Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Brak mocy po odkreceniu manetki gazu, krztusi sie
Autor Wiadomość
Honda NX 650 
Honda NX 650


Wiek: 49
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 53
Skąd: Kilonia
Wysłany: 2018-11-08, 08:02   Brak mocy po odkreceniu manetki gazu, krztusi sie

1.Witam serdecznie, FORUMOWICZOW/FORUMOWICZKI :-P tych jezrzddzacych i nie. Moj problem w HONDZIE NX 650 z 1988r polega na braku mocy- motocykl po odkreceniu gazu krztusi sie tak jakby nie dostawal odpowiedniej dawki paliwa(dzieje sie to po przekroszeniu 2 tys obrotow) jedzie ale sie nie rozpedza- nooo nie mowie juz o mocy jaka osiaga NX 650.
Hmmmmm no faktem tez jest ze mototyckl zostal niedawno poskladany(remont kapitalny silnika) Ładnie zapala, ladnie chodzi silnik nooo moze po tym jak sie nagrzeje noooooooo ale to w koncu STARY olejak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: !! :-P


2.Panowie pomozcie! Bo juz nie mam pomysłów gaznik ,,niby igła,, bo przeciesz go rozbieralem wsio w nim ok jak dla mnie i mechanika(jedyne co znalazlem to to ze to KYHIN JAPAN) czyli zamiennik z XR 600.

3.Co moze byc przyczyna braku mocy?
4. Okazalo sie ze pompka oleju bardzo slabo podaje olej na obwod /tzn do gory^^ ale czy to moze byc przyczyna braku mocy ?? :-P :-P :-P :-P :-P

gaziooor.png
https://allegro.pl/honda-dominator-nx-650-gaznik-i7518175570.html
Plik ściągnięto 30 raz(y) 1,13 MB

 
     
motorynka37 
Tylko HONDA !!!!


Wiek: 37
Dołączył: 19 Lis 2017
Posty: 57
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-11-08, 11:36   

Sprawdź filtr powietrza, może zawalony lub powietrza mało dostaje , odpal bez filtra, a z tą pompka to uważać bo ona chyba też daje smarowanie na wałek rozrządu , więc żebyś nie zatarł wałka tzn krzywek i dźwigienek zaworowych.
 
     
Sarmata39 


Wiek: 57
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 111
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2018-11-08, 14:13   

Witam , jeżeli wcześniej jeździłeś na wyczynach to będzie mocno brakowało mocy . Mimo że dłubię w silniku ( doświadczenie około 30- letnie ) to i tak brakuje mocy . Moto nie prostuje łokci :mrgreen: . Motocykl typu Honda Domino występował również w w wersji kastracyjnej ( głównie rynek niemiecki ) . Z tego co pamiętam to zwężki na kolektorze dolotowym .
 
 
     
Honda NX 650 
Honda NX 650


Wiek: 49
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 53
Skąd: Kilonia
Wysłany: 2018-11-08, 15:04   

Sarmata39 nie nie nie!!To moj trzeci Dominator i wiem ile ma wersja odblokowana :lol: i zdławiona bo taka mialem ahh ale byla zadbana .

Moja Hanka ma prawdopodobnie zatkane kanaly olejowe w pompce oleju wlasnei sie kapnalem ze nie ma smarowanie pod glowica na walku :( . Przerabial ktos z was temat regeneracji naprawy zatkanej pompki oleju/tłoczka w silniku ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


LWG!!!!
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2018-11-08, 16:04   

Jest oring między pompą oleju a karterem? Złożyłeś to poprawnie?
Brak smarowania głowicy nie ograniczył mocy, no chyba że już krzywek na wałku nie ma.
 
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2018-11-08, 17:05   

A jak wygląda membrana podciśnieniowa w gaźniku? Sprawszałeś czy jest cała? Czy porusza sfobodnie iglicą w całym zakresie od góry do dołu?
 
     
cubiacus 
Husky TE 310


Wiek: 44
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 932
Skąd: Łódź - Kraków
Wysłany: 2018-11-08, 17:36   

A rozbierałeś gaźnik? Na pewno złożyłeś dobrze wszystko?

W gaźnikach do połowy manetki za mieszankę odpowiada ustawienie igły głównie (który rowek) - może tam coś nie poskładałeś? Ja kiedyś nie włożyłem sprężynki która blokowała igłę i też miałem bogato że hej:-P
 
     
Honda NX 650 
Honda NX 650


Wiek: 49
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 53
Skąd: Kilonia
Wysłany: 2018-11-08, 17:54   

wojtekk silnik bardzo ladnie pali i chodzi na wolnych obrotach problem pojawia sie przy jezdzie na drogim trzecim czwartym biegu jak mu odkrece gazu to tak jakbyc dostawal "odciecia" i jedzie zupelnie jak by mial 50 cm szczesciennych a nie 600 :-/
 
     
Honda NX 650 
Honda NX 650


Wiek: 49
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 53
Skąd: Kilonia
Wysłany: 2018-11-08, 17:56   

wojtekk ile mm maja miec krzywki na walku pod glowica? LUB JAK innaczej sprawdzac czy to wina tych krzywek? Ten moto i silnik kupilem zatarty no chyba że już krzywek na wałku nie ma hah oby to sie nie potwierdzilo buuu :-(
 
     
Honda NX 650 
Honda NX 650


Wiek: 49
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 53
Skąd: Kilonia
Wysłany: 2018-11-08, 17:57   

cubiacus napisał/a:
A rozbierałeś gaźnik? Na pewno złożyłeś dobrze wszystko?

W gaźnikach do połowy manetki za mieszankę odpowiada ustawienie igły głównie (który rowek) - może tam coś nie poskładałeś? Ja kiedyś nie włożyłem sprężynki która blokowała igłę i też miałem bogato że hej:-P



dzieki za super podpowiedz! Jutro sprawdze ten trop oby sie okazal skuteczny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2018-11-08, 18:38   

Nie można jeździć z brakiem smarowania. Pompa daje olej na wszystkie elementy silnika, więc jeżeli nie podaje na głowicę to nie podaje nigdzie.

Po remoncie silnika często bywa, że pompa jest zapowietrzona i trzeba odpiąć wężyk który prowadzi od zbiornika oleju do pokrywy zaworów (odpiąć trzeba od strony pokrywy), podłączyć do wężyka kompresor lub zwykłą pompkę nożną, uruchomić silnik i jednocześnie nabijać ciśnienie. Po minucie takiej operacji odkręcamy lekko rurkę zasilającą w olej głowicę i ciśnienie powinno się już pojawić. Jeżeli ta metoda nic nie da to powodu trzeba szukać w zatartej pompie. Sam wiesz ile miałeś syfu w silniku, z pompy mogło nic już nie zostać. Dziwię się, że nie sprawdziłeś tego podczas remontu..

Zatartej pompy się nie regeneruje, bo niezbyt się da, a ewentualny koszt przewyższa zakup dobrej używanej
 
     
skrzatt 
Skrzat


Wiek: 33
Dołączył: 15 Paź 2017
Posty: 31
Skąd: Poznan
Wysłany: 2018-11-08, 19:42   

adziad, w moim przypadku też musiałem pomóc pompie poprzez podanie ciśnienia, poszło od razu!
Honda NX 650, mam bardzo podobny przypadek, przy odkręceniu raz idzie jak strzała a raz się dławi, przerywa itd. także musimy działać i może się uda znaleźć przyczynę!
 
     
Honda NX 650 
Honda NX 650


Wiek: 49
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 53
Skąd: Kilonia
Wysłany: 2018-11-09, 04:06   

adziad napisał/a:
Nie można jeździć z brakiem smarowania. Pompa daje olej na wszystkie elementy silnika, więc jeżeli nie podaje na głowicę to nie podaje nigdzie.

Po remoncie silnika często bywa, że pompa jest zapowietrzona i trzeba odpiąć wężyk który prowadzi od zbiornika oleju do pokrywy zaworów (odpiąć trzeba od strony pokrywy), podłączyć do wężyka kompresor lub zwykłą pompkę nożną, uruchomić silnik i jednocześnie nabijać ciśnienie. Po minucie takiej operacji odkręcamy lekko rurkę zasilającą w olej głowicę i ciśnienie powinno się już pojawić. Jeżeli ta metoda nic nie da to powodu trzeba szukać w zatartej pompie. Sam wiesz ile miałeś syfu w silniku, z pompy mogło nic już nie zostać. Dziwię się, że nie sprawdziłeś tego podczas remontu..

Zatartej pompy się nie regeneruje, bo niezbyt się da, a ewentualny koszt przewyższa zakup dobrej używanej



adziad droga flaszke Ci juz wisze za pomoc :) Super mi to napisales w wolnym czasie sprobuje tak zrobic. Hah pompke sprawdzal mechanik ktory jej nie rozebral a przedmuchal benzyna i powiedzial ze jest ok ehhhhhhhhh... Znowu olej bede spuszczal xd a z tym jezdzeniem to jechalem max 1 km no i na szczescie wlewalem olej do silnika przez glowice a reszte do ramy :)
 
     
Honda NX 650 
Honda NX 650


Wiek: 49
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 53
Skąd: Kilonia
Wysłany: 2018-11-09, 04:46   

Pytanie z inej beczki w miejsc uzaznaczonym na zdjeciu jest tulejka i oring i toooo mi wyadlo jak sciagalem (L) dekielek silnika. Dobrze to wlozylem tzn w dobre miejsce ? (Mala tulejka z oringiem luzno polozona na pompce oleju). :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

o ring aaaaaaaa.jpg
Plik ściągnięto 34 raz(y) 173,93 KB

 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2018-11-09, 07:06   

Dobre :-P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15