Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Porozmawiajmy o transalpie 600/650
Autor Wiadomość
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2020-01-24, 10:57   Porozmawiajmy o transalpie 600/650

Piszcie wszystko co wiecie, wady zalety (przede wszystkim te silnikowe) przyrównując go do silnika xrv, czym się różnią te silniki techniczne i technologiczne.
 
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2020-01-24, 13:44   

Kowadło wykonane z bardzo ciężkiej gumy od majtek - taki jest transalp.
 
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2020-01-24, 18:57   

Bicio napisał/a:
Kowadło wykonane z bardzo ciężkiej gumy od majtek - taki jest transalp.


no to w sumie już litra Ci Stawiam :mrgreen:


ale pijemy razem :mrgreen:

Artek, ale przy trampku się zanudzisz bo to bardzo mało psujące moto jest :mrgreen:
 
 
     
Zaczekaj 
Asia


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 315
Skąd: Złotoryja/Legnica
Wysłany: 2020-01-24, 19:41   

Bardzo dobre moto, koledzy się nie znają :)
Jeden ma katełoma a drugi gsa. To mówi samo za siebie :mrgreen:
 
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2020-01-24, 19:45   

Zaczekaj, Nie napisałem,że TA to złe moto ale znając Artka to go zaraz zacznie przerabiać ;-)
 
 
     
Łysy 
Księciunio


Wiek: 33
Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 321
Skąd: koło Chojnowa
Wysłany: 2020-01-24, 19:54   

W transalpie nie ma nic fajnego, ale ma jedną zaletę: Nie psuje się i toczy się. Jak chcesz iść za forumowym trendem to bierz RD07 :mrgreen:
 
     
Bart76 
Wolverine


Wiek: 47
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 438
Skąd: Stare Babice
Wysłany: 2020-01-24, 20:50   

Kurła Łysy cicho bo się wyda i zbanują nas :mrgreen:
BTW do Trampka nie mam nic poza tym, że kiedys go chciałem posiadać - jeszcze przed Dominikatorem - a teraz juz raczej nie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2020-01-25, 06:16   

Nie wiem skąd wasza niechęć do trampka . Teraz jesteście jeszcze młodzi i możecie trzymać mocno kierownicę przed wyrwaniem . Ale lata lecą . I jak to ktoś powiedział może nie o trampku ale ,, I tak wszyscy wylądujemy na Afrykach .. . Tak i trampek wozi mnie tyle lat wygrywa rajdy, łamie nadgarstki i się nie psuje :lol: :lol: :lol: :lol: . a że gumowaty, mało mocy brak hebli z tym trzeba żyć . lub motać . Jestem za trampkiem lub jestem może za stary na zmiany i tak trzymam się go . .
 
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2020-01-25, 07:48   

Wszystkie wasze opinie są bardzo pomocne :-) , choć może nie wszystkie stawiają transalpa w dobrym świetle, to szanuję każdą opinie. Potrzebuję motocykla którym pojadę w czerwcu na wakacje a po powrocie używać motocykla na co dzień i do zabawy, najpóźniej w maju muszę kupić sprzęt, żeby przed wyjazdem wykonać podstawowe czynności serwisowe. Docelowo marzy mi się RD04, ale w obecnej sytuacji chyba mnie na razie nie stać na Afrykę, bo muszę kupić mieszkanie. Bicio, staram się zrozumieć Twoją niechęć do tego motocykla, podobno punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i to jestem w stanie zrozumieć.
Raviking, nie wiem skąd Ty mnie tak dobrze znasz :mrgreen:
 
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2020-01-25, 10:17   

Jedyne emocje jakie może dostarczyć to moto to emocje krajoznawcze. A ze ja nie podróżuje na motocyklu to transalp nie jest w stanie mi nic dać. Stąd moja niechęć - to jest motocykl totalnie bez charakteru który w dodatku zle sie prowadzi.
 
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2020-01-25, 10:28   

Ok Bicio, to już są jakieś konkrety :!: Dzięki. Zobaczymy co na to pozostali eksperci :-P
 
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2020-01-25, 11:13   

Ja jednak sądzę, że to można oddzielić, jeżeli ktoś chce lub musi. W sensie motocykl który daje ogromną frajdę swoją lekkością, możliwościami offowymi, wszechstronnością, agresją na drodze i w terenie, fajnym zawieszeniem, od motocykla który ma po prostu jechać i jechać, umożliwić coś zobaczyć, spędzić czas zdala od domu, dojechać do celu i wrócić, a później dzielnie służyć na co dzień.
 
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2020-01-25, 13:42   

Gdybym robił wszechstronna i niezawodna wyprawowke to baza byłoby DR 650 SE. Lżejsze, poreczniejsze, bardziej podatne na modyfikacje i bardzo przyjemne w jeździe.
 
 
     
Zaczekaj 
Asia


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 315
Skąd: Złotoryja/Legnica
Wysłany: 2020-01-25, 14:03   

Trampkiem zrobiłam w 2018 Pamir a w 2019 TET bośniacki i najfajniejsze jest to, że było wygodnie na dojazdy, bez awarii a także dawał radę w offie. A ten był rożny.
Chodzą słuchy, że niektórzy na dualach wymiękli na jednym podjeździe w Bośni a mój Trampek szedł jak czołg i zrobił całą trasę :P
Na wyrypy Trampek jest bardzo spoko. Lżejszy od Afry i ma mniej bolączek.
Zdaje sobie sprawę że jest dużo fajniejszych, ładniejszych i lepszych motocykli ale za to Trampek kosztował mnie 4 koła i resztę hajsu miałam na wyjazdy :)
 
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2020-01-25, 15:06   

No właśnie, w kwocie do 10 tysięcy jest nie wielki wybór, jeżeli chodzi o turystyczne enduro z widlastym silnikiem, jak już mówiłem priorytetem jest mieszkanie które muszę kupić jak najszybciej i nie mogę wydać więcej, bo nie jestem prawnikiem ani rolnikiem.

Brawo Zaczekaj myślę, że to nie sprzęt a technika :-D Wiadomo, że jest masa fajniejszych, ładniejszych i lepszych motocykli od starego transalpa, ale nie w tym przedziale cenowym.

Bicio, nie chcę kolejnego "wiadra" między nogami, chcę w ciszy, spokoju, bez wibracji i z prędkością autostradową po prostu jechać.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12