Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
przerywa a potem gaśnie jadąc w deszczu
Autor Wiadomość
seven9
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 19:05   przerywa a potem gaśnie jadąc w deszczu

witam!

po kilku km w deszczu i burzy motor zaczyna przerywać a potem gaśnie. odpala ale przy najmniejszym dodaniu gazu gaśnie, nie gaśnie natomiast podczas włączania ssania, obroty wzrastają jakby nigdy nic. po jakimś czasie pracy na wolnych obrotach zaczyna reagować na gaz i nie gaśnie, ale stopniowo. Dodam, że rano jak jechałem do pracy (ok 17km) nie było żadnych problemów, ale też było słonecznie i ciepło.
W piątek były podobne problemy i też jechałem w deszczu. W weekend robiłem czyszczenie ga 1/4 nika.
Co to może być ?

pozdrawiam.
 
     
nx650
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 19:20   

u mnie wszelkie szarpania i przygasania spowodowane są zawsze przez kabel wysokiego napięcia,dokręcam go w cewce i w fajce tez, i jest ok .dlaczego tak sie dzieje nie mam pojęcia.
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2011-06-06, 19:20   

miałem podobną sytuację jak wracaliśmy z Ravem ze zlotu zaczął przerywać i zgasł , po chwili odpalił ale za chwilę znowu to samo myśle sobie mokre kable popatrzyłem i kabel WN ocierał sie o kabel od impulsatora po rozchylałem kable i już więcej mi nie zgasł .
Więc wymień kabel od cewki i poprowad 1/4 je jak najdalej od siebie :)

:mrgreen:
 
 
     
nx650
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 19:23   

zuczek 38 napisał/a:
Więc wymień kabel od cewki

tylko wymieniaj na porządny z drutami,a nie na jakieś bedziewie z włóknami węglowymi.
 
     
seven9
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-06, 21:36   

dzięki za rady, faktycznie stykały się i widać było, że ktoś już tam coś majstrował z izolacją. porozsuwałem je troche i zobaczymy.
 
     
Przemekr
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-07, 06:59   

mam to samo, i żyje z tym :) muszę coś z tym zrobić dziś biorę spryskiwacz i idę go zalać wodą i będę szukał przyczyny
 
     
wartburg
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-08, 20:08   

o Jezuuuu !!! ( Seven - to nie do Ciebie )

ja "normalnie" sprawdzam moto wyjeżdżając (specjalnie) w czasie oberwania chmury - minimum 10 cm wody na asfalcie ...

... nie ma prawa "przerywać" lub "gasnąć" - jeśli dzieje się "cokolwiek" należy szukać usterki w garażu ;)

Przemek - masz takie usterki od ilu lat ??? :-P :lol:
 
     
tomciojuu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-09, 18:26   

ja mam to samo jak jadę w deszczu przerywa ale jak stoie na postoju w deszczu to nie przerywa
 
     
Piotr Gdansk
[Usunięty]

  Wysłany: 2012-07-10, 22:47   Honda przerywa na wysokich obrotach

Witam jestem posiadaczem dominatora 650 od niedawna został kupiony w DDR i mam problem a mianowicie jadę delikatnie do 4 tys jest ok jak obroty przekraczają 6,5 tys lub 100km na godz to zaczyna szarpać i przerywać na luzie tak samo co zrobiłem: wyczyściłem i wyregulowałem ga 1/4 nik, sprawdziłem instalacje na wtyczkach,zmieniłem fajkę i kabel, dzisiaj wymieniłem cewkę na nowa i nic dalej to samo dodatkowo sprawdziłem czy czasami nie jest zablokowany i nie jest dajcie proszę info co jeszcze mogę sprawdzić
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2012-07-11, 06:40   

Piotr Gdansk, ja tak mam jak filtr mam zapchany :-o
 
 
     
Piotr Gdansk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-11, 06:46   

Filtr tez wymieniłem na nowy
 
     
Piotr Gdansk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-11, 23:13   

Witam ponownie: dzisiaj dodatkowo wymieniłem świece była mocno czarna na nową niestety brak poprawy dodatkowo pociągnąłem silikonem gumę która wchodzi do puszki z filtrem powietrza silikon nałożyłem do strony filtra bo tam byłą mała szczelina może tam łapało lewe powietrze w co wątpię ale mam nadzieje ze jak jutro wszystko wyschnie to będzie ok dodatkowo zastanawiam się nad tematem pływaka w ga 1/4 niku może blaszki przy pływaku są za bardzo wygiete i na wysokich obrotach nie ma wystarczającej ilości paliwa jeżeli ktoś ma jakiś trop to proszę o info bo brakuje mi powoli pomysłów
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-07-12, 14:46   

to z pływakiem moze byc dobrym tropem, ze zbiornika leci normalnie?
 
     
Piotr Gdansk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-12, 15:26   

Tak ze zbiornika leci normalnie: jaszcze jedna sprawa którą zauważyłem po odpaleniu maszyny i postawieniu na stopce zaczęło mi wyciekać paliwo z wężyka który jest podłączony od dołu ga 1/4 nika sprawdziłem śrubę od spuszczania paliwa przy ga 1/4 niku i była zakręcona dajcie znać czy to jest normalne
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-07-12, 16:03   

moze ci nie trzyma ta sruba i upuszcza ? choc czasem po prostu zaworek sie trohce przywiesza, wystarczy puknac albo sie przejechac i juz nie ma wycieku
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13