Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
kickstarter
Autor Wiadomość
tymekvmax
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-21, 18:20   kickstarter

witam mam pytanie czy jest możliwość założenia stopki do odpalania kickstartera do dominatora 650 z 1990 r mam wersje bez jest szansa montażu jeszcze wymieniając dekiel nie wiem jak z karteramini prosze o podpowiedz co i jak dzięki :?:
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2016-02-21, 18:32   

tymekvmax, można to zrobić, szczegóły w tym temacie http://www.thumpertalk.co...eres-how/page-4

Karter jest przygotowany pod mechanizm, wystarczy dołożyć koło zębate pośrednie na wałek zdawczy skrzyni (razem z panewką o ile pamiętam) oraz mechanizm kickstartera z blokadą. Jakby się uprzeć to można by wyfrezować w oryginalnej pokrywie sprzęgła dziurę na wałek i uszczelniacz, odlew jest na to przygotowany też. Zresztą na naszym forum też chyba to już było, pamiętacie może??

Przypomniało mi się jeszcze jedno, należy zwrócić uwagę na średnicę wałka zdawczego w miejscu montowania zębatki pośredniej bo może się zdarzyć, że w różnych rocznikach się zmieniały (tak jak na przykład w xr400). Nie mam wiadomości na ten temat w silnikach dominatora...
 
     
tomek77 


Wiek: 47
Dołączył: 04 Lut 2015
Posty: 56
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2016-02-21, 19:02   

też aktualnie przerabiam ten temat ,dokupiłem już pokrywę sprzęgła, wałek do startera ,zaczep dokręcany do kartera blokujący sprężynę ,tryb pośredni, skrzynię od wersji z kopką, (sprawdz jaki masz wałek zdawczy ,czy ma zatoczenie pod tryb posredni ,znacznie mniejsza srednica plus otworek do smarowania), poluję jeszcze na jakąś kopkę najchętniej ameliniową od xr, oczywiscie nie obejdzie się bez rozbebeszania silnika jeżeli bedzie potrzeba wymiany wałka zdawczego,w moim przypadku to i tak serducho mojej padlinki jest rozje...... na atomy, jak bedziesz miał jakieś pytania to chętnie podpowiem ,na tyle na ile wiedza zdobyta na chwilę obecną mi pozwoli
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2016-02-21, 20:23   

Mam taki dół silnika kompletny, też w maku za wyjątkiem kopki. hmmm nie ma na nim symbolu bo oczywiście nieczytelny. Kupiłem go razem z dominatorem. Jak coś to piszcie. MOżliwe że jet z XR 600 ale banglał na cylindrze z dominartora.
 
 
     
tomekz 


Wiek: 46
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2016-02-22, 18:20   

Jak by ktoś szukał to mam kopkę od NX 89r .

IMAG0186.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 2,33 MB

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14