Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: managa
2012-12-28, 18:14
Ćwierćlegalne śmiganie po lesie/Gdzie Wolno latać
Autor Wiadomość
piesy
[Usunięty]

  Wysłany: 2011-04-22, 20:53   Ćwierćlegalne śmiganie po lesie/Gdzie Wolno latać

Może porusze drażliwy temat. Niedawno rozmawiałem z kuzynem który jest leśniczym i lubi motorki. Ale ostatnio spotkał w lesie 4 qadowców. Kolesie śmigali po ścisłym rezerwacie gdzie sie tylko dało. Oczywiście im trudniej tym lepiej. Pieprzyć rośliny. Wezwał straż leśną i dostali po 500zł mandatu. Oczywiście chłopakom to sie należało. Ja też bardzo lubie jezdzic po lesnych dróżkach i staram sie demolki nie czynić ale w świetle prawa jestem przestępcą i też mi sie należy mandat. Generalnie rogi leśne są traktowane jko drogi wenątrzzakładowe i wjazd jest zabroniony. Mieliście jakieś spotkanie ze strażą leśną?
Ostatnio zmieniony przez Raviking 2011-09-14, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2011-04-22, 21:12   

też śmigam głównie po pieszych szlakach, zrywkach, drogach pożarowych Beskidów, nigdy po lesie i roślinach, ale jestem wierny zasadzie że pieszy czyli turysta zawsze ma pierwszeństwo!!!!. Myślę że dzięki temu nie spotkałem się z jakąkolwiek nieżyczliwością wobec mnie, a nawet wręcz odwrotnie. Nie mam doświadczeń z organami ścigania takich renegatów jak my, słyszałem tylko że stawka to 200pln za koło.
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-04-22, 21:26   

Też śmigam jak Kuba.Spotkałem się do tej pory dwa razy z leśnikami,w pierwszym przypadku "kazał"mi objechać inną drogą bo była wycinka,pokazał nawet którymi :mrgreen: (normalny facet) W drugim przypadku nawet nie wiedzieliśmy,że rozmawiamy z leśniczym,dowiedziałem się po miesiącu :mrgreen: zatrzymał nas na leśnej drodze (koło Puntka,Ci co byli na Kłodzkiej wiedzą gdzie ;-) ),pogadaliśmy i pojechaliśmy.Zależy na kogo trafisz :shock: (wszędzie są ludzie i taborety ;-) )
 
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2011-04-22, 21:33   

wszystko zależy od ilości zniszczeń jakie pozostawiają miłośnicy przyrody .
Nieraz widziałem przegzrebane nowe zalesienia i nie raz po moim polu też jakaś pierdoła szaleje i niszczy mi uprawę
mam zasadę sam nie niszczę i wole jak mi też nie niszczą :-P
 
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-04-22, 21:36   

Żuczek zdarza się ,że trzeba przez pole przejechac :mrgreen: staram się miedzą :mrgreen:
 
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2011-04-22, 21:43   

zdarza się i mnie ale są ścieżki zawsze trzeba pomyśleć a nie bezsensownie rżnąć pole w poprzek i bączki qadami kręcić :-/
 
 
     
Tezla
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-22, 22:08   

Za mną raz jechała straż w Bieszczadach po szutrze ale się schowałem ;-)

Właśnie wróciłem z trasy Dziwnówek k. Kamienia Pomorskiego - Kraków 4 dni jazdy większość zrobione na azymut zaliczone setki kilometrów przeróżnych lasów i polnych dróżek co zauważyłem odnośnie lasów to różnica gdzie się one znajdują. Inaczej wygląda sprawa jazdy po jurze gdzie jest trochę turystów, szlaków, lasy są mniejsze, gęstość zaludnienia spora a zupełnie inaczej takiego wielkiej powierzchni lasu otoczonego nielicznymi wielko powierzchniowymi gospodarstwami gdzie turystów praktycznie brak i widać że miejscowi traktują leśne dukty jak swoje.

Podczas moich samotnych wypraw jeżeli już chcę przejechać lasem to staram się wybierać tylko te gospodarcze produkujące drewno, mając fabryczny tłumik i dobierając taki bieg żeby silnik pracował cicho (jest wystarczająco polnych dróg poza lasami do odkręcania) unikam ewentualnego powrotu tą samą drogą którą wjechałem. Jedyne zniszczenia jakie mogę pozostawić to ewentualny objazd trudnego do przejechania odcinka gdzieś bokiem zostanie ślad szeroki na 13cm a pomyśleć że jadąca tą samą drogą ciężarówa 6 x 6 załadowana drewnem czasem robi tak samo...
 
     
piesy
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-23, 05:48   

Kubeko napisał/a:
słyszałem tylko że stawka to 200pln za koło.
to juz wiecej na rolkach do lasu nie wjade :mrgreen:
 
     
Jachu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-13, 22:20   gdzie wolo je 1/4 dzić?

Zastanawia mnie taka sprawa właśnie gdzie w terenie mozna je 1/4 dzić, np po lasach, jak to wygląda. U nas w okolicach Gdańska są lasy i parki, w niektórych są szlabany i zakazy wjazdu. Jak jest szlaban lub zakaz sprawa jasna ale jak np wjeżdżam ścieżką na której nie ma ani zakazu ani szlabanu? Często zdarza mi sie wjechać jedną stroną bez zkazów a przy wyje 1/4 dzie pojawia się szlaban. Co by było gdyby mnie ktoś capnał. Jakie są konsekwenje i jakie mają kompetencje ci co tego pilnują, kto tego pilnuje w ogóle straż leśna, leśniczy, policja? Czy istnieje jakiś ogólny przepis że np po parkach krajobrazowych nie można je 1/4 dzić?
Czy np znak zakazu namalowany na kamieniu przy drodze trzeba respektować?
Jakie macie z tym doświadczenia?

jeżeli temat nie w tym dziale to prosze o przeniesienie
 
     
Microbee 
Krzysio z Tik-Taka


Wiek: 47
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 452
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-09-13, 23:25   

Temat dobry. Tez mam takie watpliwosci :) Z moich obserwacji wynika, ze w mojej okolicy nie mozna nigdzie jezdzic :))
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-09-14, 03:32   

Jedyne doswiadczenie to wjechanie do schroniska na zakazie - na szczescie obylo sie mandatu.
Ja tez mam takich wiele drog z zakazem dopiero na wyjezdzie i jezdze sobie po nich.
Jak widzisz zakaz i wjezdzasz to nie masz wymowki :lol:
 
     
dzoana 
krwiopijca


Wiek: 49
Dołączyła: 22 Maj 2011
Posty: 526
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2011-09-14, 03:45   

art. 29.1 ustawy o lasach - Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach.
art. 15.1.18 ustawy o ochronie przyrody (do do parku narodowego i rezerwatu przyrody) - W parkach narodowych oraz w rezerwatach przyrody zabrania się ruchu pojazdów poza drogami publicznymi oraz poza drogami położonymi na nieruchomościach będących w trwałym zarządzie parku narodowego, wskazanymi przez dyrektora parku narodowego, a w rezerwacie przyrody — przez regionalnego dyrektora ochrony środowiska;
art. 17 ustawy o ochronie przyrody - W parku krajobrazowym może być wprowadzony zakaz organizowania rajdów motorowych i samochodowych.
Zatem generalnie jest zakaz (poza parkiem krajobrazowym gdzie ten zakaz moze byc dobrowolnie wprowadzający przez organ zarządzający), brak szlabanu nic nie zmienia (odwrotnie niż na drodze publicznej). A tak sie trochę pomądrzyłam z rana:)
Ostatnio zmieniony przez dzoana 2011-09-14, 04:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-09-14, 03:49   

zostaja elektryki :)

eee a jaka to jest droga publiczna? :lol:
 
     
dzoana 
krwiopijca


Wiek: 49
Dołączyła: 22 Maj 2011
Posty: 526
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2011-09-14, 04:22   

Droga publiczna to droga pod zarządem publicznym, czyli nie będąca terenem
prywatnym. Na ogół wjeżdżając na drogę niepubliczną widzisz tablicę "droga wewnętrzna" wraz z informacją, kto jest jej zarządcą :)
 
 
     
Hannibal
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-14, 07:17   

wiec gdy nie wolno je 1/4 dzić trzeba je 1/4 dzić szybko :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14