Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
AMORTYZATOR - górna tuleja.
Autor Wiadomość
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2018-08-14, 05:54   

Już sama wymiana śruby może coś zmienić, pomimo że śruba jest bardzo twarda to jednak i ona i metalowa tulejka się wycierają powodując luz pomiędzy sobą
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2018-08-14, 06:40   

nx-rider, Może masz i rację ale ucho dociska do tulei i ją blokuje więc bardzo ciężko było by wyłapać luz między śrubą a tuleją. Ręcznie było by to raczej niemożliwe. Może też ta śruba być za słabo dokręcona co powoduje luz tulejki. Z własnego doświadczenia wiem, że na tym silentblocku jest bardzo mało gumy i ciężko ją zmasakrować.
 
 
     
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2018-08-14, 10:04   

wojtekk piszę z doświadczenia.
Nie narzekałem na luzy tylko na Podhalu koła odrywały się zbyt wysoko od ziemi a tyłek zbyt nisko od siedzenia czego efektem było pęknięcie mocowania amora. Jak to wszystko miałem na stole wtedy zauważyłem dośc duży luz pomiędzy śrubą a lulejką, śrubę wymieniłem tulejki nie - luz częściowo się skasował.
Tak jak piszesz gumy jest mało więc tym bardziej jest prawdopodobne że poddaje się metalowy środek (tulejka) gdyż guma trzyma ją dośc sztywno
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2018-08-14, 10:26   

Ja też piszę z doświadczenia. Wymieniłem ten element a okazało się, że wystarczyło mocniej dokręcić śrubę.
Nie był po prostu wybity a część zamówiłem zanim zdemontowałem amor (nie była droga).
Tak czy siak warto rozebrać i zweryfikować. Nadmienię, że moje moto nie ma ciężko więc też nie było jak wybić tego elementu a to, że urwało się Twoje mocowanie mogło mieć też początek w słabym dokręceniu tej śruby.
 
 
     
Ostasz 
NX 650 '94


Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 729
Skąd: Białołęka, Wołomin
Wysłany: 2018-08-16, 12:25   

Ok, dzięki Panowie, czyli:
a) jest tuleja
b) tuleja jest do kupienia ale jakimś trafem sklep z tymi częściami nie ma jej na schemacie
c) ale to może nie być wina tulejki ale np. niedokręconej śruby lub wyrobionej śruby.

No to będzie grzebane do weekendu i się zobaczy ;-)
Zacznę od demontażu koła i rozpięcia wahacza z amorem żeby zobaczyć czy mocniejsze dokręcenie śruby coś da ;-)

PS Właśnie zobaczyłem, że się dopisałem do ostatniego posta w temacie i ten post jest z 2012 r. :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12