Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Raviking
2011-07-06, 20:33
Licznik rowerowy w motocyklu
Autor Wiadomość
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-12, 17:21   

A jeszcze inni marzą o peryskopie :-P
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2011-05-15, 15:46   

tylko krowa zdania nie zmienia..... jestem szczęśliwym posiadaczem licznika rowerowego w moim moto, tak jakoś niespodziewanie go przygarnąłem:))))) jest zajebisty!!!!!
Wielkie dzięki chłopaki!!!!!!!
Ostatnio zmieniony przez Kubeko 2011-05-15, 16:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wartburg
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-15, 16:31   

Kubeko napisał/a:
tylko krowa zdania nie zmienia..... jestem szczęśliwym posiadaczem licznika rowerowego w moim moto, tak jakoś niespodziewanie go przygarnąłem:))))) jest zajebist!!!!!
Wielkie dzięki chłopaki!!!!!!!


no nie mów - masz licznik ?????? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
Microbee 
Krzysio z Tik-Taka


Wiek: 47
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 452
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-05-15, 16:46   

Kubeko długo ukrywał swoje gadżeciarskie skłonności :)
 
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-07-06, 21:10   

sigma wcale nie jest taka wodoszczelna :-/
dziś rano zaczęły się kłopoty,pukam,stukam,pokazuje prędkość za chwile już nie :-x
jeden bolec nie dociskał do podstawki :-? ,wieczorem zaglądam do środka a tam rdza zeżarła sprężynke czyli puściła wode do wewnątrz :shock: ,szybka doróbka z długopisu :mrgreen: jutro testy :mrgreen:
nastepny chyba nie będzie ze znaczkiem sigmy :-/
 
 
     
cubiacus 
Husky TE 310


Wiek: 44
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 932
Skąd: Łódź - Kraków
Wysłany: 2013-04-11, 21:15   

hehe, to zrobię foty jak też sobie zamontuje w TTce - wywalam z niej wszystko co zbędne, a akurat zegary to całkiem nie :-P dzięki za rady
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-02-06, 19:46   

Czołem. Temat już dawno zapomniany ale pomyślałem, że się podzielę wrażeniami z użytkowania Sigmy MC-10. Licznik bardzo prosty, żadnych super-funkcji nie ma ale jako zastępstwo dla oryginalnego spisuje się świetnie, ma duży, czytelny wyświetlacz. Założyłem go rok temu, po tym jak mi przestał działać oryginalny, nawet nie sprawdzałem czy linka padła czy się ślimak skończył (pewnie to drugie) bo zamiast naprawiać coś co się z czasem i tak skończy wolałem takie rozwiązanie. Mocowanie licznika przyklejone na dwustronną, lepiącą piankę, trzyma się bardzo solidnie. Specjalnie wybrałem takie miejsce żeby był tam gdzie wzrok "na pamięć" szuka ale nie całkiem na miejscu oryginalnego prędkościomierza coby podczas kontroli policmajstrów się nie tłumaczyć, jakby co to po prostu dodatkowy trip-computer ;-) Fajną opcją jest możliwość ustawienia całkowitego przebiegu na tej Sigmie więc jak tylko ją kupiłem to wprowadziłem kaemy, na których się zatrzymał analogowy licznik no i teraz jadę na Sigmie od tej wartości. Jedyne czego brak to podświetlenie, był jeszcze jeden licznik Sigmy do motocykli, z podświetleniem właśnie ale kosztował 100zł więcej więc odpuściłem :mrgreen: Może niedługo coś zakombinuję w tym temacie. Jedyny problem jaki teraz mam, to czy mi się ktoś nie doczepi podczas przeglądu, bo razem z prędkościomierzem przestał oczywiście działać licznik całkowitego przebiegu tak więc będzie na przeglądzie taki sam jak rok temu :-P

licznik.JPG
Plik ściągnięto 13 raz(y) 1,93 MB

 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2017-02-06, 20:13   

Na przeglądzie przynajmniej u mnie nikt nie jedzie motocyklem więc podasz przebieg jaki jest i tyle. Nie musisz jeździć motocyklem.
 
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-02-06, 21:10   

wojtekk napisał/a:
Na przeglądzie przynajmniej u mnie nikt nie jedzie motocyklem więc podasz przebieg jaki jest i tyle. Nie musisz jeździć motocyklem.


Spoko, tak też myślę, że nikt nie będzie sprawdzał na blacie przebiegu, który podam. Tak więc na spokojnie pojadę na przegląd i już się nie martwię. Chociaż tak szczerze to sobie myślę, że gdyby się trafił jakiś służbista to mógłby się jednak przyczepić. Teoretycznie wszystko z czym motocykl wyjechał z fabryki powinno być sprawne w momencie przeglądu. Właśnie mi się przypomniało, że miałem już kiedyś taką nieprzyjemność robiąc przegląd autka. Toyota Corolla rocznik 92, od 15 lat nie działał w niej ABS (to był składak i jak go magicy składali to uwalili jeden czujnik) i nigdy nie było problemu na przeglądach aż się przeprowadziłem i pojechałem na inną stację. Tam gościu zobaczył lampkę ostrzegawczą od ABS i się przyczepił. Ja do niego, że przecież wiele aut z tamtych lat w ogóle nie miało ABS a on na to, że skoro to auto wyjechało z fabryki z ABS to powinno mieć ten ABS sprawny :-/ No ale mam nadzieję, że tym razem na takiego nie trafię ;-)

PS: Zapomniałem wspomnieć o montażu czujnika tej sigmy, jest oczywiście na kablu, ale nie ma problemu z motaniem magnesu do szprych jak to bywa z rowerowymi licznikami. Tutaj dostajemy w zestawie 2 małe magnesy neodymowe (jeden większy, jeden mniejszy) i wkładamy któryś z nich w śrubę na tarczy hamulcowej. Sam czujnik bezpośrednio do lagi trytkami przypinamy i wszystko hula plug&play. Na początku się obawiałem, czy mi ten magnesik nie odpadnie podczas jazdy po kamieniach ale nie ma szans, jeżdżę już rok i magnesik ani myśli opuścić swojego miejsca.

Pozdrawiam!
 
 
     
marizaga 
RD02


Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 233
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2017-02-07, 11:58   

ciekawe rozwiazanie, jak oryginal nie dziala, to jest to dobra pomoc. W sumie licznik kilometrow potrzebny jest bardzo do: zmian oleju i jako wskaznik rezerwy paliwa :)
Na stacjach na przegladzie mniej wiecej od roku spisuja licznik w aucie lub moto, przynajmniej w okolicach Poznania tak jest.
 
 
     
Czarek
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-07, 14:29   

Żaden problem jeśli licznik nie działa na przeglądzie. Możesz go sobie nawet wyzerować przed przeglądem. Jest przepis, że nie możesz oszukiwać na przebiegu przy sprzedaży ale nigdzie nie jest napisane, że nie możesz sobie licznika wymienić. Podajesz na przeglądzie i przy sprzedaży "przebieg nieznany" albo "szacunkowy" i jest ok. Nikogo nie oszukujesz. W innym wypadku co by było jak by ci się licznik np. w samochodzie popsuł ??? :mrgreen: Już nie do sprzedania czy jak ??? :lol: :lol: :lol:
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2017-02-07, 14:41   

Czarek, dobrze mówisz. Jak powszechnie wiadomo teraz podaje się tzw "przebieg licznikowy" a nie przebieg pojazdu.
 
 
     
Krzycho
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-07, 17:17   

Nie działający licznik może być powodem do problemów na stacji, (mojego sąsiada odwalili z tego powodu) choć z drugiej strony masz inny licznik ;) . Inna sprawa, że jak pojedziesz do innej stacji diagnostycznej, to tam nie będą mieli poprzednich stanów.
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-02-07, 19:20   

Krzycho napisał/a:
Inna sprawa, że jak pojedziesz do innej stacji diagnostycznej, to tam nie będą mieli poprzednich stanów.


Co do tego nie byłbym taki pewny. Od tego jest zdaje się właśnie CEPIK (chyba, że jeszcze jakiś inny system), żeby każda stacja diagnostyczna miała dostęp do historii pojazdu. Ja na to nie narzekam bo prawdopodobnie ograniczy to możliwości oszukiwania na przebiegu, przynajmniej krajowych wozideł. Myślę, że niezależnie na której stacji diagnostycznej zrobisz przegląd, dane dotyczące przebiegu będą widoczne dla wszystkich pozostałych.
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2017-02-07, 19:36   

krzysiek_DTR, czyli pozostaje wiertarka raz do roku.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16