Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Amortyzatory uniwersalne z Aliexpress? Warto?
Autor Wiadomość
Qwet 
Honda NX 650 97r


Wiek: 34
Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 215
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-09-26, 05:58   Amortyzatory uniwersalne z Aliexpress? Warto?

Piszę ten temat, ponieważ nigdzie nie znajduję odpowiedzi na moje pytanie.

Tytułem wstępu krótkie streszczenie problemu. Jakieś 1500km po zakupie dominatora zauważyłem dość spory wyciek z amortyzatora tylnego. Przy okazji pojawiło się nieprzyjemne bujanie tylnego zawieszenia, po każdym wyboju zawsze kilka razy w górę i w dół zanim się uspokoi. Pytałem w hondzie o amortyzator tylny - cena 2700zł bardzo mnie zaskoczyła, to nawet w mojej beemce amortyzatory są tańsze. Patrzyłem na allegro jest jakiś zamiennik za 1500zł. Są też używane za 250zł, ale używany przecież już mam w motocyklu. Jest jeszcze opcja regeneracji starego amortyzatora, ale wydaje mi się, że mam u siebie nieoryginalny, a takich się nie regeneruje (chyba). Szukałem w internecie i w zasadzie we wszystkich sklepach ceny wahają się około 1500zł.

Z głupia frant spojrzałem jeszcze na aliexpress i moją uwagę przykuł duży wybór amortyzatorów uniwersalnych. Wpisałem w szukajce wymaganą długość 340mm i okazuje się że jest z czego dopasować
https://www.aliexpress.co...y=n&groupsort=1

Znalazłem tutaj ciekawą opcję
https://www.aliexpress.co...iceBeautifyAB=0

Z podanych w ogłoszeniu wymiarów powinien chyba pasować idealnie, a nawet jeśli nie to żaden problem - mam zaplecze warsztatowe, w tym CNC, mogę dorobić jakieś uchwyty itp.


Moje pytanie - czy ktoś próbował? Czy jest sens?
Cena bardzo zachęcająca, pewnie dlatego że brak jakiejkolwiek gwarancji, no i trwałość pewnie będzie gorsza od oryginału. Ale mi chodzi o to żeby amortyzator wytrzymał 1-2 sezony, potem najwyżej kupi się nowy...
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2018-09-26, 08:32   

Qwet, Chyba najlepszym i najtańszym rozwiązaniem byłaby regeneracja oryginału, to kosztuje około 300pln. Do zastosowań początkującej motocyklistki w zupełności by to wystarczyło.

Z tymi chińskimi to może się okazać problem z twardością sprężyny, nie ma tam żadnych danych. A już w samym Dominatorze rd02 i rd08 się to znacznie różni ze względu na budowę samej "kiwaczki". To takie wróżenie z fusów i może się okazać całkowicie nie trafionym zakupem i wtopą tych jednak kilkuset pln. O ile mi wiadomo nikt nie kupował takich chińskich zamienników z forum. Nie wiem też na ile są te amortyzatory rozbieralne, bo można by jeszcze wsadzić tam sprężynę od dominatora i wtedy działałoby to poprawnie.

Jedyne co sprawdziliśmy to chińskie amortyzatory yss za około 1300pln. Cena jest wyższa ale sprawdzają się lepiej od oryginałów bo mają regulację tłumienia odbicia, można sobie na duuużo więcej pozwolić w terenie. No ale jak pisałem, początkujący nie wykorzysta tego potencjału;]

Czytałeś u nas o amortyzatorach??:

http://hondadominator.pl/viewtopic.php?t=1733

Cytat:
Powracając do tematu, dzisiaj przyszedł amortyzator yss http://www.yss.co.th/prod...1998&cc=&page=1

Wygląda dość solidnie. Udało się kupić u dilera polskiego za około 1260pln z przesyłką. Jak zamontuję i przetestuję to na pewno dam znać;]

Tu macie kontakt do człowieka, który to sprzedaje w kraju kwitnącej cebuli.. ;]

Marcin Woźniak
gps4adv@gmail.com
 
     
Qwet 
Honda NX 650 97r


Wiek: 34
Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 215
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-10-19, 08:55   

Dzięki za sugestie.

Okazało się że jeden z moich znajomych ma u siebie od niedawna taki chiński amortyzator uniwersalny i twierdzi że jest ok. W sumie to on jeździ tak sobie turystycznie z punktu A do punktu B, więc wymagań jakichś nie ma - byle to jakoś jechało. Także nie wiadomo co kryje się za stwierdzeniem "ok". No i jeszcze kwestia jak długo ten amortyzator wytrzyma, kiedy się wyleje...

Myślę teraz żeby jednak kupić jakiś drugi amortyzator, może jakąś używkę z innego moto, a stary w międzyczasie na spokojnie wysłać na regenerację. Gdzie teraz jest sens wysyłać na regenerację? Widziałem na allegro ktoś się ogłaszał. A może jednak sanchez.com.pl?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12