Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Cewka-gdzie podpiąć miernik oraz problem z iskrą(EDIT)
Autor Wiadomość
JozekLodz
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-15, 19:11   Cewka-gdzie podpiąć miernik oraz problem z iskrą(EDIT)

Cześć wszystkim. Nie znalazłem nigdzie takiego tematu a myślę, że odnośnie pomiarów cewki przyda się on wielu początkującym. Zatem, załączam zdjęcie na którym ponumerowałem wszystkie wyjścia i wejścia cewki z dominatora i proszę kogoś zorientowanego w temacie o podanie, gdzie przyłożyć miernik jeśli chcę zmierzyć uzwojenie pierwotne oraz wtórne.

Druga sprawa to problem z moim moto, ginie mi gdzieś iskra(czasem słychać takie syczenie jak przy gaszeniu silnika tzn dekompresator a czasem moto gaśnie) na niskich obrotach oraz pod obciążeniem tzn gdy dojeżdżam do skrzyżowania np na dwójce i lekko przyduszam moto. Kiedy daje mu w palnik problem nie istnieje i wszystko działa poprawnie. Po ostatniej wymianie amortyzatora tylnego czyli rozebraniu połowy motocykla, poskładałem wszystko i nie chciał odpalić, pierwsze co sprawdziłem to fajka i gdy ją wyjąłem odpadł przewód WN od cewki. Fajkę mam już zmęczoną, przewód też zatem zakupiłem nową fajkę NGK i nowy przewód, byłem pewien, że ta wymiana pomoże - pomogła prawda, motocykl odpala idealnie za każdym razem jednak istnieje problem który opisałem powyżej. Ktoś ma pomysł co to może być?

Czekam na pomoc, sezon się kończy... pozdrawiam wszystkich

cewkanx650.jpg
cewka dominator nx650
Plik ściągnięto 124 raz(y) 1,35 MB

Ostatnio zmieniony przez JozekLodz 2015-09-16, 23:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tmarc 


Wiek: 53
Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 137
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-09-16, 00:21   

gaśnięcie to może być modół;(
 
 
     
JozekLodz
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-16, 00:33   

Zaczne od cewki, jak zmierzyć rezystancje uzwojenia?

Nie otrzymałem odpowiedzi, jednak zmierzyłem cewkę tak jak uważałem i wartości były w normie, zmierzyłem również impulsator i również ok, zatem zabrałem się za moduł. Po dłuższym wygrzebywaniu kleju z płytki, przyjrzałem się stykom i nie zauwazyłem wiekszych problemów, niektóre punkty lutownicze po prostu nie są idealne. Załączam zdjęcia - obok czarnych kropek na tych zdjęciach są punkty podejrzane wg. mnie. Zerknijcie prosze, pozdrawiam

3.jpg
Plik ściągnięto 71 raz(y) 455,67 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 82 raz(y) 533,63 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 53 raz(y) 600,31 KB

 
     
JozekLodz
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-17, 16:38   

moduł polutowałem w tych zaznaczonych miejscach, naprawa nie przyniosła efektu, nie wiem już czego może to być wina, może jednak cewka, napisze mi ktoś jak zmierzyć tą rezystancję?
 
     
adrodax
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-17, 17:19   

Miałem podobnie, wymieniłem moduł i nic nie pomogło, jeździłem tak jeszcze chwilę i po nastepnym serwisie (zmiana oleju regulacja zaworów i regulacja + myjka dla gaźnika) problem zginął :)
 
     
JozekLodz
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-17, 18:18   

to też może zerknę do gaźnika, spróbuje też na innej świecy
 
     
skrzatt 
Skrzat


Wiek: 33
Dołączył: 15 Paź 2017
Posty: 31
Skąd: Poznan
Wysłany: 2018-11-04, 18:46   

JozekLodz, udało się Tobie coś zdziałać z cewką?
 
     
zodzik 


Wiek: 39
Dołączył: 24 Mar 2020
Posty: 7
Skąd: Zaorle
Wysłany: 2020-04-22, 15:42   

Impulsator - jak sprawdzić czy działa?
 
     
łojek 


Zabezpieczenie: 12345
Dołączył: 19 Paź 2020
Posty: 5
Wysłany: 2020-11-23, 19:01   

Też mam podobny problem. Motocykl ładnie odpala ale jak pracuje na wolnych obrotach to momentalnie gaśnie tak jak by mu iskry brakło. Dziś wyczyściłem gaźnik ale nie pomogło. Podejrzewam jeszcze dwie kostki tą z prawej strony pod zbiornikiem od stacyjki oraz druga z lewej strony dwa przewody które idą do silnika ( od czego one są ? ). Przy gaśnięciu słychać jakby dekompresator się załączał.
 
     
łojek 


Zabezpieczenie: 12345
Dołączył: 19 Paź 2020
Posty: 5
Wysłany: 2020-12-02, 19:50   

Poczytałem forum. Wymieniłem moduł ( 65 zł Chińczyk ) Nic nie pomogło moto po czyszczeniu gaźnika. Gaźnik miał bardzo bogatą mieszankę śruba wolnych obrotów wykręcona na 6 obrotów ( chodził w miarę dobrze ) Gdzie szukać ?
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2020-12-10, 19:00   

Może spręzynka napinacza nie trzyma
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14