaiłem na zdieciu z forum w serwisuwce nie...) . Reasumując mam pytanie czy napewno sa dwa pinolki ze spręzynką?
Moze ktoś z kolegów posiada te "pinolki i sprezynki lub cały wałek z deko i pinolek do głowicy.?
Mój wałek tam gdzie byl odciety pinolek jest lekko uszkodzony- mam nadziej że to nie przeszkadza.

Pozdrawiam

IMG_20200623_183511_resized_20200623_063548095.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 734,71 KB

IMG_20200623_183459_resized_20200623_063548646.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 601,43 KB

Ostatnio zmieniony przez Rafał 2020-06-25, 09:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2020-06-24, 11:40   

Rafał napisał/a:
Witam kupiłem Nx 650, posiadał wycieki spod pokrywy zaworów cieżko kręcił. Do uszczelnienie rozebrałem silnik przy okazji robie szlif itp . Niestety mam problem mam z deko którego nie było. Udało mie się zakupić używane deko z allegro lecz :
1. Wałek ma uciety szlifirką staly kołek na wałku rozrządu - czy ktoś sie orientuje czy jest to część wymienna?
2. Czytajac forum i oglądając serwisówki zauważylem ze powinien być tzw pinolek ze spreżynka w glowicy oraz wydaje mi sie że oprócz stalej blokady ( wałka który mam sciety) na wałku rozrządu tez powinien być po drugiej stronie pinolek ze spręzynką (widzaiłem na zdieciu z forum w serwisuwce nie...) . Reasumując mam pytanie czy napewno sa dwa pinolki ze spręzynką?
Moze ktoś z kolegów posiada te "pinolki i sprezynki lub cały wałek z deko i pinolek do głowicy.?
Mój wałek tam gdzie byl odciety pinolek jest lekko uszkodzony- mam nadziej że to nie przeszkadza.

Pozdrawiam



DEKOMPRESATOR


Przeglądnij dokładnie tematy z powyższego hiperłącza i używając zdjęć zaznacz czego potrzebujesz - w tej chwili niewiele osób może orientować się co nazywasz "pinolkiem".
 
 
     
Rafał 


Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 12
Wysłany: 2020-06-24, 13:44   

1. W załączonym zdięciu wałka rozrządu jest pokazana sprężyna- czy jest tam również jakiś ustalacz - wałeczek ruchomy/ (nazwałem to pinolek) . generalnie nie mam ani spręzyny ani wałeczka

wałek - spręzyna.JPG
Plik ściągnięto 8 raz(y) 70,7 KB

 
     
Rafał 


Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 12
Wysłany: 2020-06-24, 13:49   

Brakuje mi również spręzyny i wałeczka (pinolka ) który wchodzi w głowice . wg załącznika części 8 oraz

dekompresator_honda_dominator_199.png
Plik ściągnięto 3122 raz(y) 87,67 KB

 
     
Rafał 


Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 12
Wysłany: 2020-06-24, 13:53   

W mim wałku poprzednik odciął z niewiadomych powodów staly ustalacz. lekko jest uszkodzony wałek. tu pytanie:
1. Czy wałek mogę wymienić (usunac istniejący ) oraz wcisnąć nowy?

IMG_20200623_183459_resized_20200623_063548646.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 601,43 KB

 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2020-06-26, 19:27   

Rafał,

Wszystko znajdziesz na zdjęciach i rysunkach z tego tematu: http://hondadominator.pl/...p?p=24486#24486 przeglądnij go bardzo dokładnie.

Odpowiadając na pytania:
- Na tej sprężynie 7 nie ma pinu ustalającego. Sprężyna działa bezpośrednio na wąską krzywkę 6.
- Do działania dekompresatora potrzebujesz w głowicy pinu 8 i sprężyny 9. Jeżeli nie chcesz ich zamawiać w serwisie Hondy to napisz ogłoszenie w dziale "Kupię". Być może ktoś ma to ze starą głowicą.
- Wydobycie uciętego pina zleć w zakładzie gdzie mają frezarkę, wiertarkę stołową, elektor-drążarkę lub inne precyzyjne narzędzia. Nowy pin musisz zamówić z naprawdę twardego materiału.
Swoja drogą rzeczywiście nie widzę uzasadnienia dla, którego poprzedni właściciel zeszlifował pin. Sprawdź czy otwór smarujący deko nie jest czymś zaślepiony - jeżeli ktoś pozbywa się dekompresatora to powinien zaślepić ten otwór, aby zmniejszyć spadek ciśnienia oleju na krzywkach.


Dodatkowo uwaga od moderatora: staraj się nie pisać postu jeden pod drugim. Lepiej zawrzeć wszystkie przemyślenia w jednym. Pisanie postu pod postem jest dopuszczalne w przypadku gdy na wcześniejszy post nie otrzymałeś odpowiedzi lub chcesz odświeżyć wygasły temat.
 
 
     
Rafał 


Dołączył: 23 Cze 2020
Posty: 12
Wysłany: 2020-06-29, 07:20   

Bardzo dziękuje za pomoc. Na szczęście smarowanie jest drożne.
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15