Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Filtr paliwa - wewnętrzny ( w baku ).
Autor Wiadomość
demol2 


Wiek: 54
Dołączył: 16 Lip 2019
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-07-17, 10:46   Filtr paliwa - wewnętrzny ( w baku ).

Witam.

Przepraszam jeśli temat gdzieś poruszony już został, niestety nie potrafiłem odnaleźć na forum ;(

Chodzi mi dokłądnie o ew. zamiennik lub jak sobie radzicie z "uszkodzonym" filtrem paliwa, wewnętrznym tym montowanym na rurce kraniku paliwa.

Mój niestety przez okres który moto stało niedotykane/nieodpalane w garażu z zalanym paliwem ( po kilku latach starym paliwem ) poprostu "rozpadł" się na kilka elementów i nie nadaje się do dalszej eksploatacji.

Z tego co szukałem ( szukam wciąż ) trafiam tylko z nowych części na oryginał o numerze katalogowym hondy:

16952MAN601

Z informacji z salonu Hondy ( Kraków ) dowiedziałęm się iż był on instalowany także w CBR600F itd. jednak wolę zapytać Was jako doświadczonych "Wyjadaczy" , czy może Macie jakiś patent, być może pasuje od innego moto - każdy patent jest mile widziany.
Oryginał to koszt ok . 180 Pln za kawałek plastiku :) nie mało..
Oczywiście znalazłem używane od Domoinatorów różnych roczników ale jaki stan techniczy to sami sprzedawcy nie bardzo wiedzą ( kupię i w palcach lub przesyłce się rozpadnie .. ) .
Na załączonym wycinku schematu jest to element oznaczony nr. 4

Jeszcze raz przepraszam jeżeli temat już był poruszony / rozwiązany , jeżeli tak bardzo proszę o namiar na post.

Tymczasem pozdrawiam,
demol2

filtr_paliwa_kranik.png
Plik ściągnięto 4240 raz(y) 42,57 KB

 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2019-07-17, 20:34   

Pasuje z MZ ETZ ,wchodzi z mała przeróbką
 
 
     
demol2 


Wiek: 54
Dołączył: 16 Lip 2019
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-07-18, 05:25   

Dzięki KOlego Raviking, co prawda wczoraj trafiłem na temat o kraniku z MZ/ETZ i bodaj to włąśnie w nim odpisałeś że masz "filterek" właśnie od MZ/ETZ , super !!!

Podlecę dziś po pracy po motoryzacyjnych, może gdzieś na stanie będzie.... na znanym portalu widzę różne długości i rodzaje ...

Czy Twoja modyfikacja jakoś bardziej znacząca, czy kosmetyka :)

Pozdrawiam na dobry dzień !
 
     
demol2 


Wiek: 54
Dołączył: 16 Lip 2019
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-07-21, 09:42   

Z góry przepraszam za "post pod postem" jednak temat filtra paliwowego zakończony i w zasadzie wątek można zamknąć :)
W sklepie z częściami do ETZ nabyłem filtr miedziany + filtr plastikowy z siatką , oba pasujące po drobnej "kosmetyce" rurki kranika - obciąłem 12 mm.
Nowa uszczelka i komplet jak z fabryki :)
Dodatkowo w obwód za kranikiem włączyłęm dodatkowy filtr przepływowy dla bezpieczeństwa i podglądu co w naszym świetnym paliwie się znajduje.
Bardzo dziękuję za trafne naprowadzenie , kilka dobrych Pln zostało na paliwo.

PS. wczoraj motor po regulacjach odpalony, jutro przegląd i ............. mam nadzieję wielki uśmiech na pyszczku i koniec z Krakowskimi korkami :)

Pozdrawiam.. hej
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17