Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zerwany gwint w głowicy (świeca)
Autor Wiadomość
fleszuu
[Usunięty]

  Wysłany: 2017-03-02, 20:51   Zerwany gwint w głowicy (świeca)

Witam :) Moja świecura się kręci i kreci i dokręcić się nie może. Dostała tzw wiecznego gwintu przy dokręcaniu do głowicy. a moje pytanie jest takie: Macie na to jakiś sensowny pomysł?
Bo ja tak myślę żeby zdjąć głowice, zawieść ją do mechaników co się zajmują regeneracją i może by tam ten gwint odświeżyli. Słyszałem że do głowic w samochodach wkręcają jakieś tulejki tzw. zestaw naprawczy gwintu w głowicy. Tylko ciekawe jak to się sprawdza przy jednym cylindrze. Jak macie inne pomysły to pisać
 
     
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2017-03-05, 20:10   

Właśnie tulejowanie załatwi sprawę.
- rozwiercasz gwint i gwintujesz na większy
- wkręcasz tulejkę np mosiężną - tulejkę rozklepujesz wewnątrz, dodatkowo dajesz na kleju
- wkręcasz oryginalną świecę w nowy gwint

Przy 1 cylindrowcach też tak się robi - przetestowałem dawno temu w motorynce a tam stopień sprężania jest konkret ;-)
 
 
     
tomek77 


Wiek: 47
Dołączył: 04 Lut 2015
Posty: 56
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2017-03-07, 22:37   

tak tylko ,że w w tym pierdo...... RFVC jest i tak mało mięsa pomiędzy gwintem świecy a gniazdami zoworowymi ,a wje....ć tam jeszcze tulejkę ,ktoś to przerabiał może ?
 
     
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2017-03-08, 06:44   

tomek77 napisał/a:
RFVC jest i tak mało mięsa pomiędzy gwintem świecy a gniazdami zoworowymi

Wiem, ale innego wyjścia nie ma niestety - no chyba że od razu robić gwint na "grubszą" świecę
 
 
     
fleszuu
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-08, 09:43   

Wydaje mi się że samemu robiąc gwint to moge spieprzyć do reszty te głowicę.
http://www.glowice-felgi.pl/ -> Dzwoniłem do tej firmy z Harbutowic i powiedzieli mi że w takim przypadku wstawiają te tulejki. Koszt 50 zł. Jak robią dziennie z głowicami to myślę że to zrobią lepiej niż ja sam :)
 
     
tomek77 


Wiek: 47
Dołączył: 04 Lut 2015
Posty: 56
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2017-03-08, 09:54   

nx-rider napisał/a:
tomek77 napisał/a:
RFVC jest i tak mało mięsa pomiędzy gwintem świecy a gniazdami zoworowymi

Wiem, ale innego wyjścia nie ma niestety - no chyba że od razu robić gwint na "grubszą" świecę
ja bym właśnie poszedł w innym kierunku ,tj. gwint mniejszy tylko trza by było zaspawać otwor i na nowo gwintować , przerabiałem podobny temat z głowicą i powiem ,że nie są to tanie naprawy ,wprawdzie nie miałem zerwanego gwintu ale jak to przystało na RVFC małe pęknięcie od gwintu w kierunku gniazda, lokalni magicy od głowic polecili mi firme w Wawie , wysłałem im pacjenta ,wybrałem komplet zaworów w jak najlepszym stanie,no i czekamy ,telefon z firmy ,że niestety muszę kupic nowe zawory bo coś tam ,a co to jak się okazało za mocno przeszlifowali jeden zawór ,no dobra pies ich je....ł ,kupuje wieć komplecik 4 szt Prooxy na Alledrogo ,podaje sprzedawcy adres do wysyłki tejze firmy no i dalej czekamy, no i nadejszła właśnie wiekopomna chwila ,do drzwii puka kurier ,odbieram przesyłkę ,tu też oczywiście nie obeszło się bez niespodzianek ,usługa miała kosztować 600 zlociszy a kurier mi spiewa 700 ,ale jak sie okazuje to to maja chyba jakieś zajebiste umowy podpisane pomiedzy soba bo przesyłka z Warszawy do Hójówki to 100 zł, dobra ale to jeszcze nie konieć niespodzianek ,rozszarpuję podniecony paczkę ,głowica -jest i trzy woreczki po Prooxach , oczywiście jeden zawór jakiś" no name " reszta ok i popakowane w kartoniki Paradowscy ,dla nie wtajemniczonych to polski producent zaworów,tel do firmy ,potem do gościa z Allegro i żaden nie jest winny oczywiście ,jeden wysłał zgodne ,tamci otrzymali właśnie z jednym zaworem innym ,no i znowu zakup jednego zaworu ,żenada po prostu ,tak że myslę ,że mi wybaczycie ,że tak się rozpisałem ,ale przykre jest jak człowieka je....ą tak z kazdej strony .Pozdrowionka i niech Wam głowice będą zdrowe . ;-)
 
     
fleszuu
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-08, 10:58   

serio tam jest tak mało miejsca że ciężko będzie wstawic te tulejkę ?
 
     
motomax
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-04, 22:32   

Koszt naprawy gwintu przy zdemontowanej głowicy w zależności od serwisu czy warsztatu 50-200zł

Temat rzeka... są dostępne zestaw do naprawy gwintu świecy i sprawdzają sie,można samemu ale się nie uda to problem który może sie zakończyć wymianą głowicy.

radze oddac do warszatu lub serwisu który się tym specjalizuje...
nawet te 200zł to i tak tanio w porównaniu z kosztem zakupu głowicy...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13