Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
WYMIANA USZCZELNIACZY W LAGACH
Autor Wiadomość
Mrsocjopata
[Usunięty]

  Wysłany: 2011-04-23, 06:32   WYMIANA USZCZELNIACZY W LAGACH

Ostatnio ostro polatałem w terenie i po powrocie z jednego z wypadów na łono natury przeżyłem nie miłe zaskoczenie. Otóż z lewej lagi olej dosłownie chlapie po wszystkim dokoła mimo, że do tej pory nawet nie rosił. To pewnie kwestia wymiany jakichś uszczelek ale na zawieszeniu kompletnie się nie znam, nie wiem czy da się to spokojnie we własnym zakresie zrobić, prosze o jakieś podpowiedzi.



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Temat powstał ze scalenia: "Cieknąca laga" i "Wymiana uszczelniaczy lag" - kmaj
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2012-12-29, 00:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-04-23, 08:28   

Spokojnie się da, nawet bez większych problemów. Kupujesz w sklepie uszczelniacz, zdejmujesz lage, wyciągasz stary śrubokrętem i zakładasz nowy. Przy okazji wymień olej w obu lagach. Możesz też dla spokoju drugi uszcelniacz wymienić i mieć spokój na długo.
Ktoś wie, czy można do nas dostać te metalowe zatyczki przychodzące na uszczelniacz? Z tego co pamiętam to ich nie wymieniłem, a przecież też się zużywają.

To że nie rosił to nic złego. Po prostu dostał większym ziarnem i od razu rozwaliło cały uszczelniacz
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-23, 11:41   

No dokładnie ,zrób to samemu potem Ci się przyda rozkręcasz lagę układasz po kolei wszystkie części potem składasz tak jak było , jedna z prostych rzeczy jakie można zrobić samemu , chociaż ja mam talent i założyłem w varadero uszczelniacz odwrotnie :lol:
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-04-23, 12:02   

jak sie komuś nie chce, to nie trzeba lagi rozbierać. Przebijasz śrubokrętem stary uszczelniacz i wyjmujesz do góry, nowy nasuwasz od góry :lol:
 
     
Mrsocjopata
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-23, 18:31   

madart napisał/a:
jak sie komuś nie chce, to nie trzeba lagi rozbierać. Przebijasz śrubokrętem stary uszczelniacz i wyjmujesz do góry, nowy nasuwasz od góry :lol:


Ten pomysł podoba mi się wybitnie :-P zwłaszcza, że teraz nie bardzo mam czas nawet żeby poje 1/4 dzić, ale chyba rozbierając wszystko będzie pewniej?
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-04-23, 18:55   

w sumie to i tak musisz lagi wyjąć i rozgrzebać wszystko. Ale rozkręcać je? Moim zdanie nie trzeba, i czas oszczędzasz jak ci sie uda tak wyciągnąć uszczelniacz :mrgreen: bo jak ci sie nie uda to i tak bedziesz musial je rozebrac
 
     
Mrsocjopata
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-23, 19:18   

Czyli odkręcam koło-> wyciągam lagę z półki-> wyciągam stary uszczelniacz śrubokrętem->nasuwam nowy( tu pytanie czy da się go w ten sposób właściwie wcisnąć na miejsce?)->zmieniam olej->zakręcam lagi do półek :?:
 
     
wartburg
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-23, 19:21   

zacisk też musisz odkręcić ...

warto zapamiętać w jaki sposób idą linki - co by drugi raz lagi nie wysuwać
 
     
Mrsocjopata
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-23, 19:24   

Hehe znając życie i tak coś będę robił x2 :-P

Uszczelniacze już zakupione teraz tylko troche wolnego czasu potrzeba, żeby wymienić i znowu można latać 8-)
 
     
adiSLR650
[Usunięty]

  Wysłany: 2011-12-18, 20:26   Wymiana uszczelniaczy lag

Witam! jak w temacie wydłubałem kapturek a tu się okazało że pod nim jest dopiero ten uszczelniający . I nie tylko wystarczy wydłubać jeden i założyć nowy na lagę. Na lagę przypada uszczelniacz i kapturek więc wymiana samego kapturka nie zwalczy wycieku i moje pytanie ile kosztuje taki dobry komplet kapturki+uszczelniacze?
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-12-18, 21:33   

nie znalazłem kapturków nigdzie, wymieniłem uszczelniacze i nie ma problemów
 
     
adiSLR650
[Usunięty]

  Wysłany: 2011-12-19, 13:02   

No dobra ale uszczelniacze są zabezpieczone i tak trzeba lagi rozbrajać u mnie właśnie jest kapturek a pod nim uszczelniacz nie wiecie ile mogą kosztować komplety takich uszczelniaczy?
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-12-19, 16:33   

Uszczelka Zestaw, Przod Widelec 1szt 100,86 zł
taka cena na motoriście za komplecik oryginalny na 1 stronę
Oslona przeciw kurzowa, Przod Widelec 1sz 52,89 zł
za tą cene to sie kupuje komplet uszczelniaczy, ja wymieniłem 3 lata temu i dalej trzymają, chyba że ty bez skarpet je 1/4 dzisz?
a uszczelniacze wymieniłem śrubokrętem ;-) bez rozkręcania lag
 
     
sciema
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-31, 21:52   

Proszę bardzo uszczelniacze + kapturki tylko 100 zł http://allegro.pl/uszczel...2062182122.html
 
     
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2017-04-10, 20:58   

Mistrzowie pytanie za 100 punktów
Jak wyjąc te cholerne uszczelniacze ???
Są tak przyrośnięte do lagi że ani nie myślą się ruszyc
Macie na to jakiś patent ?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14