Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: managa
2015-09-13, 17:49
kranik paliwa
Autor Wiadomość
jedi_racer
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-13, 17:41   kranik paliwa

Witam, pytanie banalne ale chcę poznać Wasze opinie. W swoim poprzedniej maszynie Yamasze XJR1300 SP nigdy nie ruszałem kranika z paliwem i grała gitarra. Czy w Dominie ma to znaczenie?
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2015-09-13, 18:37   

jak ktos ma problem z odpalenie po tygodniu to zamyka kranik i wypala paliwo zanim wepcha moto do garazu
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2015-09-13, 18:52   

jedi_racer, dokładnie. U mnie się sprawdziło że jak wypalam paliwo na zamkniętym to po dłuższym postoju odpala na dotyk. Jak nie wypalę to kilka obrotów i gada. Oczywiście z dnia na dzień od strzała bez wypalania.
 
 
     
Bart76 
Wolverine


Wiek: 47
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 438
Skąd: Stare Babice
Wysłany: 2015-09-13, 19:14   

jak wiesz że stawiasz kozła na dłuższą przerwę to wypal nafte na zamkniętym kranie. odpalasz na off kilka obrotów rozruchem , on, ssanko i musi zagadać bez czkawki ;)
 
 
     
marizaga 
RD02


Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 233
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2015-09-13, 21:09   Re: kranik paliwa

jedi_racer napisał/a:
Witam, pytanie banalne ale chcę poznać Wasze opinie. W swoim poprzedniej maszynie Yamasze XJR1300 SP nigdy nie ruszałem kranika z paliwem i grała gitarra. Czy w Dominie ma to znaczenie?

wow, zacna miales maszyne, tam jest podcisnieniowy kranik, w dominie jest zwykly, wiec trzeba zakrecac na dluzszy postoj. Ja tez stosuje zasade, ze wypalam resztke paliwa na zaknietym kraniku przy koncowce jazdy,co prawdopodobnie poprawia zapalanie, mi odpala od strzala na co dzien, ale gdy raz stal prawie 4 tyg nie ruszany, to zapalil dopiero za 4-5 razem.
 
 
     
jedi_racer
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-14, 20:01   

marizaga, Bart76, wojtekk, madart, dzięki chłopaki za sugestie. marizaga, rzeczywiście XJR1300 to piękna maszyna dla facetów a nie popierdółek ;-) teraz żal mi dupę ściska, że dałem namówić się na sprzedaż a i łza w oku kręci się, że ta ponadczasowa maszyna nie stoi już w moim garażu... Ponoć nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki, ale ja pewnie kiedyś wrócę do Yamahy XJR1300!
 
     
ARQ
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-08, 14:25   

A nie dało by się podpasować kranika podciśnieniowego z innego moto? Może z Trampka? Mnie by interesowała taka zamiana. Przerabiał ktoś? Ostatecznie elektrozawór odcinający paliwo jak w starych autach z LPG.

Jedi_racer, z pewnością gdy wrócisz do XJR, to doznania będą zupełnie inne. Nigdy nie wchodzi się do TAKIEJ samej rzeki. Chodzi o to, że nie da się powtórzyć i przeżyć dokładnie tego samego, bo zmieniają się okoliczności. Też mam sentyment do motocykli, które miałem, ale nie kupił bym drugi raz tego samego. Nie ma chujowych motocykli. Są lepsze i trochę gorsze w jakimś tam kryterium, ale wszystkie są ciekawe i fajnie jest się nimi (wszystkimi) pobawić.
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2016-03-08, 18:46   

zaworek podcisnieniowy to mozna i ze skutera wziasc tylko po co, ja mialem filtr paliwa i to tylko utrudnienie (o ile nie masz zardzewialo baku bo widzialem jak to raz uratowalo gaznik :) )
nie chcesz nie zakrecasz, cieklo ci nie bedzie :-P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13