Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: managa
2012-12-28, 18:14
Ćwierćlegalne śmiganie po lesie/Gdzie Wolno latać
Autor Wiadomość
Jachu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-14, 15:09   

znalazłem taki wątek: http://www.forum.lasypols...opic.php?t=6003

wynika z niego że dupa, absolutnie nie wolno a co śmieszniejsze nawet nie wiesz że jesteś w lesie, bo żeby móc jechać musi być znak że wolno :-) Takie odwrócenie zasady "co nie jest zabronione jest dozwolone" w tym przypadku "wszystko jest zabronione a wolno tylko tam gdzie są znaki. Kompletny bezsens, oznacza to że jak jadę nad jezioro, na działkę, do ośrodka drogą, która z głównej szosy skręca w las narażam się na mandat. Pozostaje je 1/4 dzić i w razie czego ryzykować ...
 
     
dzoana 
krwiopijca


Wiek: 49
Dołączyła: 22 Maj 2011
Posty: 526
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2011-09-14, 15:49   

w sumie jakby to przeanalizowac to jest to logiczne - ruch drogowy odbywa sie na drogach, a nie w miejscach ochrony przyrody. To jakby ktos się wkurzał, że nie moze pływac kajakiem po Alejach Jerozolimskich - a w sumie nie ma tam zakazu pływania:)
 
 
     
wartburg
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-14, 16:56   

Hhhanniballl napisał/a:
wiec gdy nie wolno je 1/4 dzić trzeba je 1/4 dzić szybko :)


i tego należy się trzymać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

po chodnikach też nie wolno - na Rogaczu kilka osób widziało gdzie ja to mam ;-) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
Jachu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-14, 21:11   

dzoana napisał/a:
w sumie jakby to przeanalizowac to jest to logiczne - ruch drogowy odbywa sie na drogach, a nie w miejscach ochrony przyrody. To jakby ktos się wkurzał, że nie moze pływac kajakiem po Alejach Jerozolimskich - a w sumie nie ma tam zakazu pływania:)



no nie za bardzo ta analogia ...
nie wiem co masz na myśli mówiąc o drogach, rozumiem że nie zaliczasz do nich dróg leśnych ale droga leśna jest też drogą; ja nie mówię tu o jeżdżeniu pomiędzy drzewami niszcząc ściókę, rośliny itd. Jeżeli motocyklem "terenowym" na kostce miłabym je 1/4 dzić po "drogach" w Twoim rozumieniu to po co taki motocykl? Czy każdy las jest miejscem ochrony przyrody?
Osobiście jestem zdania, że to bzdura z tą ochroną przyrody w tym przypadku, niby z jakiego powodu mając enduraka nie miałbym mieć prawa wjazdu na leśną drogę szutrową? że niby spaliny? niszczę zieleń? nieprawda; Lasy są dla ludzi, maja spełniać swoją rolę oczyszczającą i nie sądzę żeby nie poradziły sobie ze spalinami kilku motocyklistów którzy mają takie hobby. Ilu nas jest ? Czy gdyby znieść zakaz przyczynilibysmy się do zagłady lasów państwowych, nie sądzę.

wracając do analogii to ja bym zastosował porównanie że to tak jakby chcieć rowerem po autostradzie i o ile argument o bezpieczeństwie do mnie dociera tak argumanet o szkodliwości dla środowiska nie za bardzo. Wolałbym żeby straż leśna bardziej karała tych co wywożą śmieci do lasu, niszczą przyrodę a nie bogu ducha winnych bikerów przemierzających leśne drogi. Ale to moje skromne zdanie i chyba na takie zapisy w polskim prawie nie ma co liczyć :-)
pozdrawiam
 
     
dzoana 
krwiopijca


Wiek: 49
Dołączyła: 22 Maj 2011
Posty: 526
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2011-09-14, 21:29   

W art 161 Kodeksu Wykroczeń jest napisane: "Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody włściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym lub zaprzęgowym do nie należącego do niego lasu w miejsce, w którym jest to niedozwolone albo pozostawia taki pojazd w miejscu do tego nie przeznaczonym podlega karze grzywny" Kara grzywny wynosi do 500 zł (mandat karny) tłumacząc ww przepis na polski: aby wjechać pojazdem do lasu droga musi być udostępniona do ruchu, musi być znak upoważniający do wjazdu, czyli jeden ze znaków znajdujący się w załączniku do kodeksu drogowego lub wystawiony przez nadlesnictwo "droga udostępniona". Generalnie w Polsce obowiązuje zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi. Większość kierowców sądzi, że jeżeli na leśnej drodze nie ma szlabanu albo znaku drogowego zabraniającego wjazdu, to jest to droga, którą wolno się poruszać.
A jeżeli posiadasz motocykl terenowy to zgodnie z przepisami możesz poruszac sie w lesie tylko po drogach udostępnionych dla pojazdów silnikowych - a tych nie ma za dużo. Ale nie musisz przecież jeżdzić po lesie, mozesz po jakims torze wyczynowym, po jakiś terenach polnych nie znajdujących sie w lesie. A logika ustawodawcy - nie wiem, czy jest ktos w stanie ją pojąć:)
pozdrawiam
 
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-09-14, 21:40   

dzoana napisał/a:
logika ustawodawcy - nie wiem, czy jest ktos w stanie ją pojąć:)
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-09-15, 03:42   

LAS... hmm a ile to musi byc drzew zeby to byl las ? ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moze przydalby sie podzial na las i zagajniki :lol:
 
     
Microbee 
Krzysio z Tik-Taka


Wiek: 47
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 452
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-09-15, 14:32   

chyba, że to las krzyży... :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13