Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
3 strzaly z wydechu i nieznana przyczyna
Autor Wiadomość
pikus910
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-02, 21:34   3 strzaly z wydechu i nieznana przyczyna

Witam na nowym forum przeniosłem się ze starego. Mam ostatnimi czasy do powalczenia ze swoja hanka. Otóż zaczęło sie to od zatankowania paliwa oczywiście do motocykla jak zawsze 98 oktanow na stacji orlen. Po zapaleniu motocykla postawilem go do góry oczywiście na rozgrzanym silniku, przejechałem kawałek i następnie wyprzedzałem auto motocykl lekko się zdławił. Następny objaw po okolo 40km jazdy wyprzedzanie auta we dwie osoby znów zdławienie, następnie z zamiarem odwiezienia panny w malej miejsowosci motocykl gasnie, redukcja 3 strzly z wydechu i cisza... stawiam problem z zaplonem, odpinam fajke, wkladam maly precik do fajki opieram o wydech iskra jestem, stawiam swieca, zaltawilem kumpla z przyczepka i nastepnie odwiazlem panne autem z powrote zaladowalismy motocykl i heja do domu, wkrecam druga swiece moge krecic do bólu zero odezwu, wkrecam trzecia swiece cisza, swiece suche, natepnie podlanie paliwa strzykawka zero odezwu nawet strzalu z wydechu. Demontaz gaznika, umycie w benzynie ekstrakcyjnej, dmuchanie sprezarka, motaz do motocykla nadal zadnego znaku zycia. Wymontowuje filtr powietrza ponieawz ostatnio latalem sporo w terenie na drugim komplecie felg wiadomo kurzu nie malo. Przytykam element łączący. reka żadnego odezwu. Zmieniałem przewód WN i fajke. Jutro patrzę luzy zaworowe, choć regulowałem je około 1000km temu, podłożenie cewki WN od mtxa, następnie sprawdzenie rozrządu i jak już tutaj nie znajdę przyczyny to zostaje podłożenie modułu. Wiec tak jeśli było by trafne paliwo to chociaż by się odezwał na paliwie podanym strzykawka ktore bylo wziete z husaberga, który na tym chodził. Silnik jest zdrowiutki nie hałasuje i jak na singla nie bierze oleju ale często widzic czerwone pole. Jak mieli byście jakieś cenne rady to proszę o pomoc. Pozdrawiam pikus910

To dwa razy panne odwiozłeś? : P Poprawiłam tylko trochę ortografię.
btw. Zapraszam do powitalni ; ]
Ostatnio zmieniony przez managa 2011-05-03, 13:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-05-02, 21:39   

powiadasz strzały i zgasł ? ......wykręć świece i sprawd 1/4 czy Masz ciśnienie u mnie po takim czymś wywaliło gniazdo na wydechu :-(
fajny pierwszy post ;-)
 
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 49
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2011-05-02, 21:43   

obstawiam na rozsypane gniazdo zaworowe, nie ważne prawe lub lewe... objaw podobny do przestawionego rozrządu co najmniej o dwa zęby ale przy przestawionym rozrządzie przynajmniej był ogień w wydechy ale bez detonacji bo nie było kompresji w momencie zapłonu. tak myślę....
 
     
pikus910
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-02, 21:49   

Hehe odrazu od najgorszego zaczynacie, jest mozliwosc jakos zablokowania dekompresatora zeby zmierzyc sprezanie? Moim zadniem jesli padlo by gniazdo to rozrusznik raczej lekko kreci by sobie silnikiem.
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-05-02, 21:57   

zluzuj d 1/4 wignie przy deko na maxa,
świece oglądałeś ?przerwa się nie zmniejszyła drastycznie ?
 
 
     
pikus910
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-02, 22:06   

Przerwa na swiecy sie nie zmniejszyla, czyli jutro jeszce zostaje zmierzenie kompresji.
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 49
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2011-05-02, 22:10   

pikus910 napisał/a:
Przerwa na swiecy sie nie zmniejszyla, czyli jutro jeszce zostaje zmierzenie kompresji.


Jeśli z brakiem Przerwy na świecy powołujesz się na przypadek Rava podczas wyprawy kłodzkiej to muszę obnażyć prawdę:) świeca nie miała przerwy bo jeden z nas upuścił ją z kluczem zaraz po wykręceniu:) jak się pó 1/4 niej okazało.
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-05-02, 22:21   

pikus910, nie przejmuj się Panią Moderator Ona tak ma :->
 
 
     
wartburg
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 01:38   Re: 3 strzaly z wydechu i nieznana przyczyna

pikus910 napisał/a:
wkrecam trzecia swiece cisza, swiece suche


na powietrzu nie poje 1/4 dzisz - nie ma paliwa

sitko w kraniku sprawdziłeś ?
 
     
pikus910
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 13:15   

Dlatego po tych objawach postawilem wine na problemy z paliwem. Kranik odrazu zostal sprawdzony na miejscu awari, po powrocie do domu zmienilem swiece i zadnych oznak, wiec na nastepny dzien zdemontowalem gaznik, zostal dokladnie przeczyszczony i przedmuchany membrany przegladniete.
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-05-03, 13:53   

a sprawdzałeś czy jest 'dmuchnięcie' z wydechu? może zawór się podwiesił..
skoro piszesz ze iskra jest to modół też jest ok
ale jak sprayowanie do komory spalania nie pomoglo to obstawiam na zawor
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-05-03, 14:00   

madart napisał/a:
a sprawdzałeś czy jest 'dmuchnięcie' z wydechu? może zawór się podwiesił..
skoro piszesz ze iskra jest to modół też jest ok
ale jak sprayowanie do komory spalania nie pomoglo to obstawiam na zawor
...albo
 
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2011-05-03, 19:43   

ja podobne objawy miałem jak mi przepustnica sie zatarła ale skoro ga 1/4 nik sprawdzona to tylko coś z zaworami :)
 
 
     
pikus910
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 20:53   

Zawory przegladniete, luz po tys. km zwiekszyl sie na wydechowych do 0,15. Sprezanie zmierzone. Zastanawiala mnie jednak iskra bo nie byla mocna, jak mnie kopalo to nie odczuwalem mocnego udezenia pradu, zmienilem cewke WN od mtxa jak mnie koplo to az podskoczylem. Winna okazala sie cewka WN problem rozwiazany. Zostalo mi tylko jeszcze wyregulowac idalnie sklad mieszanki bo spaliny az szczypaly w oczy. Dzieki za podpowiedzi.
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-05-03, 21:00   

fajnie że to tylko to :)
miłego śmigania :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13