Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rajdy w Polsce
Autor Wiadomość
Emka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-12, 13:50   Rajdy w Polsce

Hej!

W związku z Rajdem Latarników padł pomysł (adziada) spisania rajdów, które są fajne i można je wpisać w kalendarz.
Pod spodem można wpisać w posty swoje wrażenia, a następnie w głównym temacie robić takie podsumowanie. Byłam XT'kiem 600 w tym roku na kilku rajdach. Tak w skrócie:

1) Rajd Pałuk - okolice Bydgoszczy - przyjemny rajd z lekkimi szuterkami (z 80 %) - nav przejechał go na DL650 na szosówkach

Cena: ok 95 zł za trasę trudną (koszulka, długopis, talon na wieczorną przegryzkę, roadbook)
Możliwość noclegów + wyżywienia

Data: Koniec kwietnia

Plusy:
- przyjemna trasa, mało wymagająca, w większości ubite szutry
- świetne i ciekawe zadania (wyścigi autami na tylny napęd, zadania z widłakiem, zagadki, zjedzenie pączka bez oblizywania i wiele innych)
- wystarczająca długość trasy
- organizacja
- fajne miejsce

Minusy:
- lekki niedosyt większego wyzwania

2) Rajd Baba Jaga Tour - okolice Kielc - W roku 2016 był to rajd organizowany po raz pierwszy. Moim zdaniem najlepszy rajd na jakim byłam, mimo lekkiego bałaganu organizacyjnego związanego z wynikami.

Cena: ok 80 zł (ślad GPS/Roadbook, 2 noclegi)
Możliwość noclegów + wyżywienia (120zł) / możliwość wzięcia udziału w samym rajdzie (20zł)

Data: połowa sierpnia

Plusy:
- trasa - bardzo fajna urozmaicona - sporo piachu, mało prostej drogi :)
- wieczorne koncerty
- fajne miejsce

Minusy:
- zbyt długa trasa (180km, z czego większość terenu piasczystego
- zamieszanie przy wynikach
- brak ciekawych zadań

3) Rajd Latarników - okolice Ustki - wg mnie najgorszy rajd

Cena: 160 zł (koszulka, RoadBook + możliwość przejścia kursy pierwszej pomocy)

Data: Początek września

Plusy:
- ciekawe widoki

Minusy:
- trasa ADV składająca się z 75% asfaltu/betonowych bloczków
- chaos organizacyjny
- brak zabezpieczenia trasy (plaża)

4) RAJD TUKAN - Bardo, maj <Managa>
Same plusy :-) Przede wszystkim chyba jedyna w PL formuła prawdziwego wyścigu po zamkniętych odcinkach. Wincyj!
No może tylko jeden minus.. mało offu! :-D I odrobinę za dużo ludzi. Osobiście wprowadziłabym limit uczestników przede wszystkim w klasie lekkiej, w końcu to rajd dla ciężkich! :evil:

5) Warsaw Szuter Expedition - okolice Warszawy na jesień <Managa>
Polubiłam ten rajd właśnie ze względu na luźne podejście, mało hajsu, mało komercji, mało uczestników, optymalna ilość km. Jednodniowy wymiar też miał swoje plusy, chociaż mogli by zorganizować jakieś ognisko na mecie i bezalkoholiczną mikro-integrację z ogłoszeniem wyników. Szuterki też są fajne, szczególnie w zgranej ekipie :-) )
Ostatnio zmieniony przez Emka 2016-09-13, 07:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2016-09-12, 15:07   

RAJD TUKAN - Bardo, maj
Same plusy :-) Przede wszystkim chyba jedyna w PL formuła prawdziwego wyścigu po zamkniętych odcinkach. Wincyj!
No może tylko jeden minus.. mało offu! :-D I odrobinę za dużo ludzi. Osobiście wprowadziłabym limit uczestników przede wszystkim w klasie lekkiej, w końcu to rajd dla ciężkich! :evil:

Warsaw Szuter Expedition - okolice Warszawy na jesień
Polubiłam ten rajd właśnie ze względu na luźne podejście, mało hajsu, mało komercji, mało uczestników, optymalna ilość km. Jednodniowy wymiar też miał swoje plusy, chociaż mogli by zorganizować jakieś ognisko na mecie i bezalkoholiczną mikro-integrację z ogłoszeniem wyników. Szuterki też są fajne, szczególnie w zgranej ekipie :-) )

ad 3.
A propos Rajdu BJ to pozytywnie zaskoczyła mnie cena, w której mamy dwa noclegi w spoko domkach, przepyszne żarcie, koncercik. Fakt, że można było jechać po wgrywanym śladzie na nawigację też mi się spodobał, bo wreszcie można było jechać w miarę równym tempem, a nie co chwile się zatrzymywać patrzeć na roadbooka :)
Z minusów dodam to, że było mi smutno z racji organizacji jazd testowym przez AJP w tracie trwania rajdu :/

btw. nie ograniczałabym tego tematu tylko do rajdów '16, tylko jako ogólnorozwojowy temat z kalendarzem rajdowym ;)
 
 
     
Emka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-12, 15:54   

Tak - jak najbardziej, ale najpierw opinia, a później można stworzyć kalendarz forumowy :)
 
     
dzoana 
krwiopijca


Wiek: 49
Dołączyła: 22 Maj 2011
Posty: 526
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2016-09-13, 19:16   

managa napisał/a:
RAJD TUKAN Osobiście wprowadziłabym limit uczestników przede wszystkim w klasie lekkiej, w końcu to rajd dla ciężkich! :evil:


dlatego przez cały rok staram się nie stracić ani deko, żeby potem Aga spod byka na mnie nie patrzyła, ze startuję w Tukanie, bo wagowo ja z betką, to tak jak ona z dominatorem:)
 
 
     
Bolo 
BoloLoLo


Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 829
Skąd: Szczygłowice
Wysłany: 2016-09-13, 20:59   

dzoana, :mrgreen:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12