Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: managa
2016-01-13, 11:28
Z cyklu "Zrób to sam" - CHŁODZENIE OLEJU
Autor Wiadomość
michalklb
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-02, 17:12   Z cyklu "Zrób to sam" - CHŁODZENIE OLEJU

Witam
Na wielu forach powstał taki dzial i bardzo mi sie on podoba wszyscy dzielą sie jakimiś spostrzeżeniami opiniami na jakiś temat wiec postanowiłem założyć taki tutaj
Cel tematu:
Temat ma pomoc nowym jaki i obecnym użytkownikom w tym jakie usprawnienia można wykonac w naszych motocyklach począwszy od małes sróbki a skonczywszy na "kozackich" pomyslach.
Przedstawiajmy tutaj swoje udogodnienia i modernizacje najlepiej takie które można zrobić samemu ale w niektórych przypadkach jest to nie możliwe wiec inne tez będą mile widziane można adoptować jakieś pomysły z innych stron www i przeksztalcić je tak aby byly pomocne przy naszych sprzętach
Mile widziane zdjęcia i opis oraz koszty


Jako ze zostałem założycielem tematu wiec musze dac dobry przyklad i sie wypowiedzieć
Moje udoskonalenia z racji tego że jestem gadżeciarzem i człowiekiem uczącym sie na błędach poztanowiłem założyć :
Chłodnice oleju
http://zapodaj.net/ebe75e96f249.jpg.html
<a href=http://zapodaj.net/ebe75e96f249.jpg.html>chłodnica.jpg</a>
chlodnica pochodzi z motocykla yamaha xt 600 tenere
weze i koncówki zostały kupione w sklepie z częsciami hydraulicznymi za 50pln
Do innych udogodnien można doliczyć (niestety na chwile obecną brak zdjęć)
elektroniczny licznik rowerowy
elektroniczny wska 1/4 nik temperatury
Podgrzewane manetki (wykonane na schemacie z internetu za jakieś 15-20 pln NAPRAWDE DZIALAJĄ)
Smarowniczki w systemie tylnego zawieszenia (znany patent)

Do histori odeszły:
olejarka- zostawiała za dużo śladów wężyki były dla mnie zbyt kłopotliwe choc powiem że jeszcze nad tym popracuje
Gmole -odeszły z powodu chłodnicy po prostu pprzestały pasowac troche żałuje wiec pracuje nad jakimś nowym pomysłem oslaniającym strategiczne punkty


Bede sie starał na bieząco uzupełniac wypowieć jesli tylko czas na to pozwoli.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
EDYT: Do tytułu dodano: "chłodzenie oleju" jako, że temat głównie tyczy się chłodzenia oleju. - kmaj
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2012-12-17, 13:37, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
piesy
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-02, 18:23   

o widzisz. Fajny temat. Ja mam pytanie o wskaznik temperatury. Czy jest to temp sinika czy oleju? Bo cos takiego chetnie bym u siebie widział. Jaki jest koszt? I czy jest mozliwosc zamontowania centralnej podstawki do dominatora? Wkur.... mnie dzwiganie motóra i stawinie na pniaku
 
     
michalklb
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-02, 19:21   

termometr pokazuje temperature oleju który ppływa do zbiornika http://allegro.pl/termome...1576697841.html
sonda jest przymocowana i zaizolowana do jednej z rurek
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2011-05-02, 20:17   

Mam pytanie do termo zorientowanych:) załóżmy że temperatura oleju dociera do kresu Waszych instrumentów pomiarowych.... co potem?????
a) wyłączacie silnik?
b) wlatujecie na A4 i rozpędzacie się do Vmax, żeby się schłodzić
c) wjeżdzacie do rzeki, żeby się schłodzić
d) dzwonicie do do pana Hondy i oznajmiacie że mylił się konstrukcyjnie, bo pomiar i chłodzenie oleju jest niezbędne, a skoro się pomylił to teraz niech fundnie wszystkie szpeje które szlag trafił z powodu przegrzania.


przepraszam za uszczypliwości, ale ten aspekt wyprowadza mnie z równowagi, tylko dla tego że jest zbędny, ja wolę zamontować stacje pogodową i przynajmniej będą mi wyświetlać chmurki lub słoneczko:) Pozdrowienia dla Termo Zorientowanych:)
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-05-02, 20:24   

wybieram odp "d" ,co wygrałem ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pan Hąda odda mi kase za remont głowicy? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

często jeżdżę w wodzie,... się schładza silnik
 
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2011-05-02, 20:27   

Raviking napisał/a:
wybieram odp "d" ,co wygrałem ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pan Hąda odda mi kase za remont głowicy? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

często jężdże w wodzie,... się schładza silnik


jakbyś miał chłodnice i termometr to byś nie remoncił:)))) Micro ma termometr i jakoś się nie poci:)
 
     
maniek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-02, 21:20   

Git temat, termometr fajna sprawa "Gadżeciarska" ja lubię gadżety , pstryknijcie fotkę jak ten termometr jest podłączony.
 
     
maniek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-02, 21:39   

Jak już temat o temperaturę haczy, to coś co by lepiej się silnik opróżniał

http://allegro.pl/tasma-t...1456612589.html
 
     
wartburg
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 00:54   Re: Z cyklu "Zrób to sam"

michalklb napisał/a:
Witam
Na wielu forach powstał taki dzial


bo inne motocykle potrzebują "poprawiania fabryki" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

michalklb napisał/a:
Do histori odeszły:
olejarka- zostawiała za dużo śladów wężyki były dla mnie zbyt kłopotliwe choc powiem że jeszcze nad tym popracuje


zacznij od tego → to naprawdę działa ;-)

reszta gadżetów jest zbędna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
michalklb
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 08:55   

wartburg napisał/a:
bo inne motocykle potrzebują "poprawiania fabryki"

potrzebują lub też nie potrzebują kazdy to robi według swego uznania jedni tego potrzebuja drugim jest to zbędne po prostu kwestia gustu i radość z własnego działającego pomysłu

Jesli temat ma wprowadzic podział na tych którzy poprawiają fabryke a na tych którzy tego nie robią, ma wprowadzić sieład i niemiłą atmosfere na forum hondy dominator
TO PROSZE MODERATORA O NATYCHMIASTOWE USUNIĘCIE TEMATU
 
     
wartburg
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 08:59   

Michał - wyluzuj ... to tylko internet
 
     
michalklb
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 09:02   

ale ja niczym sie nie denerwuje myslałem że może komus sie przyda na przyszłość
 
     
wartburg
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-03, 09:06   

to spoko ... i nic nie trzeba usuwać ;-)
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-05-03, 09:10   

Michał,temat nie zostanie skasowany.
Każdy z nas chce coś poprawić,dostosować w swoim motocyklu.Bardzo dobrze ,że dzielisz się wiedzą z innymi.Może każdy z osobna wyciągnie wnioski,podglądnie co mógłby poprawić u siebie nie tylko Ci co popierają takie pomysły ale także negujący takie pomysły.
Wiem,pada deszcz ze śniegiem :-? samopoczucie jest niskie.
Posty o liczniku rowrowym przeniose jak Microo założy temata,jak nie założy to skasuje.

I na koniec napisze Ci jak Wartburg: Michał wyluzuj,to jest forum ;-)
Pozdrawiam

edith :Michał zapodaj linka do tych grzanych manetek
 
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2011-05-03, 09:38   

dobra ale wróćmy do tematu. Jeśli przekonacie mnie do chłodnicy założę taką samą z xt600z (tereska stoi w moim garage:) wyciągne bratu, nawet się nie kapnie:)))) )

*Skoro chłodnica ma wspomagać oddawanie ciepła, bo np je 1/4 dzimy w głębokim błocie i silnik jest cały szczelnie oblepiony, jak zabezpieczyć chłodnice by nie wyglądała jak silnik?

*Zastanawiam się czy jak zwiększymy objętość układu smarowania, to czy olej można będzie wymieniać rzadziej niż co 3kkm

Też nie raz martwi mnie temat chłodzenia z racji jazdy w górzystym terenie z prędkościami zbyt niskimi by dobrze chłodzić silnik, zastosowałem się do sugestii zawartej w manualu i jeżdżę na oleju 20W 50 przeznaczonym do wyższych zakresów temperatury i jak dotąd wystarcza.

Na marginesie, podczas wyprawy kłodzkiej miałem niewątpliwą przyjemność oględzin maszyny Tezli. To co zobaczyłem nie znajdę w żadnym, nawet najnowszym motocyklu, Tezla jest mega gadżeciarzem:))) powinien być inspiracją dla wszystkich.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14