Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
JAKA TARCZA HAMULCOWA PRZÓD
Autor Wiadomość
fh1216
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-05, 14:30   JAKA TARCZA HAMULCOWA PRZÓD

jaka tarcza hamulcowa spasowała by do NX250 89r ? znalazłem np NG119 lub NG050 i niby wszystko pasuje tylko otwor na sruby w nich jest 6,5mm a w mojej starej jest otwor 10mm ale sruba m6 tylko ze gwint jest fi 6 a potem jest taka tujeka fi 10 a pozniej dobiero łeb sruby...czyli ze w piaste wchodzi gwint fi 6 a te tulejki trzymaja i ustalaja pozycje tarczy a łeb sruby dociska tarcze do piasty...a tarcze NG119 a NG050 roznia sie tylko grubościa tj NG119 ma 3,5mm a NG050 ma 4mm....ja swoja stara mierzałem to na "rancie" ma jakies 3,4mm a tak jakby od wewnatrz ma 3,7mm wiec teraz nie wiem jaka ma isc...jesli weszla by ta 4mm to wolalbym ją...moze wy czaicie jaki model tarczy tam idzie? i jeszcze jedno...srednica wewnetrzna jest mierzona przy tych "wypustkach" do wewnatrz na sruby czy tak jakby obok tych mocowan na sruby w tym jakby "małym kole" ? wymiary mojej starej tarczy to fi zew 240mm fi wew (mierzone pomiedzy "wypustkami" na sruby) 118mm grubosc no to pomiedzy3,4 a 3,7mm zalezy w ktorym miejscu... mocowanie na 4sruby m6 lecz otwor w tarczy fi 10mm no bo ta tujejka co jest na stałe na srubie tam wchodzi akurat bo zaczyna sie ona mniej wiecej w "połowie sruby" ...wyczytalem teraz ze te byly 2 wersje jakby srub mocujacych tarcze i tym samym inny otwor w tej tarczy na sruby...ja mam te starsza tarcze ale ta do nowego typu by chyba tez spasowala co nie ?
 
     
fh1216
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-15, 08:59   

Moze sie to komuś przydać...kupilem tarcze hamulcowa NG119 i pasuje :) jedyne co to musiałem rozwierciec otwory z 6,5mm na 10mm bo ja mam ten starszy typ tarczy na większe otwory na śrubę ale wszystko jest prawidłowo 😊 tarcza ta ma grubość 3,5mm i po cofnieciu tloczkow do konca nowe klocki prawie na styk wchodzą wiec podejrzewam ze tarcza 4mm by juz nie weszla...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12