Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zwarcie w instalacji?
Autor Wiadomość
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2016-04-08, 10:56   

Wojtek ja z kolei pisałem na przykładzie własnym.
Tak czy inaczej Krzysiek powinien sprawdzić akumulator.
Nie tylko statycznie bez obciążenia ale i pod obciążeniem - albo przyrządem np w sklepie z akumulatorami albo przynajmniej wpinając w układ dodatkowy odbiornik tak minimum z 50W.
Jeśli aku nie trzyma to do wymiany
W tzw międzyczasie można podłączyć również na 100% zdrowe aku np z auta (z pominięciem starego) z zobaczyć jak się motor zachowuje. wtedy również można by zmierzyć upływy prądu

Dobra koniec do puki kolega tego nie zrobi my nie wniesiemy do sprawy nic nowego
 
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-04-08, 10:57   

Cześć wszystkim! :-D

Dzięki za pomoc i podpowiedzi, sytuacja już wyklarowana, akumulator wyzionął ducha :mrgreen: Co mnie cieszy bo i tak planowałem go wymiaenić a gdyby to było coś w instalacji to miałbym grubszą zagwozdkę. Nie kombinowałem z podłączaniem przez kable bo skoro podejrzewałem, że mój akumulator jest trafiony to nie chciałem go mieć w obwodzie w ogóle, dla bezpieczeństwa instalacji i dobrego akumulatora kolegi. Przełożyłem po prostu aku z DRki kolegi na chwilę do siebie i wszystko gra, nie ma na nim żadnego znaczącego spadku napięcia po włączeniu zapłonu. Po robocie jadę do Larssona kupić nowe aku.


@nx-rider - dokładnie, mam szczęście, że nie zostałem na tej myjce bo już ciemno było i jakieś 15-20km od garażu a jeździłem sam :-) Nie mam pojęcia, czy to mycie motocykla miało jakiś związek z tym, że padło aku, raczej staram się nie pryskać wody tam gdzie mogłaby zaszkodzić ;-) Tak czy siak aku było do wymiany więc pełen luz.

@wojtekk - Napisałem Ci już na priva co prawda ale na wszelki wypadek zapytam i tu gdybyś przeoczył wiadomość: Wyczytałem w wątku o akumulatorach, że używasz JMT, jak Ci się sprawuje/sprawował? Muszę dzisiaj kupić i mam do wyboru JMT za 139zł albo sprawdzoną YUASA za 206zł. Różnica spora ale to JMT na necie ma trochę mało opinii i większość słaba.. Jak na razie skłaniam się do większego wydatku na YUASA.


Dalsza dyskusja przeniesiona do tematu: Akumulator

Jeżeli temat się zmienia, to proszę kontynuować dyskusję w temacie dedykowanym - w innym przypadku się nie odnajdziemy.
Wystarczy informacja w stylu: "OK, problem rozwiązany i przechodzę do tematu Jaki aKuRumator kupić - kmaj
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2016-04-08, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-04-09, 06:22   

Dzięki kmaj! ;-) Na przyszłość będę już wiedział i tak właśnie zrobię. Pozdrawiam!

Gitarra ;-) -kmaj
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2016-04-09, 09:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15