Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Raviking
2011-07-06, 20:33
Licznik rowerowy w motocyklu
Autor Wiadomość
Microbee 
Krzysio z Tik-Taka


Wiek: 47
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 452
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-05-03, 11:25   Licznik rowerowy w motocyklu

Jak w temacie. Jeśli ktoś założył i działa, to proszę się podzielić doświadczeniem i refleksjami :) Mam cateye'a w rowerze i zastanawiam się, czy nie przełożyć.
 
 
     
michalklb
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 11:53   

podstawą w takim sprzecie jest to że ma mozliwośc kalibracji obwodu koła i jego prędkośc maksymalna nie konczy sie na 99km/h tylko na 199km/h
kabel pewnie trzeba bedzie przedłurzyć
no i podswietlenie tego ustrojstwa mój miał orginalne wewnatrz ale trzeba oderwać reke z kierownicy żeby włączyć i swieci tylko 5 sekund polecam wyprowadzenie diody z oświetlenia ori zegarów
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-05-03, 11:53   

mam da się,na razie oszukuje około 3-5km/h,mało czasu na skalibrowanie

zuczek 38 napisał/a:
Licznik mam po wymianie bateri kalibrowałem na pamięć obwód koła nastawiłem na 2190 tak mi wyszło z miarki licznik pokazywał 60 km Gps pokazywał 53 km a rowerowy 57 km , zmniejszyłem obwód koła do 2160 i jest idealnie z Gps nie patrzyłem tylko na odległości pokonane ale jeszcze sprawdzę
http://hondadominator.pl/download.php?id=268

czy wam też licznik przekłamuje prędkość w porównaniu do Gps 100 do 91 na navi ?


Microbee napisał/a:
Żuczek i Rav - liczniki i czujnik macie bezprzewodowe, czy klasyczne z kabelkiem ?


klasyczne,bezprzewodowe szaleją ;) możesz w czasie jazdy mieć na liczniku np 250km/h przejeżdżając koło lini energetycznych (fota bezcenna :mrgreen: )

zuczek 38 napisał/a:
klasyka z kabelkiem :-P bezprzewodowe mają za duże opó 1/4 nienie w przesyle danych haha
:lol:
 
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-05-03, 11:54   

przedłużałem kabelek,zastanawiam się nad przeniesieniem oswietlenia,diode mam.Sigma to chyba najlepszy wybór no i mamy kompjuter(kilometry srednie,prędkości średnie/dzienne,czasy jazdy i takie tam :mrgreen: )
 
 
     
janko_slr
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 13:05   

Na kilku KTM'ach widziałem liczniki sigma z obudową z logo KTM, w niej ukryta była dioda podświetlająca- poszukam potem fotek.

Często zamiast oryginalnego magnesiku, na szprychę montuje się magnes neodymowy (bardzo mocny), chyba żeby zwiększyć zasięg wyłapywania sygnałów, ale pewien nie jestem.
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-05-03, 15:05   

Microbee, mam ten
http://allegro.pl/nowy-li...1594962498.html
 
 
     
michalklb
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 15:32   

a jak założyłeś magnes bo widze że masz na szprychy a szprychy sa grubsze i są "głęboko" od lagi ja miałem za sróbke i przyręciłem w okolicy tarczy
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-05-03, 15:38   

pogłebiłem troszke wiertełkiem plastik ,który obejmuje szprychę
 
 
     
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-10, 15:39   

Witam:) a ja w swoim dominie mam jakiś licznik "decatlonowy" ważne żeby wskazywał powyżej 99 km/h. Magnesu nie musiałem przerabiać ale czujnik montowałem na osłonie tarczy hamulcowej. Na pewno lepsze rozwiązanie niż co jakiś czas szukać linki która się ukręciła:) :-P
 
     
michalklb
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-10, 15:57   

smarowac smarować jeszcze raz smarowac
bez urazy ale potem sie ma pretesje ze na budziku jest 30kkm a tak naprawde jest 50kkm
 
     
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-10, 16:47   

Tak czy siak muszę smarować bo jak pośmigam w wodzie i piachu to mam zamiast ślimaka świerszczyka na kole;p
 
     
wartburg
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-10, 18:06   

nie zabierałem głosu bo zupełnie nie rozumiem tematu ...

... po kiego chuja mi licznik rowerowy w motocyklu ???????????????
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2011-05-10, 18:16   

wartburg napisał/a:
... po kiego chuja mi licznik rowerowy w motocyklu ???????????????


Z tego co czytałam w necie, to dla tych, którzy nie ufają prędkościomierzowi w moto, a poza tym ma jeszcze jakieś bajery, jak max/min prędkości na trasie i takie tam ; p Ja o nim myślałam przez chwilę, ale głównie dla zegarka (czasomierza) xD
 
 
     
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-10, 18:20   

wartburg napisał/a:

... po kiego chuja mi licznik rowerowy w motocyklu ???????????????


A p tego członka że linki są wadliwe i jak pomyślę że mam wymieniać linkę lub jej szukać...
łatwiej wsadzić rowerowy licznik. Podobna sytuację przechodziłem w moim choperku jak go kupiłem był tam licznik rowerowy dobrej klasy(drogi) ale w choperze???? więc zamówiłem sobie oryginalny licznik który mnie kosztował 250 zeta koszt licznika rowerowego??? za 50 zeta masz wypasiony;p Oczywistość licznik to nie linka..... ale korzyści myślę że podobne :)
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-05-10, 21:08   

wartburg napisał/a:
... po kiego chuja mi licznik rowerowy w motocyklu ???????????????
a hooy Cie to obchodzi :-P jedni zakładają chłodnice inni liczniki rowerowe :mrgreen:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13