Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Poszukiwany motocyklista!!!
Autor Wiadomość
tombab 


Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 32
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2017-04-18, 14:22   Poszukiwany motocyklista!!!

W czwartek 13. kwietnia motocyklista potrącił 7-letnią dziewczynkę w Zielonce pod Warszawą. Rodzice poszukują sprawcy....

http://motormania.com.pl/...ozpoznajesz-go/
 
     
Krzycho
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-20, 16:25   

W takich przypadkach zastanawiam się po co kamery, skoro i tak g...widać.
 
     
Ostasz 
NX 650 '94


Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 729
Skąd: Białołęka, Wołomin
Wysłany: 2017-05-15, 08:49   

No elo, tym razem dzielna Policja dała radę ;-)
http://www.policja.waw.pl...e-ustalony.html

A najciekawsze jest to, że zatrzymany typ miał 38 lat.
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2017-05-15, 09:00   

Ale nie napisali jaki to w końcu był motocykl! Sprawa prawie tak samo poważna jak problem, czy sukienka jest złota czy niebieska xD
 
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-15, 20:01   

K..... i H..... same cisną się na usta!!!!
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2017-05-15, 21:04   

a ja się kurwa pytam kto tego nauczył dziecka ?
" na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 7-letniej dziewczynki, która poruszała się po przejściu dla pieszych rowerem."
 
 
     
Ostasz 
NX 650 '94


Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 729
Skąd: Białołęka, Wołomin
Wysłany: 2017-05-15, 22:22   

Raviking, pewnie rodzice, bo codziennie widzę to obok siebie (mieszkam w rejonie baby boomu).
Tutaj jak było to nie wiem, nie wiedziałem całej sytuacji ale po prawie to 7-latka na rowerze na przejściu to pieszy i może sobie jeździć. Czy wtargnęła na przejście (bo 7-latek może się już ładnie rozpędzić) czy nie, moim zdaniem, bez znaczenia.
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-17, 04:05   

Raviking napisał/a:
a ja się kurwa pytam kto tego nauczył dziecka ?
" na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 7-letniej dziewczynki, która poruszała się po przejściu dla pieszych rowerem."


Niestety Ravi, ale kodeksowo ta dziewczynka była osobą pieszą...

Art. 2 pkt 15. przejście dla pieszych – powierzchnia jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska przeznaczona do przechodzenia przez pieszych, oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi;

Art. 2 pkt 23 pieszy – osoba znajdująca się poza pojazdem na drodze i niewykonująca na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej;

Wiem, że to może głoopie, ale tak jest....

Zresztą tak dla ciekawości napiszę, że w starszym kodeksie w definicji pieszego nie było nic o osobie prowadzącej rower. W tym okresie sądy literalnie podchodziły do sytuacji, gdzie ktoś po kilku głębszych, szedł sobie do domu prowadząc na pieszo rower, ale w protokołach policji było napisane PROWADZIŁ POJAZD W STANIE NIETRZEŹWYM. Ludzie naprawdę potracili wtedy prawa jazdy.... Dopiero nowelizacja przepisów uzdrowiła sytuację....
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2017-05-17, 05:31   

Tak czy siak. Potrącił i uciekł. Nic Go nie wytłumaczy.
 
 
     
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2017-05-17, 06:04   

wojtekk napisał/a:
Tak czy siak. Potrącił i uciekł. Nic Go nie wytłumaczy.

Dokładnie jak Wojtek napisał. To jedno zdanie całkowicie wyczerpuje temat i nie ważne czy była sama na pasach czy prowadziła słonia środkiem autostrady.
W takiej sytuacji każdy ma się zatrzymać i jeśli to konieczne udzielić pomocy !
 
 
     
Krzycho
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-17, 21:05   

Zazwyczaj ucieka, ten co musi uciekać. Nigdy tego nie zrozumiem, ale być może bilans końcowy jest opłacalny.
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2017-05-18, 20:03   

Jeżdze też rowerem i rozróżniam przejscie dla pieszych od przejazdu rowerowego


prowadzenie roweru a jazda na nim to kolosalna różnica

osobiście nie uczyłbym dziecka przejedżania rowerem po przejściu dla pieszych
 
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-19, 04:01   

Rav, ja tylko podałem podstawę prawną, tę, którą znam. Pozostaje jednak zgodzić mi się, iż przepisy nazbyt często odstają od zdrowego rozsądku i dorosłej odpowiedzialności.... Pamiętam czasy, gdy funkcjonowało jeszcze coś takiego jak karta rowerowa i miasteczka rowerowe...
 
     
wrona 


Wiek: 42
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 160
Skąd: Kuropatnik
Wysłany: 2017-05-19, 13:10   

Moi drodzy wydaje mi się że wjechanie na przejście dla pieszych rowerem jest wtargnięciem, a to robi wielka różnicę.
Moim zdaniem jeżeli gość potrącił dziewczynkę, która wjechała na przejście i zatrzymałby się może uniknął by kary.
Ale to co zrobił nie usprawiedliwia go ani na chwilę, ponadto wbrew wszystkiemu Sądy też patrzą na zachowanie się człowiek w danej sytuacji, no a o zachowani motocyklisty nawet nie będę się wypowiadał.
Znam kolegę który zanam kolegę którego kolega prowadził sprawę gdzie dziecko wbiegło - wtargnęło na przejście dla pieszych jadąc na rowerze, kierowca potrącił je, ale zatrzymał się. Udzielił pierwszej pomocy i zadzwonił na Pogotowie i policje. I spraw skończyła się mandatem dla pieszego ponieważ za wtargnięcie na przejście dla pieszych jest mandat 50 zł bodajże art 14 krd. Każda sytuacja jest inna ale zachowanie motocyklisty jest naganne i jak mówiłem jak dla mnie to maks za wszystko. A skoro się nie zatrzymał to nie zachodzą żadne łagodzące przesłanki. No i to tyle pzdr.
 
 
     
wrona 


Wiek: 42
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 160
Skąd: Kuropatnik
Wysłany: 2017-05-19, 13:11   

A ha i jeszcze jedno każde wjechanie na rowerze na przejście dla pieszych przez rowerzystę powinno i jest karane jako wtargnięcie na przejście dla pieszych , no
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13