Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
kompatybilność kół RD02 i RD08
Autor Wiadomość
ARQ
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-05, 07:48   kompatybilność kół RD02 i RD08

Czy do RD08 trzeciej generacji z hamulcami Brembo podejdą koła od starszych modeli? Średnica tarcz niby ta sama. Ciekawe co z odsadzeniem... Przerabiał ktoś z Was ten temat?
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2016-05-05, 07:52   

Często widzę RD08 ze złotymi kołami i RD02 ze srebrnymi, więc mogę domniemać, że nie ma za dużo problemów ;-) Ale to tylko domysły.
 
 
     
ARQ
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-05, 08:12   

Znam przypadek, że RD08 drugiej generacji jeździ na przednim kole cechowanym na DOT 88. Trzecia generacja natomiast ma Brembo zamiast Nissinów i tu mam zagadkę.
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2016-05-05, 13:41   

ARQ, mam rd08 drugiej generacji rok 95-96 ze złotymi felgami hamulce nissin i w garażu rd08 trzeciej generacji ze srebrnymi felgami hamulcami brembo. Jak będę to dam znać czy są różnice, jeżeli to rozwieje twe wątpliwości.
 
     
ARQ
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-08, 22:07   

Oj adziad, obiecanki-cacanki.
Ku potomnym:

Przednie koło z rocznika '88 pasuje do '97+ w obie strony bez problemu.
Tylne koło z rocznika '94, bo taki zestaw kupiłem, pasuje w obie strony pod warunkiem, że razem z kołem przełoży się zabierak. Jeżeli ktoś zmienia tylko samo koło, a zabierak ma zostać ten sam, to zadziała to tylko z zabierakiem z nowszego rocznika. Jedyna różnica jest w średnicy piasty od strony napędu, o tu:
<- tu ma być obrazek
Nowszy rocznik ma średnicę 57,7mm i dodatkowy oring, a starszy OIDP 52mm i jest bez oringu. Łożyska będą mokre przy pierwszym lepszym zanurzeniu powyżej osi koła w konfiguracji stare koło+nowy zabierak. Zawsze można dotoczyć odpowiedni piździonek i to uszczelnić jak w książce piszą.

ps. koło tylne od Transalpa nie bangla z Dominatorem - inna średnica montażu tarczy.
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2016-05-09, 07:19   

ARQ,Dopiero wieczorem zjechałem z wyprawy;] Ale dodam, że hamulce brembo i nissin różnią się też całym jarzmem, zapomniałem przyjrzeć się czy wachacz w tym miejscu jest taki sam.
 
     
ARQ
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-09, 11:44   

Korekta:

Koło tylne też jest wymienne w obie strony. :mrgreen:

Piździonek z oringiem został w zabieraku zamiast na piaście. Wszystko było zasrane smarem i brudem, to nie było go widać. Trzeba będzie go wkleić na loctite jakiś.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12