Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
XR 125
Autor Wiadomość
grad74
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-16, 21:38   XR 125

"Hiuston mamy problem" A było tak, w leko doposażanym przeze mnie motorku Honda XR 125L z 2005 r nie było obrotomierza. No to postanowiłem se założyć, a co. Kupiłem elektroniczny z analogową wskazówka i z takimi oto kabelkami z dołu :
Niby wszystko jest opisane jak toto podłączyć (chyba że ja cos źle zrozumiałem) , wiadomo czerwony i czarny - podśwetlenie terczy, zielony - masa , czarny zasilanie od stacyjki i zółty - cewka WN. Po podłączeniu chciałem odpalić motorek, a ten tylko mi raz zakręcił prychnął i koniec. Teraz ani ręką ani nogą, no nic, nie kręci, nie dziłają kierunki, nie świeci mi kontrolka luzu, nie ma klaksonu. Działaja światła. Posprawdzałem wszystkie bezpieczniki , sprawdziłem przekaźnik rozrusznika . posprawdzałem wszystkie wtyczki i nie działa , i :dupa: , jak naciskam przycisk startera światło mijania (jest to tak skonstruowane że świeci sie na stałe) gaśnie, ale moto nie odpala. Aku sprawdzałem jest dobre, z resztą nowe . Już nie wiem co sie mogło spitolić. Ktoś coś?? Pomocy !!!
 
     
MarianBB 
Marcin


Wiek: 38
Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 18
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-05-17, 04:11   

Jak odepniesz ten obrotomierz to działa czy też już nie? Żółty był podłączony do przewodu który idzie na cewkę?
 
     
grad74
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-17, 22:27   

Jak odpiąłem obrotek, to juz nie zapalił. A żółty przewod zgodnie z tym co wyczytalem w necie owinąłem kilka razy wokół przewodu WN. Czy mozliwe ze przwod dał przebicie i wysokie napiecie cos mi zjaralo w motku? Posprawdzalem wszystko, czujnik kosy, regler, cewke, i co tam mi sie jeszcze przypomnialo i nie chce kręcić. Jak zwarlem przekaznik rozrusznika na krotko to kręcił ale nie ma iskry i nie chce zapalic. Chyba jednak moduł dostal "zlotego strzala" :(
 
     
MarianBB 
Marcin


Wiek: 38
Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 18
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2017-05-20, 11:06   

Jeżeli było przebicie a obrotomierz nie ma separacji to jest to teoretycznie możliwe. Trzeba wziąć pod uwagę, że owijając ten przewód wokół przewodu WN indukuje się znikome napięcie, o wartości pewnie tysiące razy mniejszej od WN.
 
     
grad74
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-21, 08:43   

No bo niby właśnie w ten sposób obrotek zlicza obroty. Ja na wszelki zamówiłem juz moduł i jak dojdzie to zakładam i zobaczę co bedzie dalej.
 
     
Grzechu 
Honda FMX 650


Wiek: 33
Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-05-21, 09:11   

Sygnał do obrotomierza wystarczy wziąć z jednego przewodu wychodzącego z cewki. Nie trzeba nic owijać wokół przewodu WN.
 
     
grad74
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-03, 14:39   

Eureka 💡, obrotek nie był niczemu winien. Po kilku dniach szukania awarii rozprucia wiązki eoektrycznej na prawie calej długości ujawnipem usterkę. W jednym w przewodów prądowych na skutek drgań przez te 42 kkm przebiegu przełamał się rdzen - plecionka, a izolacja na wierzchu byla cała. Dodatkowo gdyby sie to to definitywnie zepsuło latwo było by znaleźć, a tak błądziłem po omacku jak dziecko we mgle. Dopiero przez przypadek podnoszac rozprutą juz wiazke przewodów w celu jej dalszego demolowania zobwczylem ze zapala sie kontrolka neutrala. I glownie to mnie natchnelo gdzie szukać. O pierwszej w nocy jak znalazlem uszkodzenie wydarlem sie z radosci jakbym wpadł do kanału xD. Taize bydle juz dziala i jeździ.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13