Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pytania, których ciągle przybywa.
Autor Wiadomość
Krzycho
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-18, 18:55   

nx-rider napisał/a:
, Pan do 50zł za same nasze chęci"


eee, no prawie. 400 zapłaciłem z transportem bo przyczepką mi go zabrali. Wqrwiony jestem jak .....szkoda słów. Mam wrażenie, że bardzo drogo bo transport miał kosztować 50zł.

cubiacus napisał/a:
Hej Krzychu,
a od czego to pęknięte? Zaliczyłeś drzewo jakieś i się nie chwalisz:-)


Nie było już takie i widziałem to jak czyściłem motorek, nie wiem czy to spawać, czy wymienić na inny. Owiewki to już ja niestety :(

Nie ma czym się chwalić. Jedni jeżdżą po mostkach ze schodkami a ja mam problemy na byle pojeździe.

Nie mam dobrego schematu elektrycznego od rd02 z moich lat. A ten kolorowy jak go drukuję to jest tak nieczytelny, że bezużyteczny.
 
     
cubiacus 
Husky TE 310


Wiek: 44
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 932
Skąd: Łódź - Kraków
Wysłany: 2016-06-19, 10:02   

eh, nigdy więcej nie dawaj mechanikom, dzwoń po kogoś i na hol lub przyczepkę kolegi, bo szkoda kasy:-P

a co do napraw, to chyba wszystko poza głowicą, naprawimy ci nawet zdalnie, forum lub telefon :-)

a elektrykę, potraktuj łopatologicznie i systematycznie - każdy kabelek od statora oglądaj, czy nie naruszony, izolacje odwijaj i sprawdzaj co pod spodem (dasz potem świeżą, tylko kup taką miekką bardzo, a nie tą marketową sztywną jak plastik, bo kiepsko działa) i wszystkie styki odpinaj i czyść - jak nie to, to zawezwij już jakiegoś kumpla elektryka, żeby ci napięcie na stotorze/magneto oraz regulatorze pomierzył - nie ma tu większej filozofii :-D
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2016-06-19, 10:12   

Krzycho, trzymaj schemat w dobrej jakości http://s17.postimg.org/jv...ator_Wiring.jpg


w paincie podziel sobie 4 części i wydrukuj na odrębnych kartkach, potem posklejaj i będzie mega czytelnie.
 
     
Krzycho
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-19, 17:00   

adziad, Dzięki

cubiacus, pewnie nie ma filozofii. Czuję, że dałem dupy. Trza go było "zwieźć" i próbować. Teraz to czekam co dalej "mechanior" orzecze.
 
     
cubiacus 
Husky TE 310


Wiek: 44
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 932
Skąd: Łódź - Kraków
Wysłany: 2016-06-19, 17:09   

eee tam dałeś dupy, zdarza się :-) tylko odwagi do grzebania samemu, bo to prościzna, szybko załapiesz i nie będziesz zdany na opinie "ekspertów" :-)

a co do mocowania lampy i plastików, to zdecyduj - ja bym to cholerstwo wyrzucił w pierun, a dał tylko jakąś lampę z małą owiewką, o wiele lepiej wygląją wtedy domina i nie ma się co łamać :-D
 
     
Krzycho
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-19, 17:11   

a podrzuciłbyś jakiś konkret za czym rozglądać się?
 
     
cubiacus 
Husky TE 310


Wiek: 44
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 932
Skąd: Łódź - Kraków
Wysłany: 2016-06-19, 18:24   

ja lubię te od starych XLek albo nawet coś takiego: http://sprzedajemy.pl/hon...rzedam-nr183341

kilka osób na forum, też ma tylko lampę małą, bez tych całych plastików i stelaży

ale też nie kieruj się moim zdaniem, lubię minimalizm :-) i też pytanie jak używasz domina, jak planujesz raczej dalsze wypady i sporo prędkości powyżej 100kmh, to się przydadzą owiewki itp. a jeśli głównie koło płota i po lesie, to im mniej tym lepiej chyba :-P
 
     
Krzycho
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-19, 18:54   

Przemyślę temat :)

Wiem, że potrzebuję również przełącznik/czujnik sprzęgła (tego co jest w klamce) jak to powinno wyglądać? Do kupienia?
 
     
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2016-06-20, 06:09   

Krzycho napisał/a:
Wiem, że potrzebuję również przełącznik/czujnik sprzęgła (tego co jest w klamce) jak to powinno wyglądać? Do kupienia?


Ale po co, mało ci instalacji elektrycznej ???
Jeśli Ci zależy na odpalaniu motura na biegu to po prostu zmostkuj przewody które wiszą pod klamką.
Ja miałem jeszcze wywalić (zmostkowac) czujnik od stopki bo jak dobrze wkleisz motor w błoto to potrafi ześwirować
 
 
     
cubiacus 
Husky TE 310


Wiek: 44
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 932
Skąd: Łódź - Kraków
Wysłany: 2016-06-20, 07:49   

popieram :-P
 
     
Krzycho
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-26, 11:28   

470zł za czujnik stopu i transport to kurewsko drogo. W końcu jest u mnie. Nie mam pomysłu jak to w przyszłości ogarnąć.

nx-rider napisał/a:
Jeśli Ci zależy na odpalaniu motura na biegu to po prostu zmostkuj przewody które wiszą pod klamką.


Zrobić tak, czy zostawić na przerwie?

Jak odpalam motór z popychu to powinno być zwarte?

No właśnie, jest jakaś sprawdzona metoda odpalania z popychu?
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2016-07-01, 21:54   

Mam pytanie,jestem ciekaw czy u was też tak jest,dziś kręcąc silnikiem kluczem nasadowym przez "otwór techniczny" poczułem że dmucha mi na dłoń z tego otworu,dmucha jak tłok schodzi do DMP,też tak macie?Czy tak powinno być,czy coś uległo znacznemu zużyciu?To nie są gazy wylotowe,tylko chyba tłok spręża też powietrze pod sobą i to chyba to dmucha,normalnie te gazy uchodzą przez odmę,która musi być drożna.
 
 
     
Knychu
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-01, 22:05   

Artek, W singlach tłok pompuje także pod sobą, więc to, co odczuwasz to po prostu powietrze, które ucieka spod tłoka gdy schodzi w dół. Jeżeli dochodząc do fazy sprężania czujesz wyraźny i bardzo powoli ustępujący (albo wcale) opór, to wszystko jest OK.
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2016-07-01, 22:17   

Knychu, Czuję,tak tylko spytałem jakie macie przemyślenia na ten temat,lubię sobie czasem pomyśleć co się w silniku dzieje,dziś była pierwsza próba uruchomienia silnia od pół roku,nie udana niestety,bo silnik słabo kręcił,niby kręcił,iskra zarąbista,paliwo dostała,olejem też napoiłem,akumulator się ładuje,czuję że jak będzie lepiej kręcić to ruszy,bo dziś miała chęć,co jakiś czas próbowała zaskoczyć,strzelała w kolektor,czyli paliwo wybuchało w komorze,więc chyba nie jest źle,jest nadzieja.
 
 
     
Knychu
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-01, 22:30   

Ale robiłeś jakiś remont czy po prostu odpalasz po przerwie?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13