Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
elektryka-przełączniki
Autor Wiadomość
Easy
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-31, 06:45   elektryka-przełączniki

Halo. Ja to jednak mam dziwne pomysły. Jednym z nich jest wymiana kierownicy na inną, ale razem z przełącznikami. No i po rozebraniu przełączników okazało się, że np do takiego startera idzie chyba ze cztery kable, podczas gdy w nowym zestawie tylko dwa. I musze to teraz jakoś pokombinować. Tyle, że schematy jakie mam są mało czytelne (kiepskie kopie).
Czy mógłby ktos powiedzieć mi do czego idą te przewody? Albo podrzucić schemat w dobrej jakości do '91?
 
     
SRsima 


Wiek: 42
Dołączyła: 02 Mar 2019
Posty: 48
Wysłany: 2019-05-14, 16:48   

A propos elektryki i przelacznikow.
Montuje odciecie zasilania przedniej lampy (w 250 oryg. wlacza sie po przekreceniu stacyjki do pozycji ON)

Takie odciecie sporo oszczedza malutki aku (zwlaszcza podczas warsztatowania przez czesto przez H4 szybko padal mi przy ciaglych
probach zaplonu itd)

Najpierw musialam pozbyc sie starych samorobek ibsplotow poprzednich wlascicieli (plaster medyczny ... to byla sztuka sie go pozbyc, juz chcialam ciac kable)

Jak juz poszlo do finiszu jak trzeba... zaczely sie czary mary z "gubiacym sie swiatlem"
Przy poruszsniu moto...przod razcswiecil, raz gasl.

Od poczatku... sprawdzanie zarowki, przelacznika na kierownicy... az po wiazkach iiii... po godzinie znalazlo sie ainfahowe miejsce w 250

Okazuje sie,ze koszyk montazowy na gniazda z wtyczkami (ten pod zbiornikiem plynu) jest tak bardzo blisko ramy , wrecz na styku, ze kable wiazki zasilajacej ocieraja o srube montazowa ucha silnika i.. po latach (albo niewlasciwym transporcie) to sie tam przetarlo i spowodowalo zwarcie (kabelek przetarty doslownie na mm szer i dl, bez izol ocieral podczas ruchu i po swietle)

Taka ciekawostka dla potomnych...kolejna :) ze czasami totalny dups pici ciutny moze powodowac nie lada awarie 😉

IMG_20190511_133900.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 2,71 MB

IMG_20190511_160041.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 3,21 MB

IMG_20190512_190657.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 2,76 MB

IMG_20190512_191135.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 2,83 MB

IMG_20190511_160047.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 3,63 MB

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15