Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przednie koło zaplecione na tylnej obręczy
Autor Wiadomość
Alshrom
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-09, 18:28   Przednie koło zaplecione na tylnej obręczy

Planuję zapleść przednie koło na tylnej obręczy i mam kilka pytań.
Jak dobrać odpowiednią długość szprych?
Planuję wykorzystać używane przednie szprychy (skrócić i nagwintować), ponieważ mają już ten sam kolor co szprychy z tylnego i wyjdzie na pewno taniej.
ew. czy gdybym zamówił nowe szprychy, to czy zawsze będą się one błyszczeć jak chromowane, czy może da radę dobrać je tak by nie odbiegały wyglądem znacząco od tych z tylnego koła?
 
     
ArturS 


Wiek: 44
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2016-02-10, 05:01   

Sprawdź czy przednia szprycha ma tą samą średnicę co tylna. Jeśli będzie mniejsza (jak np. w xt600), to będzie latać luźno w otworach piasty. Tylne szprychy są często dodatkowo przewężane, tj. końcówka przy piaście ma większą średnicę. Kolejna sprawa, to czy oryginalny gwint jest wykonany przez nacięcie, czy przez spęczanie końcówek. Jeśli to drugie, to będzie miał większą średnicę niż taki po przejechaniu narzynką - nyple nie będą pasowały.

Poco w ogóle taka modyfikacja? :shock:
 
 
     
kubas9311
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-10, 10:30   

Szprychy przednie na pewno mają mniejszą średnice. Druga sprawa, że na pewno gwinty są walcowane wiec nie nagwintujesz tego... Pozostaje wymierzyć szprychy i dać do dorobienia, polecam Bartnika z czestochowy. Robiłem u niego i jak narazie trzymają:)
 
     
Alshrom
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-10, 14:37   

Średnica szprych nie powinna być problemem, ponieważ używam przedniej piasty, chciałem użyć przednich szprych(które mają już odpowiednią średnice do przedniej piasty), no i tylnej obręczy. No ale jeżeli i tak tego nie nagwintuje to pozostaje zamówić nowe. Tylko teraz problem jest taki, że nowe będą się błyszczeć jak psu jajca, a stare jak stare są szare.
 
     
techeran
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-11, 08:12   

Zastanawiam się czemu chcesz mniejsze kolo z przodu?
Przeciez to będzie gorzej dziury wybieralo..
 
     
marcinslr
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-11, 08:19   

Jeśli nowe szprychy będą ocynkowane (nie chromowane), to wystarczy pokombinować aby zaśniedziały. Najpierw dobrze je odtłuścić i znaleźć jakiś sposób w necie...
wydaje mi się że można by je zasypać wilgotną ziemią i zostawić na kilka dni lub dłużej. Można spróbować włożyć do roztworu octowego.
Ocynk szybko śniedzieje.
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2016-02-11, 08:20   

Bo pewno Alshrom będzie robił scramblera ;-)
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2016-02-11, 08:32   

managa, niestety chyba masz rację.
 
 
     
adrodax
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-11, 12:40   

17" w scramblerze? bez sensu 18/19 to jest minimum. Taka 17 z przodu i z tyłu to jedynie jakbyś chciał całkowicie zrezygnować z jazdy poza asfaltem.
Kupujesz koło przód od SLR/vigor i nie ma problemu.
Jeśli już się upierasz to najpierw policz czy dominator na pewno ma z tyłu 36 szprych, bo afryka ma 32 z tyłu, jeśli wszystko bedzie pasowało to wysyłasz koło do jakiegoś magika i zaplecie Ci za 300-400zł na nowych szprychach, do kompletu warto też dać do tyłu nowe szprychy aby to wyglądało jakoś.
Jak lubisz się bawić w przeróbki to masz jeszcze dość szerokie i wytrzymałe przednie koło z Yamahy TW125/ suzuki RV 125 van van.
 
     
kamilu08
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-12, 17:32   

Tak się składa ,że dziś dałem obręcze kół do rowerowego i przerabiam piastę przednią na fele 17 z XT chyba ;) i też mnie pewnie czeka dorabianie szprych u Bartnika :/ ciekawa ile sie ceni :D w poniedziałem gosciu z rowerowego bedzie badał długosc szprych itp :D przednia oponka bedzie prawie taka jak tył Mitas E07 17 120/90
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12