Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana tarczy i klocków - hamulec TYLNY
Autor Wiadomość
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-02, 13:24   Wymiana tarczy i klocków - hamulec TYLNY

No i stało się, chyba przyjdzie mi wymienić wspomniany komplet. Zatem kilka pytań (może niezbyt rozgarniętych dla obeznanych w temacie):
- jaki mniej więcej "próg" na tarczy kwalifikuje ją do wymiany (u mnie jest to wyraźny próg + mocne nierówności na samej tarczy + piszczenie podczas hamowania...)
- jakie klocki i tarcze polecacie (jazda głównie szosowa...)
- może ktoś opisać króciutko, jak to się robi (mówią, że proste - odkręć, uderz, złap co wyleci, wciśnij nowe, przykręć - ale w końcu to hamulce... hehehe)
- czy wymaga to wymiany lub dolewki płynu hamulcowego?
- może jeszcze jakieś inne sugestie, których nie uwzględniłem?
Z góry podziękowania...
PS Wyczaiłem coś takiego
http://allegro.pl/podnosn...1633456296.html
czy ktoś miał z tym do czynienia?



Dodano opis - kmaj
Ostatnio zmieniony przez managa 2014-12-26, 10:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-07-02, 13:48   

Piszczenie może być od klocków. Ja polecam tanie sifferty http://www.select-shop.pl...02r-p-6003.html
Tarcza zawsze będzie mieć próg. Minimalna grubość jest napisana na tarczy, może to być ok 3mm. Rysy też zawsze są. Pokaż zdjęcie to stwierdzimy czy do wymiany czy nie.
Najbardziej nieinwazyjna wersja wymiany :)
Wyjmij metalową zawleczke która zabezpiecza ośke przed wysunięciem. Używając młotka i spiłowanego gwo 1/4 dzia albo czegoś innego co się tam zmieści wybijasz szpilke. Siedzi mocno więc ładuj :) Wybijasz od zewnętrzej strony. Klocki ci same wypadną a jak nie to cofnij tłoczek do środka przy pomocy śrubokręta wsadzonego między klocek a tarcze. Wkładasz nowe klocki trafiając tą modelowaną stroną w blaszke. To może ci trochę zająć :)
Potem ośka do wbicia i zabezpieczenie do założenia spowrotem.
Możesz ściągnąć koło, to nieco ułatwi całość ale nie jest konieczne.
Co do podnośnika to jakaś massakra żeby to 40 kilo ważyło. Równie dobrze można stawiać moto na skrzynce albo pniaku tudzież kupić najtańszą ale bardzo skuteczną opcje - http://allegro.pl/stojak-...1676968702.html
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-02, 14:07   

Podnośniczek fajny i chyba bardziej poręczny, niż ten, który ja wyczaiłem. Ten z napisem HONDY - w czołówce... Tarcza w najgrubszym miejscu ma 3,8 mm grubości (tam, gdzie nie ścierają klocki), a zużyta jest z zewnątrz na ok. 0,6 mm, a od wewnątrz (czyli od strony szprych koła) wyczuwalnie więcej - 0,8-0,9 - trochę trudne do zmierzenia, ale "na macanta" wyczuwalnie więcej (nie wiem, czy to dobrze - na chłopski rozum powinno się ścierać rónomiernie)... Wychodzi zatem, że z tej grubości 3,8 mm zostało jakieś 2,5 mm materiału... Chyba już zatem czas? W załączeniu foto... Pozdro.

P7020207.JPG
A oto kandydatka na wymianę...
Plik ściągnięto 306 raz(y) 1,12 MB

 
     
Microbee 
Krzysio z Tik-Taka


Wiek: 47
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 452
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-07-02, 14:10   

Dobry temat, też mi trzeba klocki wymieniać:) Będę się posiłkował tym poradnikiem (dziewczyński, ale ok:)
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9291

Madart, czym czyścisz tłoczki i w ogóle czy jakieś inne elementy się jeszcze smaruje, psika, czyści? I czym ?

Ptasiu, dla porównania moja tarcza - tył (dziwne trochę, czy są różnej wielkości klocki?, że masz ten wewnętrzny rant taki szeroki?)



Ostatnio zmieniony przez Microbee 2011-07-02, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-02, 14:15   

No Microbee, trafłeś w dziesiatkę z tym linkiem... Pora na taki tutorial dla "krówki". Któraś z naszych Pań się pisze?
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-07-02, 14:25   

Tłoczki i zaciski myje płynem hamulcowym. Tłoczek i prowadnice smaruje smarem do tłoczków hamulcowych dostępnym w każdym sklepie.
 
     
Microbee 
Krzysio z Tik-Taka


Wiek: 47
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 452
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-07-02, 14:40   

madart napisał/a:
Tłoczki i zaciski myje płynem hamulcowym

tzn jak rozbierasz zacisk to myjesz ? bo przy samej wymianie klocków, to chyba nie, bo co tam myć ? w tłoczkach te boczne ścianki się myje i smaruje ?
a prowadnice to który element ?
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-07-02, 14:45   

przy wymianie klocków jak chcesz można przemyć sam tłoczek. Po prostu wysuwasz go więcej, tak żeby nie wypadl i szorujesz z pyłu i innych dziadostw szczoteczką do zębów. Potem możesz posmarować pastą.
A prowadnice to te ośki na których zacisk pływa w mocowaniu. Są po 2 takie na każdy hamulec. Jak chodzi płynnie to nieruszaj bo gumy uszkodzisz a nie warto.
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-02, 19:56   

Microbee napisał/a:
Ptasiu, dla porównania moja tarcza - tył (dziwne trochę, czy są różnej wielkości klocki?, że masz ten wewnętrzny rant taki szeroki?)


Właśnie nie bardzo też rozumiem, jak może się tak nierówno zużyć tarcza na grubości (od wewnątrz - strona "od szprych" - 0,8 mm a z zewnątrz - 0,6 mm. Ale tak jest. Myślę, że pora wymieniać. Co sądzicie? A może jeszcze nie?
Ostatnio zmieniony przez managa 2011-07-03, 00:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Microbee 
Krzysio z Tik-Taka


Wiek: 47
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 452
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-07-04, 15:40   

Pozwolę sobie zapytać w tym temacie.
Nowe klocki z przodu już mam (kupiłem je dawno temu i sam nie wiem, czy dobre, ale założone i niech będą), muszę teraz kupić na tył i chciałem się wcześniej poradzić fachowców (Was) i nie kupowac w ciemno. Dzwoniłem do Olka i jest kilka firm - brenta, lucas, galfer. Które wybrać. I druga kwestia - są czarne i złote. Ceny od 48 (brenta, ale to jakieś do pi 1/4 dzików) do 84 pln (galfer złote) Chciałbym jakiś kompromis, żeby mi zajechało tarczy do końca sezonu, jak kupię jakieś megatwarde kevlarove, czy inne kosmiczne.

Będę wieczorem, może ktoś odpisze :mrgreen:
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-07-04, 15:49   

Czy wy nie czytacie co pisze? Może teraz mam dopisać KUP TO TERAZ i nie pitol? :-x
sifferty sa za 48zl z dostawą..
możesz założyć złote lucasy, starczą do końca motura, tylko tarcze trzeba zmieniać regularnie :mrgreen:
 
     
wartburg
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-04, 16:10   

Micro - ja wchodzę do sklepu i mówię :

poproszę najmiększe jakie macie - żądam gwarancji że jeśli w przeciągu 20 minut ugotuję tarczę wymienią mi na inne ... to działa

teraz mam EBC - są ok ... ceny nie pamiętam ... kupowane w Larssonie

https://picasaweb.google.com/wartburg1970/HONDADOMINATORREMONCIK#5593955442606479682
 
     
Microbee 
Krzysio z Tik-Taka


Wiek: 47
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 452
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-07-04, 18:39   

madart napisał/a:
Czy wy nie czytacie co pisze?

spokojnie Art, ja czytam :mrgreen: [chwile gdy się Art "unosi" są tak rzadkie i bezcenne, że sobie zapiszę w pamiętniku :mrgreen: pewnie Ci ciśnienie skoczyło do 100, z normalnych 60ciu :))]
Myślałem, że sobie w sklepie, takim w realu, jutro kupię i dlatego podałem co mają na stanie :)
 
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2012-12-25, 10:24   

Znalazłam skromny filmik obrazkowy o wymianie klocków z przodu ;)
 
 
     
ferdas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-26, 22:20   

http://owiewki24.pl/pl/p/...600-650-TYL/421 to ja proponuje sklep z nowymi tarczami, kupowałem do fajera sc33 na przód i nie było 1/4 le troche na początku trząsły do póki się nie dotarly/spasowały osobiście 2 tarcze kupiłem ijestem zadowolony
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16